Vesint

Vulva svědění

Co je pochva svědí?

Vulva je tkáň, která obklopuje vagíny, která se skládá z velkých stydkých pysků a minora (vnější a vnitřní "rty") a klitorisu. Svědění pochvy může mít za následek podráždění kůže, alergie, zánět, infekce nebo rakoviny. Podráždění a alergie se může objevit jako důsledek působení mýdla, dámské hygienické výrobky, parfémy, maziva, výplachy, krémy, nebo latex. V tomto případě, aby se zabránilo expozici dráždivým nebo alergen může být vše, co je potřeba pro svědění vyřešit.

Sexuálně přenosné infekce, jako je například herpes nebo trichomoniázy, mohou způsobit svědění vulvy, stejně jako jiné infekce, jako jsou kvasinkové infekce a bakteriální vaginóza. Stydké vši, také volal "krabi", je sexuálně přenosné napadení, které obvykle způsobuje svědění. Svrab, které lze šířit sexuálně nebo prostřednictvím jiného kontaktu kůže na kůži, je nakažlivé kožní onemocnění, které obvykle způsobuje svědění. Svrab je způsobena velmi malé roztoči a může mít vliv na jakoukoliv část těla.

Tinea cruris, plísňová infekce se někdy označují jako "štítem a svědění" nebo "pásový opar třísla," může také způsobit infekce vulvy a kůže kolem něj. Lidé, kteří mají tinea cruris, může mít i nohu nebo kožního onemocnění sportovce.

Některé neinfekční kožní onemocnění, jako je psoriáza, ekzém a lichen simplex chronicus, může zahrnovat pochvu. Tyto svědivé kožní onemocnění často vliv na další oblasti těla, stejně. Další neinfekční příčiny svědění vulvy jsou změny spojené se sníženou úrovní hormonů následující menopauzy, stejně jako prekancerózní změny a rakoviny. Léčba svědění vulvy je velmi variabilní v závislosti na příčině svědění.

Vulva svědění je nepravděpodobné, že by součástí onemocnění, které vyžaduje naléhavý léčbu, ale může to mít několik příčin, z nichž některé jsou snadno léčit a další, které mohou v konečném důsledku vést k vážným komplikacím. Pokud máte vulvy svědění, které je trvalé, nebo způsobí, že obavy, vyhledejte lékařskou pomoc.

Příznaky

Jaké další příznaky může nastat s vulvy svědění?

Vulva svědění mohou doprovázet další příznaky, které se liší v závislosti na základním onemocnění, poruchy nebo nemoci. Některé nemoci, které způsobují svědění vulvy vliv pouze na genitálie, zatímco jiní se mohou zapojit i další části těla.... Přečtěte si více o vulvy svědění příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje svědění vulvy?

Svědění vulvy oblasti může mít za následek podráždění kůže, alergie, zánět, infekce nebo rakoviny. Mnoho z infekce, které mohou způsobit svědění vulvy jsou nakažlivé. Ostatní choroby, které způsobují svědění vulvy nejsou nakažlivé.... Přečtěte si více o vulvy svědění příčin

Další články