Vesint

Bolest očí

Co je bolest očí?

Bolest očí se vztahuje na jakékoliv nemoci, ve kterém se budete cítit nepohodlí nebo kolem jednoho nebo obou očí. Bolest může být ostrá a bodavá nebo tupá a pulzující. Vaše oči mohou cítit podrážděná nebo kostrbatý. Bolest očí může být provázena rozmazané vidění, svědění, zarudnutí, suché oči nebo slzení očí. Bolest očí může mít za následek poranění, alergie a infekce v oblasti očí, nebo z více generalizované onemocnění, včetně migrény, infekce horních cest dýchacích, a problémy s dutinami.

Nejviditelnější příčinou bolesti očí je přímé poranění, jako je řez nebo tupým dopadem na okolí očí. Cizí těleso v oku, jako zatoulaný řas, smítko prachu, nebo nevyrovnané kontaktní čočky, je další častou příčinou bolesti očí. Je-li cizí těleso, je přímo na povrchu oka a nejsou začleněny, může být odplaveny slzách nebo umělé slzy, a podráždění by měla vyřešit rychle. Vážnější poranění nebo vložené objekty vyžadují léčbu ze zdravotnického profesionála.

Bolest oka může být způsobeno různými očních onemocnění a poruch, které způsobuje zánět, a to buď z infekce nebo alergie. Častou příčinou bolesti očí je zánět spojivek, někdy nazýván růžové oko, což je zánět blány, která lemuje vaše víčka a pokrývá bělma oka. Lokalizované záněty a infekce, včetně ječné zrno a chalazion, může dojít na základě řasy. Rohovky, nebo clear "okno" na přední části oka, může také dostat zánět nebo infikované a způsobit bolest. Protože každá zjizvení rohovky může mít vliv na Váš zrak, a to je velmi důležité vidět svého poskytovatele zdravotní péče pro jakékoliv nemoci zahrnující rohovky.

Některé příčiny bolestí oka může být nebezpečné pro vaše vidění nebo zdraví, jako je akutní glaukomu s uzavřeným úhlem, zánět očního nervu, zlomeniny orbitální kosti, a závažné infekce zvané celulitida. Vzhledem k tomu, vaše oči jsou pro kvalitu svého života tak důležité, že je vždy dobré obrátit se na svého poskytovatele zdravotní péče pro všechny otravné oční příznaky.

V některých případech, bolest oka je spojena s vážnými nebo život ohrožujících onemocnění. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (zavolejte 911), pokud máte bolesti oka po traumatu, pokud vůbec něco pronikl či je vložen v oku, pokud máte náhlou ztrátu nebo změnu ve vidění, nebo pokud máte oteklé, červené nebo fialové oční víčka spolu s horečkou.

Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud vaše bolesti očí je trvalá nebo způsobí, že obavy.

Příznaky

Jaké další příznaky může dojít k bolesti očí?

Bolest očí může doprovázet další příznaky, které se liší v závislosti na základní onemocnění, poruchy nebo nemoci.... Přečtěte si více o oční příznaky bolesti

PŘÍČINY

Co způsobuje bolest očí?

Bolest očí může mít za následek poranění, alergie a infekce v oblasti očí nebo více všeobecných nemocí, včetně migrény, infekce horních cest dýchacích, a problémy s dutinami. Nejviditelnější příčinou bolesti očí je přímé poranění, jako je řez nebo tupým dopadem na okolí očí. Cizí těleso v oku, je další častou příčinou bolesti očí.... Přečtěte si více o příčinách bolesti očí

Další články