Vesint

Sexuálně přenosné nemoci

STD je zkratka pro pohlavně přenosné choroby. To znamená, že nemoc se šíří během pohlavního styku. (STD může být také nazýván STI pro sexuálně přenosných infekcí.) Máte-li STD, nejste sami. Pohlavně přenosné nemoci jsou běžné, a vážně. Dobrou zprávou je, že pohlavní choroby mohou být léčeny a mnohé může být vyléčeno. Nebo ještě lépe, všechny pohlavní choroby lze zabránit. Čtěte dál a dozvíte, jak se můžete chránit.

Jak se pohlavní choroby chytil?

Můžete chytit pohlavní nemoc, pokud máte sex s někým, kdo má STD. Jakékoliv pohlaví, které zahrnuje penis, vagina, řiť nebo ústa, mohou šířit nemoci. Některé pohlavní choroby šíří tělesnými tekutinami, jako je sperma, vaginální tekutiny nebo krve. Ostatní šíří prostřednictvím kontaktu s postiženou kůží.

Kdo je ohrožen?

Nezáleží na tom, jestli jsi přímo nebo gay, muž nebo žena, mladý nebo starý. Každá osoba, která má sex může dostat STD. Vaše riziko se zvyšuje, pokud:

 • Máte více než jednoho partnera. Čím více partnerů máte, tím větší riziko.

 • Váš partner má další partnery. Pokud je váš partner vystaven STD, mohli byste být taky.

 • Vy nebo váš partner měl sex s jinými lidmi v minulosti. Každá z vás by mohlo být provádění STD od dřívějšího partnera.

 • Máte STD. STD může způsobit vředy nebo jiné zdravotní problémy, které zvyšují náchylnost k novým infekcím. Vaše riziko zůstane vysoká, pokud změníte chování, které vás ohrožen aktuální infekce.

Získejte nyní kontroluje

Jste v nebezpečí STD? Pokud si myslíte, že byste mohla být, jít na kliniku, nebo se se svým lékařem. Nechte zkontrolovat. Neváhejte! Čím dříve si vyhledali léčbu, tím lepší jsou vaše šance, jak se vyhnout velké zdravotní problémy. Pokud zjistíte, že máte STD se ujistěte, že váš partner dostane ošetření, taky. Pokud ne, jeho nebo její zdraví je ohroženo. A neléčí, váš partner by mohl projít STD zpět k vám, nebo na jiné.

Předejít budoucím problémům

Neléčí, může některé pohlavně přenosných chorob vést k rakovině nebo dokonce smrt. Některé mohou poškodit nenarozené děti, jejichž matky jsou nakaženi. Jiní mohou způsobit neplodnost (který není schopen mít děti). Můžete zabránit těmto problémům s bezpečnějšího sexu, pravidelné prohlídky a včasné léčby. Vždy používejte latexové kondom, když máte sex. Nechat vyšetřit, pokud jste v nebezpečí. A se léčit co nejdříve, pokud máte STD.

Hra na jistotu

Pokud jde o sex, nic není bez rizika. Jakékoli sexuální kontakt s penisem, pochvy, konečníku nebo úst může šířit STD. Jediný jistý způsob, jak zabránit pohlavně přenosných chorob je abstinence (ne sex). Ale existují způsoby, jak dělat sex bezpečnější. Použijte latexové kondom pokaždé, když máte sex. A vybrat svého partnera moudře.

Používejte kondomy pro bezpečnější sex

Pokud máte sex, latexové kondomy poskytují nejlepší ochranu před pohlavně přenosnými chorobami. Latexové kondomy zastavit výměnu tělních tekutin, které přenášejí některé pohlavně přenosných chorob. Oni také omezit kontakt s postiženou kůží. Mějte na paměti, když kondom nepokrývá celou kůži. Takže Postižená kůže, která není pokryta stále přenášet nemoci. Ale ty jsi bezpečnější s kondomem než bez něj. Kondomy fungovat pouze tehdy, pokud používáte jednu pokaždé, když mají sex. Používat kondom, i když používáte jiný antikoncepci. Zatímco antikoncepční metody, jako pilulky nebo IUD pomoci zabránit těhotenství, ale nechrání před pohlavně přenosnými chorobami.

Vyberte si ten správný kondom

Kondomy vyrobené z latexu prevenci onemocnění nejlépe. Pokud jste alergičtí na latex, použít polyuretanové kondomy místo. Pánské kondomy vhodné i přes penis. Dámské kondomy lemují vagínu. Před nákupem kondom, přečtěte etiketu, abyste se ujistili, že zabraňuje onemocnění. Některé kondomy novinka to není.

