Vesint

Menopauza

Menopauza fakta

Menopauza je, když estrogen a progesteron výroba, ovulace a menstruace zastavit. Je přirozenou součástí života ženy. Přečtěte si více o menopauze ›

Příznaky: perimenopause

Pro většinu žen, symptomy perimenopause odezní po zadání menopause.In té doby, příznaky mohou být ulevilo, které vám pomohou cítit se lépe. Vedoucí zdravého životního stylu může udržet cítíš nejlépe. Následující tipy vám mohou pomoci. Dělat věci, které baví a tráví čas s lidmi, které máte rádi jsou skvělé způsoby, jak udržet vaše náladu, jak vaše tělo prochází změnami perimenopause..

  • Co se stane: Jak hormonální hladiny klesat, může období nepravidelné a obtížně předvídat. Tyto změny jsou často prvním příznakem perimenopause.

  • Co můžete udělat: Mějte vložky nebo tampóny na stranu v případě, že váš období přichází nečekaně. Můžete také chtít, aby se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče o užívání antikoncepční pilulky pomoci regulovat své doby.

Přečtěte si více o perimenopause ›

Léčba: hormonální substituční terapie

Použití estrogenu doplnit to, co je již je produkován v lidském těle a hormonální terapie (HT), ve kterém estrogen a progestin (syntetický progesteron) se používají v kombinaci, byly předmětem velké diskuse v průběhu let.

Chcete-li se dozvědět více o zdraví žen, a zejména hormonální terapie, National Heart, Lung, and Blood Institute of National Institutes of Health (NIH) zahájila iniciativu pro zdraví žen (WHI) v roce 1991. Studie se skládala z klinických studií a observační studie, které společně se podílejí více než 161.808 obecně zdravých žen po menopauze.

Klinické studie byly navrženy k testování účinků postmenopauzální hormonální terapie, úpravu diety a vápníku a vitamínu D doplňky na srdeční choroby, zlomeniny a prsu a kolorektálního karcinomu.

Přečtěte si více o hormonální substituční terapie ›

Život s: ​​dělat to přes menopauze

Vzpomeňte si na den, kdy jste dostal svou první menstruaci? To bylo těsně následuje uvědomění si, že byste se zabývá asi 40 let možných křeče, nadýmání a čokoládové chutě každý měsíc. Trvalo to trochu upravit. Ale nakonec, jak dostat své doby se stal součástí vašeho života rutiny. Totéž lze říci o menopauze. Doba, kdy menstruace přestane pro dobro vyžaduje úpravu psychiky a těla. Ale je to také čas, můžete být připraveni na, pokud víte něco víc o tom, co očekávat. Pokud můžete dělat to přes puberty, můžete dělat to přes menopauze!

Dozvědět se více o životě s menopauzou ›