Vesint

Rakovina prostaty

Rakovina prostaty fakta

Rakovina prostaty je druh rakoviny, který ovlivňuje prostatu. Je to jeden z nejběžnějších druhů rakoviny u mužů. Přečtěte si více ›

Příznaky: příznaky a symptomy rakoviny prostaty

Tam jsou obvykle žádné specifické známky nebo příznaky časného karcinomu prostaty. Prostatického specifického antigenu (PSA) krevní test a digitální rektální vyšetření (DRE) může poskytnout tu nejlepší šanci k identifikaci rakoviny prostaty v jeho počátečních fázích, ale tyto testy mohou mít nevýhody. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda screening rakoviny prostaty je pro vás to pravé.

Více informací o rakovině prostaty ›

Léčba: řada léčebných možností

Pokud váš poskytovatel zdravotní péče vám řekl, že máte rakovinu prostaty, může se brzy čelit obtížné výběr možností léčby. Průzkum urologů a onkologů zveřejněné v věstníku Evropské Medical Association (JAMA) zjistil, že i když urologů a onkologů záření se dohodly na řadě otázek týkajících se detekce a léčby rakoviny prostaty, obvykle doporučí terapii, která se nabízejí.

Další informace o léčbě rakoviny prostaty ›

Život s: ​​prostaty a PSA screeningu

Pokud byste mohli najít screeningový test pro detekci potenciálně smrtící rakovinu, bylo by oslavován jako zachránce a velmi doporučuje, nebylo by to? Ne nutně. Skutečnost, že antigen prostatický specifický (PSA) krevní test detekuje rakoviny prostaty v rané fázi je nesporná. Ale ať už by měly být použity jako běžné screeningového nástroje je jedním z nejvíce kontroverzních otázkách zdraví mužů dnes.

Dozvědět se více o životě s rakovinou prostaty ›