Správná maziva pomáhá

Prodám lubrikované kondomy nebo použijte lubrikant. To poskytuje větší komfort a snižuje riziko prasknutí kondomu. Používejte pouze lubrikanty na vodní bázi, jako jsou KY nebo Astroglide. Nepoužívejte olej, krém nebo vazelínu. Mohou oslabit kondom, způsobující poškození. Také možná budete chtít vybrat maziva bez nonoxynolu-9. To je nyní známo, že tento spermicide nezabrání onemocnění a může způsobit podráždění.

Používejte kondomy správně

Pro kondomy pracovat, musí být použity správným způsobem. Mějte na paměti tyto tipy.

 • Použijte novou latex kondom pokaždé, když máte sex. Slip kondom na penisu před tím, než dojde ke kontaktu.

 • Až budete připraveni stáhnout, podržte okraj kondomu jako penis vytáhne. Tím se zabrání kondom z sklouznutí.

 • Před použitím kondomu Zkontrolujte datum exspirace.

 • Neskladujte kondomy v místech, která mohou dostat horké, jako je například auto nebo peněženky, která se provádí v zadní kapse.

Poznat svého partnera

Bezpečnější sex začíná dlouho předtím, než kondom obálka přijde. Bezpečnější sex je proces. To znamená poznat svého partnera a dělat informovaná rozhodnutí. Promluvte si otevřeně se svým partnerem, než se rozhodnete mít sex. Zeptejte se navzájem, kolik partnerů jste měli v minulosti, a kolik máte nyní. Zjistěte si, zda někdo z vás má STD. Pokud se rozhodnete mít sex, použijte kondom pokaždé. Nepřestávejte používat kondom, pokud jste si jisti, že ani jeden z vás má další partnery, a vy jste jak byl testován za účelem potvrzení, že nemáte pohlavně přenosných chorob. Pak jsou bez nemoci tím, že sex pouze s každým jiným (monogamie).

Zachovat klid

Pro bezpečnější sex pracovat, plánovat dopředu a držet se svého plánu. Nedovolte, alkohol nebo drogy zatemnily úsudek. Oni tě mohl vést k mít sex s někým, koho by si vybrali, pokud jste byli střízliví. Nebo, možná jste zapomněl použít kondom. Pokud nemáte v plánu mít sex, udržovat latexové kondomy s vámi. Nečekejte, až budete v žáru vášně, aby se pokusila najít.

Zvažte abstinence

Jediný způsob, jak být jisti, že nebudete dostat STD je zdržet se sexu. Abstinence je možnost, že mnoho lidí, aby u nějakého bodu v jejich životech. Možná budete chtít počkat, dokud si nejste jisti, že jste připraveni, než budete mít sex. Možná budete chtít odpočinout od povinností pohlaví na chvíli. Nebo možná jen chcete vědět, váš partner lépe, než začnete další krok. Abstinence je volbou můžete provést nyní chránit svou budoucnost.

Jak zkontrolovat

Jediný jistý způsob, jak zjistit, zda máte STD je dostat kontrolovat poskytovatele zdravotní péče. Pokud si všimnete změny v tom, jak vaše tělo vypadá a cítí se ho prohlédl. Ale mějte na paměti, pohlavní choroby ne vždy příznaky. Takže pokud jste vystaveni riziku pohlavně přenosných chorob, se pravidelně kontrolována.

Běžné příznaky

Dávejte pozor na případné změny ve vašem těle a tělo svého partnera. Příznaky se mohou objevit nebo v blízkosti vagíny, penisu, konečníku, úst nebo krku. Patří mezi ně:

 • Neobvyklý výtok

 • Boule, hrboly, nebo vyrážky

 • Vředy, které mohou být bolestivé, svědivé, nebo bezbolestná

 • Svědění kůže

 • Hořící s močením

 • Bolest pánve, břicha, nebo konečníku

Dokonce i když nemáte příznaky

Můžete mít STD, i když nemáte příznaky. Pokud si myslíte, že jste v nebezpečí, se kontroluje. Přejít na klinice, nebo se se svým lékařem. Pokud váš partner má STD, musíte být testovány také, i když se cítíte dobře.

Vaše historie a zkouška

Budete požádáni o své sexuální návyky a anamnézy. Můžete být rovněž požádáni o užívání drog. Dejte upřímné odpovědi. Váš poskytovatel zdravotní péče bude následně kontrolovat své tělo na příznaky pohlavních chorob. On nebo ona může také vykonávat jednu nebo více z následujících testů:

 • Kapalina se stěry z jakýchkoli vředy. Vzorky mohou být rovněž přijata z pochvy, penisu, úst nebo konečníku. Vzorky jsou pak testovány na pohlavně přenosných chorob.

