Vesint

Bezpečnější sex pokyny pro dospívající

Co je "bezpečný" sex?

Obrázek muže, latex kondomu

Pouze bezpečný sex je žádný sex, podle většiny poskytovatelů zdravotní péče. Abstinence může být jen pravda forma "bezpečného" sexu, jako všechny formy pohlavního styku nesou určité riziko. Nicméně, určitá opatření a bezpečné chování může minimalizovat riziko osoby nákazy pohlavně přenosnou chorobu. Jako rodič můžete naučit své dítě o bezpečném sexu než on / ona se stává sexuálně aktivní.

Mluvit se vaše dítě o bezpečném sexu

Evropská akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby rodiče začali mluvit s dětmi o sexu, když oni nejprve se zeptat, kde děti přicházejí na svět, ve věku mezi 3 a 4 se obvykle mezi. Ačkoli mnoho dospívajících lze říci, že ví všechno o sexu, studie zjistily, že mnoho dospívajících nejsou zcela informován o sexu a pohlavně přenosných chorob ( STD ).

Jako rodič, vy jste nejlepší zdroj přesných informací pro dospívající. Nicméně, mnozí rodiče nejsou jisti, jak začít mluvit o bezpečném sexu se svými dospívajícími. Níže jsou uvedeny některé tipy, jak přistupovat k tématu bezpečného sexu s vaší dospívající:

Obrázek ženský kondom z polyuretanu

 • Mluvte klidně a upřímně o bezpečném sexu.

 • Praxe mluvit o bezpečném sexu s jinou zletilou osobou před blížící se svou dospívající.

 • Poslechněte si vaše dospívající a odpovědět na jeho / její otázky upřímně.

 • Témata, která jsou vhodná pro bezpečné sexuální diskuse mohou zahrnovat: Pohlavně přenosné nemoci a prevence, tlak vrstevníků mít sex, antikoncepce, různé formy sexuality, a datum znásilnění.

Ostatní lidé, kteří vám mohou pomoci poraďte se se svým dospívajícím o sexu mohou zahrnovat vaše dítě je lékař, příbuzný, nebo náboženský poradce. Knihy o tématu může být také užitečné při řešení nepříjemné otázky.

Některé mylné představy o "bezpečném" sexu:

 • Líbání je považován za bezpečný činnost, ale herpes a další onemocnění mohou být smluvně tímto způsobem.

 • Kondomy jsou obyčejně myšlenka k ochraně proti pohlavně přenosných chorob. I když je pravda, že pokud řádně a důsledně používají kondomy jsou užitečné v prevenci některých onemocnění, jako jsou chlamydie a kapavku, ale nemusí zcela chránit před jinými onemocněními, jako jsou genitální bradavice, herpes a syfilis.

Pokyny k bezpečnému sexu

Omezte své sexuální aktivitu pouze na jeden partner, který má sex jen s tebou ke snížení expozice organismů, způsobujících nemoce. Postupujte podle následujících pokynů pro bezpečnější sex:

 • Přemýšlejte dvakrát před zahájením pohlavní styk s novým partnerem. Za prvé, diskutovat o minulosti partnery, historii Pohlavně přenosné nemoci a užívání drog.

 • Používejte kondomy. Muž kondom vyroben z latexu nebo polyuretanu - ne přírodních materiálů. Polyuretanová by měla být použita pouze v případě, že máte alergii na latex. Ženský kondom z polyuretanu.

 • I když studie ukazují, že nonoxynol-9 spermicide zabije HIV při laboratorních zkouškách, nebylo stanoveno, zda spermicidy, použitý samostatně nebo s kondomy, poskytují ochranu proti HIV. Nicméně, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje, aby se latexové kondomy, s nebo bez spermicidy, by měly být použity na pomoc prevenci sexuálního přenosu HIV.

 • Pro orální sex, pomáhá chránit vaše ústa tím, že váš partner použít kondom (muž nebo žena).

 • Ženy by neměly sprcha po pohlavním styku - to nechrání před pohlavně přenosnými chorobami, by se mohl rozšířit infekci dál do reprodukčního traktu, a mohou odplavit spermicidní ochranu.

 • Navštivte svého lékaře pravidelně Pap testů, pánevní vyšetření, a pravidelné testy na pohlavní choroby.

 • Buďte si vědomi svého partnera těla - Podívejte se na příznaky bolestivé, blistr, vyrážka, nebo propuštění.

 • Zkontrolujte, zda vaše tělo často na příznaky bolestivé, blistr, vyrážka, nebo propuštění.

 • Zvažte sexuální aktivity jiné než vaginální, orální nebo anální styk - techniky, které nezahrnují výměnu tělních tekutin nebo styku mezi sliznicemi.