Vesint

Péče o neobřezaný penisu

Penis, vnější reprodukční orgán muže, se skládá ze dvou částí - šachty a glans. Glans je špička penisu, zatímco hřídel je hlavní část penisu. Všichni chlapci se rodí s předkožkou, nebo krytem přes špičku penisu. Někteří chlapci jsou obřezáni, což znamená, že tato krycí kůže se odstraní. Ostatní kluci nejsou obřezáni, a může mít kůži, která pokrývá špičku penisu. Rozhodnutí obřezat chlapeček může záviset na mnoha faktorech, včetně preference rodičů, náboženství, a kde se dítě narodí.

V neobřezaným chlapce, se předkožka začne oddělovat od žaludu, nebo na špičce penisu. To se děje přirozeně, zatímco muž je dítě. To se nazývá předkožka zatažení. Předkožka zatažení může stát ihned po narození, nebo to může trvat i několik let. Většina předkožek může být zcela zasunut v době, kdy je muž 18 let. Zpětný předkožky, nebo tahání předkožku směrem dozadu od špičky penisu, by neměli být nuceni. Pokud je předkožka nucen odvolat, může to mít za následek krvácení a nepohodlí.

Jak pečovat o neobřezaný penisu

Jako dospívající, neobřezaný muž by měl zatáhnout, nebo vytáhnout zpět předkožku a vyčistěte pod ním každý den. To by mělo být součástí jeho každodenní hygieny rutiny. Evropská Academy of Pediatrics uvádí, že předkožka by měl být očištěn pomocí následujících kroků:

  • Jemně, ne násilně, stáhnout předkožku směrem pryč od špičky penisu.

  • Opláchněte špičku penisu a vnitřní část předkožky s mýdlem a vodou.

  • Vraťte předkožku zpět přes špičku penisu.

Vždy se poraďte vašeho dospívajícího lékaře pro více informací.