Vesint

Přehled mužské anatomii

Následuje přehled mužského reprodukčního anatomie:

Ilustrace anatomie mužského pohlavního ústrojí

Konečníku. Otvor na konci zažívacího traktu, kde obsah střev opustit tělo.

Močového měchýře. Trojúhelníkového tvaru, dutý orgán se nachází v dolní části břicha. To je drženo na místě, vazy, které jsou připojeny k jiným orgánům a pánevní kosti. Stěny močového měchýře je uvolnit a rozšířit obchod moči a smlouvy a vyrovnejte do prázdné močí přes močovou trubici.

Nadvarlete. Dlouhá trubka, která se nachází v blízkosti každého varlete. U nadvarlete se trubka, která se pohybuje na spermie z varlat.

Penis. Vnější pohlavní orgán muže. Penis se skládá ze dvou částí, hřídele a žaludu. Glans je špička penisu, přičemž hřídel je hlavní část penisu a obsahuje trubku (močovou trubici), která odčerpá močový měchýř. Všichni chlapci se rodí s předkožkou, nebo krytem přes špičku penisu. Někteří chlapci jsou obřezáni, což znamená, že tato krycí kůže se odstraní. Ostatní kluci nejsou obřezáni, a může mít kůži, která pokrývá špičku penisu.

Prostata. Sex žlázy u mužů. Jedná se o velikosti vlašského ořechu, a obklopuje hrdlo močového měchýře a močové trubice - trubice, která nese moč z močového měchýře. To je částečně svalnatý, částečně žláz, s kanály ústící do prostatické části močové trubice. Skládá se ze tří laloků: centrum laloku, s jedním na každé straně laloku. Prostata vylučuje mírně zásadité tekutiny, která tvoří část semenné tekutiny, tekutiny, která nese spermie.

Konečníku. Spodní konec tlustého střeva, což vede ke konečníku.

Šourek. Vak kůže, které drží, a pomáhá chránit varlata. Varlata, aby spermie, a to, že teplota varlat musí být chladnější než vnitřní straně tělesa. To je důvod, proč je šourek umístěn mimo tělo.

Semenné váčky. NSS-jako žlázy, které leží za močovým měchýřem a uvolňují tekutinu, která tvoří součást spermatu.

Varlata (varlata). Varlata jsou dvě malé varhany, které se nacházejí v šourku. Varlata jsou zodpovědné za spermie a jsou také podílí na tvorbě hormon testosteron. Testosteron je důležitým hormonem během mužského vývoje a zrání - pro rozvoj svalů, prohloubení hlasu, a roste ochlupení.

Močová trubice. Trubice, která umožňuje moč projít ven z těla. Mozek signalizuje svaly močového měchýře utáhnout, který vytlačuje moč z močového měchýře. Ve stejné době, mozek signalizuje svěrače svaly uvolnit, aby exit moč do močového měchýře přes močovou trubici. Jsou-li všechny signály se vyskytují ve správném pořadí, dojde k normální močení.

Chámovodu, kde je uložen spermie;. Trubka, která nese spermie z šourku ulici. Vas deferens je mezi nadvarlete a močovou trubici, a spojuje to dohromady.