Vesint

Doppler ultrazvuk

Doppler ultrazvuk je test, který využívá zvukových vln vytvořit obraz a zvuk z vašeho krevního oběhu. Tento test může odhalit úzké nebo zablokované tepny, nebo krevní sraženiny v žilách. To může být provedeno na krku, nohou nebo paží. Ruční sonda umístí na kůži vysílá zvukové vlny. Zvukové vlny se odrážejí od pohybující se krve a echo zpět do sondy. Echo je přeložena do obrazu, který se zobrazí na obrazovce. Tento test zahrnuje žádnou radiaci a je neškodný.

Před vašeho testu

Příprava na tuto zkoušku vyžaduje trochu úsilí. Můžete být vyzváni k svléknout od pasu dolů, aby vaše spodní prádlo na. Nebo můžete být požádáni o změnu do šatů. Tento test se provádí nejčastěji od 30 minut do 1 hodiny. Ujistěte se, že lhůtách pro kontrolu palců

Můžete být požádáni o své zdraví, včetně jakýchkoli příznaků, které máte. Vaše odpovědi pomohou sonografisty přizpůsobit test svých zdravotních potřeb.

Během testu

Budete si lehnout na vyšetřovacím stole. Jestliže se zkouška provádí na krku, bude vaše hlava se otočila na stranu, jako byste se dívali přes rameno. Nemastný gel se aplikuje na krku. Gel se může cítit mokré. Ale nebojte se. To neublíží pokožku nebo oblečení. Sonographer pak stiskněte ruční snímače (sondy), na krku. Jestliže se zkouška provádí na noze, bude gel se aplikuje do stehna. Sonda se přitlačí této oblasti. Během testu se můžete cítit tlak. Pokud je test bolestivá, ať sonographer vědět. Během testu můžete slyšet "whooshing" hluk. To je zvuk vaše krev teče. Můžete také vidět nákresy z krevního toku na obrazovce. Sonographer může zodpovědět vaše dotazy týkající se testu. Ale jen lékař může vysvětlit výsledky.

Po vašem testu

Před odjezdem, může být nutné, aby chvíli počkal, zatímco vaše snímky jsou přezkoumány. Můžete se vrátit do svého běžného rutinního hned po zkoušce. Váš lékař vám řekne, kdy výsledky jsou připraveny.