Vesint

7 tipů pro zvládání chronických trpící migrénou

Jako neurolog specializuje na bolesti hlavy, vidím pacienty s chronickými migrénami-vážné a oslabující onemocnění, které může způsobit středně těžkým až těžkým zdravotním postižením. Podle Research Foundation Migréna, přibližně 2% lidí v Evropě trpí chronickými migrénami. Chronická migréna je definován jako bolesti hlavy, které se vyskytují na více než 15 dnů v každém měsíci. Někteří lidé trpí migrénami nepřetržitě po celý den, každý den v měsíci.

Migréna je neurologické onemocnění. Je důležité si uvědomit, že chronické migrény jsou fyziologické, psychologické ne. Ty jsou spojeny s tím, jak vaše tělo funguje a není způsobeno problémy s vaší mysli. A co je nejdůležitější, migréna je více než špatná bolesti hlavy. Je to sbírka neurologických příznaků, které mohou zahrnovat bolesti hlavy, poruchy vidění, závratě, nevolnost a zvracení, a extrémní citlivost na světlo, zvuk, dotek a vůně.

Chronické migrény jsou způsobeny kombinací environmentálních a dědičných faktorů. Někteří lidé mi říkají, že "moje matka má migrény, ale ona je má jednou za rok." Mít člena rodiny, kteří trpí jakýmkoliv typem migrény může indikovat genetické dispozice takže budete náchylnější k získání bolesti hlavy. Jeden člen rodiny může mít každodenní bolesti hlavy, jiné pouze jednou za rok.

I když si nemůžete vybrat své rodiče, můžete řešit bolest hlavy spouští. Stres, nedostatek hořčíku, spotřeba kofein, spánek, a výživové faktory mohou způsobit bolesti hlavy. Váš první krok ke naučit vaše bolest hlavy vyvolává, je deník. Jsem vyvinul aplikaci pro iPhone, na zmírnění bolestí hlavy deník, pomoci pacientům, aby si přesné záznamy o jejich hlavy. Vedení deníku vám pomůže zjistit, co spouští své vlastní bolesti hlavy a pomůže Vám lékař navrhnout léčebný plán speciálně pro Vašeho onemocnění.

Jsem často doporučují následující procedury na mých chronických pacientů trpících migrénou: Vyhněte se kofeinu, dostat pravidelné cvičení, zkuste biofeedback / meditaci, vzít doplněk hořčíku a zkuste Botox (botulotoxin typu A). Více než 70% pacientů jsem se léčit s Botox najít úlevu. Zde jsou některé další zvládání tipů, mám pro lidi, kteří trpí chronickou migrénou.

  1. Získat aerobní cvičení. Jedním z osvědčených způsobů, jak pomoci zmírnit stres, zejména prokázáno, že pomáhají lidem s migrénami, je pravidelné aerobní cvičení. Já obvykle doporučuji alespoň třikrát týdně po dobu alespoň 30 nebo 40 minut. Existuje přímá souvislost mezi větší výkon a méně bolesti hlavy. Někteří pacienti říkají, že nemají čas na cvičení, ale musíte také vzít v úvahu čas ztratil, když nemáte trpí migrénou. Cvičení je důležité, pokud chcete, aby se lépe.

  2. Zkuste relaxační cvičení. Každý ví, že stres je hlavní příčinou bolesti hlavy a relaxační terapie pomáhá. Biofeedback je typ počítačové relaxační trénink, a funguje to pro mnohé z mých pacientů. Progresivní relaxace také funguje, stejně jako jóga a meditace. Všechny relaxační terapie jsou stejně účinné.

  3. Držte se pravidelného spánku rozvrhu Jdi spát ve stejnou dobu každou noc;. Probudí ve stejnou dobu každé ráno, a to i o víkendech. Oba nedostatek spánku a příliš mnoho spánku může způsobit bolesti hlavy.

  4. Vezměte hořčík doplňky. Nedostatek hořčíku může způsobit migrénu u některých lidí. Příznaky nedostatku hořčíku jsou migrény, bolesti hlavy, studené ruce a nohy, premenstruační syndrom, a svalové křeče v nohou. Pro doplnění s hořčíkem, začněte s 400 mg denně.

  5. Vyvarujte se potravin spouští. Které potraviny vyvolat bolesti hlavy se liší od pacienta k pacientovi. Některé potravinářské triggery jsou rychle jasné. Pokud máte sklenku vína a máte bolesti hlavy, pak víno je jedním z vašich potravin spouští. Další nejběžnější potravinové triggery jsou čokoláda, MSG (glutamát sodný), konzervant-naložené potraviny a náhražky cukru. Mnoho bolesti hlavy trpí, může mít i citlivost na lepek a měl by zkusit bezlepkovou dietu. Konečně, citlivost cukr je běžný problém s bolestí hlavy trpí.

  6. Vyhněte se kofeinu. Pacienti často neuvědomují, kofein je viník, protože kofein často jim pomáhá cítit se lépe. Skutečností je, že odstoupení od smlouvy kofein je to, co se jim jejich bolesti hlavy. Mají kofein a cítí se lépe, ale o dvě hodiny později, že potřebují více kofeinu.

  7. Zvažte doplňky. Konečně, tam jsou některé doplňky, které mohou pomoci lidem s chronickými migrénami, včetně koenzymu Q10 (300 mg), devětsil (150 mg), Feverfew, riboflavin (vitamín B2), vitamín B12 a rybího oleje. Mějte na paměti, že devětsil je jedovatá rostlina, takže nikdy nepoužívejte jej v nic jiného, ​​než jeho čisté formě. Promluvte si se svým lékařem dříve, než přidáním doplňky do svého jídelníčku.