 • Mohou být přijata krve nebo moči vzorky. Jsou kontrolovány na přítomnost virů nebo bakterií, které způsobují pohlavně přenosných chorob.

 • U žen, buňky z děložního čípku (kde vagina a děloha se setkají) jsou kontrolovány na příznaky rakoviny. To se nazývá cytologie. Pokud se zjistí změny buněk, může být zvětšovací rozsah používá, aby se blíže podívat ( colposcopy ).

Jak se léčit

Léčba pohlavních chorob brzy omezuje problémy mohou způsobit. Máte-li STD, nechat léčit hned. Zeptejte se svého partnera mají být testovány, taky. Pak se vyhnout sexu, dokud jste dokončili léčbu, Váš poskytovatel zdravotní péče říká, že je v pořádku mít sex znovu.

Postupujte léčebný plán

Léčba závisí na typu STD máte. Zeptejte se svým poskytovatelem zdravotní péče všechny otázky, které jste o své léčbě. Obyčejné léčby jsou injekce a perorální pilulky nebo kapalin. Krémy a gely mohou být aplikovány na vředy způsobené některými pohlavně přenosných chorob. Postupujte podle tipů níže:

 • Získat novou léčbu pro každou novou STD.

 • Nepoužívejte staré léky, a to i pro stejnou STD. Použijte léky podle pokynů.

 • Nepoužívejte sdílet léky, pokud to není Váš lékař nebo na klinice pokyn.

Promluvte si se svým partnerem

Máte-li STD, je to vaše povinnost sdělit všechny své nedávné partnery, aby je bylo možné otestovat a ošetřit. To je jeden důležitý způsob, jak zabránit onemocnění z šíří. Vyprávění partnera, který máte STD může být těžké. Ty mohou být v rozpacích, vztek, nebo strach. Je to často není jasné, kdo jako první měl STD. Takže snažte se umístit vinu. Vyberte si klidné místo, mluvit se svým partnerem o pohlavně přenosných chorob. Pak se zaměřují na sdílení informací. Váš poskytovatel zdravotní péče může nabídnout několik rad o tom, jak začít.

Předejít budoucím problémům

Dokonce i poté, co jste byl léčen, můžete být stále znovu napaden. To je běžný problém. To se stane, když partner předá STD zpět k vám. Aby se tomu zabránilo, musí být testován váš partner. On nebo ona může také potřebovat léčbu. Po léčbě, jít do jakýchkoli plánovaných následných návštěvách. Pak se zabránilo budoucím problémům s bezpečnějšího sexu. Omezte počet partnerů a vždy používat latexové kondomy.

Chlamydia

Chlamydia je bakteriální onemocnění. Šíří-li napaden tekutiny z pohlavních orgánů nebo konečníku kontakty penis, vagíny, úst nebo konečníku. Chlamydia často nevykazuje žádné prvotní příznaky. Ale v průběhu času, může to jizva reprodukční orgány. Chlamydia může být vyléčeno. Ale škody z jizev zůstává.

Časné příznaky

Když chlamydie ukazuje časné příznaky mohou zahrnovat výtok, pálení při močení, nebo pálení nebo svědění v okolí pohlavních orgánů. Konečník může být bolestivé, pokud nemoc byl chycen do análního sexu.

Léčba a prevence

Chlamydia mohou být léčeny antibiotiky. Získejte ošetřoval brzy omezit trvalé poškození. Váš partner musí být zacházeno příliš, i když nejsou přítomny žádné příznaky. Nemáte sex, dokud jste si vzali všechny své léky a váš poskytovatel zdravotní péče říká, že je to v pořádku. Poté, praktikovat bezpečný sex. Vždy používejte latexové kondomy. A omezit počet partnerů.

Neléčí...

Muži: Chlamydia první útoky močové trubice. Nemoc se pak může šířit do varlat a prostaty. To může způsobit bolest, otok a horečku. Postupem času, dojde k jizvení.

Ženy: Infekce začíná v pochvě. To se může rozšířit do dělohy a vejcovodů, což způsobuje problémy s PID a související. Neléčí, chlamydie mohou přenést z matky na dítě během porodu. To může způsobit podráždění očí, plic, nebo jiné zdravotní problémy dítěte.

PID (zánětlivé onemocnění pánve)

PID začíná, když bakterie infikovat děloha a vejcovody. PID může mít mírné až závažné příznaky, nebo vůbec. Příznaky mohou zahrnovat bolesti břicha nebo nízké bolesti zad, horečka, nevolnost, bolest při sexu, a krvácení mezi menstruacemi. Jizvy od PID může způsobit sterilitu. To může také způsobit vejcovodů těhotenství (dítě začne růst do vejcovodu, kde to nemůže přežít). Výsledná prasknutí a krvácení může dát život matky v ohrožení.

