Vesint

Neplodnost

Neplodnost fakta

Neplodnost znamená, že pár není schopen otěhotnět nebo zůstat těhotná po dobu nejméně jednoho roku se snaží. Ačkoli početí dítěte se může zdát jednoduché a přirozené procesy naše těla "jsou poměrně komplikované. Přečtěte si více o neplodnosti ›

Neplodnost testy

Jaké testy mi pomůže zjistit, proč mám potíže s otěhotněním?

Neplodnost postihuje asi 15% párů se snaží těhotenství. Příčinou je nalezen u mužů asi 20% času, a v ženské asi 40% času. Faktory zahrnující oba partneři jsou přítomny asi třetinu času. Žádné zvláštní příčina se nachází asi 15% párů.

Přečtěte si více o neplodnosti testy ›

Chlamydia může vést k neplodnosti

Mnozí z nás si neuvědomuje, že některé pohlavně přenosné choroby (STD) mohou způsobit žádné příznaky, což znamená, že by mohla mít STD a nevím to. A některé pohlavní choroby může vést k neplodnosti, mimoděložního těhotenství, nebo chronické pánevní bolesti.

Chlamydia je jedna z těchto chorob. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhaduje, že více než 2,8 milionu lidí nakažených každý rok.

Chlamydia je nejčastější u sexuálně aktivních mladých dospělých. Více než polovina všech infekcí zapojit lidi ve věku od 18 až 24 let. Můžete získat chlamydie během ústní, vaginální nebo anální pohlavní styk s nakaženým partnerem. Nemoc může způsobit vybití penisu u mužů a neplodnosti u žen. To může také způsobit vážné zdravotní problémy u novorozenců infikovaných matek.

Přečtěte si více o chlamydie a neplodnost ›

Zánětlivé onemocnění: hlavní příčinou neplodnosti

Zánětlivé onemocnění (PID) je způsobena bakteriemi, často stejný typ bakterie, který je zodpovědný za několik pohlavně přenosných chorob, jako je kapavka a chlamydie. V některých případech, PID vyvíjí z bakterií, které cestovaly přes pochvy a děložního čípku formou nitroděložní tělísko (IUD).

PID může mít vliv na dělohu, vejcovody, a / nebo vaječníků. To může vést k pánevní srůsty a jizvy, které se vyvíjí mezi vnitřních orgánů, což způsobuje pokračující pánevní bolesti a možnost mimoděložního těhotenství (oplodněné vajíčko stane implantované mimo dělohu). Neléčí, neplodnost může vyvinout. Ve skutečnosti, jeden z 10 žen s PID se neplodné. Pokud se neléčí, PID může také vést k chronické infekce. Kromě toho, v případě, PID není diagnostikována dostatečně včas, peritonitida a zánět stěny břišní a pánevní dutiny se může vyvinout.

Přečtěte si více o zánětlivé onemocnění ›

Mnoho příčin neplodnosti

Neplodnost je definována podle Evropské společnosti pro reprodukční medicínu (ASRM) jako onemocnění reprodukčního systému, který narušuje schopnost těla vykonávat základní funkci reprodukce. Ačkoli početí dítěte se může zdát být jednoduché a přirozené, fyziologický proces je poměrně složitý a závisí na správné funkci mnoha faktorů, včetně následujících, jak jsou uvedeny podle ASRM:

  • Výroba zdravých spermií u muže

  • Výroba zdravých vajec ženy

  • Odblokován vejcovody, které umožňují spermie dosáhnout vejce

  • Schopnost spermie oplodnit vajíčko

  • Schopnost oplodněného vajíčka, aby se stal implantaci do dělohy

  • Adekvátní kvalitní embryo

Více informací o mnoha příčin neplodnosti ›