Vesint

Pobyt sexuálně připojit, pokud máte onemocnění Crohnovou

Většina lidí s Crohnovou chorobou mohou vychutnat naplnění sexuální život. Nicméně, nepříjemné příznaky nebo emocionální problémy, může někdy tlumit vaše přání. Některé léčby Crohnovy choroby, jako je chirurgie nebo některé léky, může mít i v rozporu s důvěrností.

Sex a intimita jít dlouhou cestu směrem k zvýšení kvality života. Pokud jste s cílem udržovat silnou fyzickou spojení s vaším partnerem, zvažte následující doporučení pro lepší intimity.

Zpřístupnit

Je to normální, že partneři se cítí nějakou zášť, pokud je jejich milenec je nemocný a nezajímá o sex. I když to může být obtížné, je důležité sdílet tyto pocity a pracovat ven. V opačném případě, hněv a frustrace může růst, a budete oba cítit nemilovaná.

Pokud nejste v náladě, mluvit o tom, co je drží zpátky. Snažte se skrýt, jak se cítíte fyzicky nebo psychicky. Sdílení, co se týká můžete skutečně dostanete blíže ke svému partnerovi.

Zvládání pro muže

Mnoho faktorů může ovlivnit mužskou sexualitu, jestli má Crohnovu chorobu. Žádné sexuální apetit? Někdy, steroidní léky jsou na vině.

Problém udržení erekce? Impotence není neobvyklé, a většinu času je to dočasné. Některé léky na Crohnovu chorobu může způsobit snížení sexuální funkce. Tak lze operace, ačkoli toto je vzácné. Chcete-li zachovat erekci, zvažte léky na předpis, nebo je erekce kroužek, což je varianta bez drog. Předtím, než začnete nebo přestanete jakýkoliv lék, ujistěte se, že mluvit se svým lékařem.

Zvládání pro ženy

U žen s zánětlivým onemocněním střev, jako je Crohnova nemoc, poruchy nálady, jako je deprese, často v rozporu s intimity. Pokud máte co do činění s depresí, zvážit mluvit s poradcem nebo terapeutem. Další možností je podpůrná skupina, která nabízí příjemné, povzbuzující prostředí pro lidi s Crohnovou chorobou ventilovat a sdílet řešení, o vztazích a dalších otázkách.

Nešťastný s vaším tělem? To není neobvyklé pro příznaky Crohnovy choroby mít negativní vliv na vnímání těla. Léky, jako je prednison může také ovlivnit vnímání těla tím, že přispívá k nárůstu tělesné hmotnosti. Uvažujete-li o své tělo, zkuste se zaměřit se na velkých obrazových všemi aspekty, které vás atraktivní.

Bolestivý pohlavní styk? Váš lékař může být schopen předepsat hormonální krému nebo čípku, který se vkládá do pochvy. Pokud vaginální suchost je otázka, mazací želé může také pomoci. A vyhnout se kouření, což způsobí, že vaginální suchost.

Pokud nosíte pouzdro

Někteří lidé s Crohnovou chorobou mají operaci na odstranění konečníku a nosit externí vak na sběr odpadu. To může být obtížné nastavení, a to zejména pokud jde o důvěrnosti. Pokud si nepřejete, aby váš partner vidět sáčku, můžete pokrýt to s krátkou noční košili nebo speciálně navrženým krytem. Mnoho mužů nosí široký pás-jako kryt pro ochranu váček.

Pokud máte obavy o únik, vyprázdněte vak, a ujistěte se, že je to bezpečnější, než váš romantický čas. Během sexu, zkuste experimentovat s různými polohami, takže pouzdro není v cestě.

Intimita bez sexu

Pokud se vaše příznaky jednají a styk prostě není možnost, zvážit zkoumání způsobů, jak být sexuálně intimní, aniž by pohlavní styk. Můžete například líbání, objímání a masáže pomáhají vytvářet pocit tepla a sounáležitosti. Další možnosti zahrnují manuální stimulace, orální sex a masturbace. Všechny mohou být zpracovány do lásky hry takovým způsobem, který je příjemný a podporuje intimitu.

Nicméně jste se zapojily sexuálně vybrat činnosti, které jsou příjemné a přijatelné pro vás i vašeho partnera.