Vesint

Speciální sekce: kardiovaskulární připojení: testosteron, sex, a srdce

Testosteron byl jednou myšlenka být špatné pro srdce, klíčový ovladač za dřívější výskyt srdečních onemocnění u mužů než u žen. Ale rostoucí skupina výzkumu ukazuje, že u starších mužů, je to příliš málo testosteronu, který způsobuje problémy. U mužů testosteron pomáhá uvolnění krevních cév, rozšířit, a nést více krve v případě potřeby. To zlepšuje krevní tlak a cholesterol a hladiny se může pozitivně ovlivnit elektrické vedení v srdci. Nízkou hladinu testosteronu byla spojena s řadou zdravotních problémů u mužů, od vývoje 2. typu diabetu k úbytku kostní hmoty, deprese a ztráta zájmu o sex.

Cholesterol-ucpané tepny může také vykolejit sexuální aktivitu. Když dotek, pohled, dokonce i myšlenka pošťouchnutí mozek vyslat signály vzrušení, tepny v penisu uvolňuje a rozšiřuje. Extra krev proudí do penisu, čímž tužší tkáň a kompresi drobné žilky, které odsávají krev pryč od penisu. Akumulace mastné plaku uvnitř krevních cév v celém těle může interferovat s tímto procesem, oslabení nebo prevenci erekci.

Problémy s erekcí vyžadují důkladné kontrole-up pro příznaky onemocnění srdce. To zahrnuje testování pro vysoké hladiny cholesterolu, vysoký krevní tlak a diabetes, spolu s rozhovoru o příznaky, které by mohly naznačovat aterosklerózy jinde v těle, jako je tlak na hrudi, epizod dušnosti nebo bolesti v lýtkových svalů při chůzi. Trvalé zaměření na cvičení, zdravé výživy, a ne kouření může zlepšit zdraví srdce a sexuální funkce.