Vesint

Prevence obezity

Fakta o prevenci

Obezita je chronické onemocnění, které postihuje stále větší počet dětí a mladistvých, stejně jako dospělí. Obezity u dětí v USA se zdvojnásobil od roku 1980 a ztrojnásobil pro dospívající. O 17 procent dětí ve věku dva až 19 jsou považovány za nadváhu ve srovnání s více než 66 procent dospělých, kteří jsou považováni za nadváhu nebo jsou obézní.

Dřívější nástup typu 2 diabetes, kardiovaskulární onemocnění a obezita související s depresí u dětí a dospívajících je viděn zdravotníků. Čím déle je člověk obézní, tím více významné rizikové faktory spojené s obezitou stát. Vzhledem k tomu, že chronické onemocnění a nemoci spojené s obezitou a skutečnost, že obezita je obtížné léčit, prevence je velmi důležité.

Hlavním důvodem, že prevence obezity je tak důležité u dětí je to, že pravděpodobnost, že dětské obezity přetrvávající až do dospělosti je myšlenka ke zvýšení jak dětskými věky.

Děti

Kojené děti jsou o 20 procent menší pravděpodobnost vzniku diabetu a je méně pravděpodobné, že se s nadváhou. Proto, čím déle děti jsou kojeny, tím méně je pravděpodobné, že jsou k nadváze, jak oni stanou se starší.

Děti a mladiství

Mladí lidé obvykle stávají nadváhu nebo jsou obézní, protože nemají dostatek fyzické aktivity v kombinaci s špatné stravovací návyky. Genetika a životní styl také přispět ke stavu dítěte hmotnosti.

Doporučení pro prevenci nadváhy a obezity v dětství a dospívání patří:

 • Postupně pracovat na změně rodinné stravovací návyky a pohybovou aktivitu, spíše než se zaměřit na tělesné hmotnosti dítěte.

 • Být vzorem. Rodiče, kteří jedí zdravé potraviny a účast v pohybové aktivitě příkladem tak, že dítě je více pravděpodobné, aby učinily totéž.

 • Podporovat fyzickou aktivitu. Děti by měly mít 60 minut mírné fyzické aktivity po většinu dní v týdnu. Více než 60 minut aktivity mohou podporovat hubnutí a poskytovat výživné hmotnosti.

 • Snižte "obrazovky" čas před televizí a počítačem na méně než dvě hodiny denně.

 • Povzbuďte děti, aby jíst, když hlad a jíst pomalu.

 • Vyhněte se použití jídlo jako odměnu nebo srážkové jídlo jako trest.

 • Udržujte chladničku zásobený bez tuku nebo s nízkým obsahem tuku mléka, čerstvého ovoce a zeleniny místo nealkoholických nápojů a občerstvení s vysokým obsahem cukru a tuku.

 • Sloužit nejméně pět porcí ovoce a zeleniny denně.

 • Povzbuďte děti, aby se napili vody, spíše než nápoje s přídavkem cukru, jako jsou nealkoholické nápoje, sportovní nápoje a nápoje z ovocných šťáv.

Dospělí

Mnoho ze strategií, které produkují úspěšné ztráty a údržbu hmotnosti pomoc prevenci obezity. Zlepšení stravovacích návyků a zvýšení fyzické aktivity hrají důležitou roli v prevenci obezity. Doporučení pro dospělé zahrnují:

 • Jezte pět až devět porcí ovoce a zeleniny denně. Zeleniny porce je jeden šálek syrové zeleniny nebo půl šálku vařené zeleniny nebo zeleninové šťávy. Ovoce porce je jeden kus malé a střední čerstvého ovoce, jeden-polovina šálku konzervované nebo čerstvé ovoce nebo ovocné šťávy, nebo jednu čtvrtinu šálku sušeného ovoce.

 • Vyberte si celozrnné potraviny, jako je hnědá rýže a celozrnný chléb. Vyhněte se vysoce zpracované potraviny vyrobené s vytříbeným bílého cukru, mouky a nasycených tuků.

 • Zváží se a měří potraviny, aby bylo možné pochopit, velikosti porcí. Například, 3-unce porce masa je velikost balíčku karet. Vyhněte se SUPERSIZED položky menu.

 • Zůstatek na jídlo "šekovou knížku." Užívání ve více kalorií, než jsou vynakládány na energii bude mít za následek zvýšení tělesné hmotnosti. Pravidelně sledovat váhu.

 • Vyhýbejte se potravinám, které mají vysoký "hustotu energie", nebo že mají hodně kalorií v malém množství potravy. Například, velký cheeseburger s velkým pořadí hranolky mohou mít téměř 1000 kalorií a 30 nebo více g tuku. Objednáním grilované kuřecí sendvič nebo hamburger prostý a malý salát s nízkotučným dresinkem, se můžete vyhnout stovky kalorií a eliminovat velkou část příjmu tuků. Jako dezert si ovoce nebo kousek anděl potravin dort spíše než "smrti čokolády" zvláštní nebo tří kusů domácí koláče.

 • Pamatujte si, že moc může být dosaženo správné volby ve službě velikostí.

 • Nasbírejte alespoň 30 minut nebo více středně intenzivní aktivity na většině, nebo pokud možno všechny, dny v týdnu. Příklady mírné intenzity cvičení chodí 15-míle minuty, nebo pletí a okopávání zahrady.

 • Podívejte se na možnosti v průběhu dne provádět i 10 nebo 15 minut nějaký druh činnosti, jako je chůze kolem bloku, nebo nahoru a dolů několika schodištích.