Kapavka

Stejně jako chlamydie, kapavka je bakteriální onemocnění. Šíří-li napaden tekutiny z pohlavních orgánů nebo konečníku kontakty penis, vagíny, úst nebo konečníku. Kondomy pomáhají chránit vás z kapavky tím, že zabraňuje kontaktu s infikovanými tělesnými tekutinami. Kapavka se nemusí zobrazit časné příznaky. Ale neléčí, může infekce jizva reprodukční orgány. Kapavka může být vyléčeno. Ale škody z jizev zůstává.

Časné příznaky

Pokud jsou přítomny, mohou časné příznaky patří výtok, pálení při močení, nebo pálení nebo svědění v okolí pohlavních orgánů. Konečník může bolet, pokud nemoc byl chycen do análního sexu. Pokud nemoc byl chycen přes orální sex, může bolest v krku dojít.

Léčba a prevence

Kapavka může být léčena antibiotiky. Limity Včasná léčba trvající poškození. Váš partner musí být zacházeno příliš, i když on nebo ona nevykazuje žádné příznaky. Nemáte sex, dokud jste dokončili užívat své léky a váš poskytovatel zdravotní péče říká, že je to v pořádku. Poté, praktikovat bezpečný sex. Omezte počet partnerů. A vždy používat latexové kondomy.

Neléčí...

Muži: Kapavka první napadá močové trubice. To pak může šířit do varlat a prostaty. To způsobuje bolest, otoky a zjizvení.

Ženy: Nemoc jako první napadá děložní čípek. To pak může rozšířit do dělohy a vejcovodů, což PID a související problémy. Neléčí, kapavka může přenést z matky na dítě během porodu. To může způsobit oslepnutí nebo infikované krve a spojů dítě.

Muži a ženy: nemoc může infikovat krev, klouby a kůže (šíří kapavka ). To může být závažné a dokonce život ohrožující.

Opar

Herpes je virus, který způsobuje propuknutí rány kolem pohlavních orgánů nebo v ústech. To se šíří prostřednictvím kontaktu s postiženou kůži při sexu, líbání, nebo intimní dotyky. Herpes ohniska mají tendenci klesat v průběhu času. Ačkoli herpes může být léčena, virus zůstává v těle.

Známky a příznaky

Dojde-li k vypuknutí, objeví bolestivé puchýře na nebo v blízkosti penis, vagíny, konečníku, nebo ústy. Po několika dnech, puchýře zlomit, takže zadávací vředy. První epidemie může trvat týdny, než jasné. To může také způsobit horečku a oteklé žlázy. Pozdější ohnisek nezpůsobují tyto příznaky podobné chřipce a mají tendenci se hojit rychleji.

Léčba a prevence

Není tam žádný lék na opary. Ale léky mohou omezit ohnisek a rychlost hojení. Chcete-li pomoci rány hojí rychleji, udržovat je čisté a suché. A nepoškrábou je. Aby se zabránilo šíření viru, nemusí mít sex během vypuknutí v pohlavních orgánech. Také není líbat nebo mít orální sex, když máte bolest na puse. Dokonce i po vředy léčit, virus herpes může být ještě rozšířit. Takže vždy používat latexové kondomy. Tyto kondomy pomáhají omezit šíření herpes snížením kontaktu s pokožkou. Ale mějte na paměti, herpes může ještě být předány prostřednictvím kontaktu s postiženou kůži, že kondom nepokrývá.

Neléčí...

Herpes virus může být přenesen z matky na dítě během porodu. Tato situace může nastat v případě, že matka má ohniska v pohlavních orgánech u doby dodání. V takovém případě, chirurgický doručení (císařský řez, tzv. C-část) může být provedena na ochranu dítěte. Pokud jste těhotná, informujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud vy nebo váš partner má herpes.

Syfilis

Syfilis je bakteriální onemocnění. To se šíří prostřednictvím kontaktu s postiženou kůží. Syfilis postupuje ve třech fázích. Příznaky a zdravotní komplikace zhoršit s každou fázi. Syfilis může být vyléčeno. Ale určité typy škod způsobených nemocí nelze zvrátit.

Časné příznaky

Během první fáze syfilis, se může objevit bolest bezbolestné. Bolest nesmí být si všiml, a půjde pryč na jeho vlastní. Po bolavé hojí, nemoc zůstává v těle. Účinky syfilis jsou často není vidět ani cítit na prvním místě. Ale tichý poškození pokračuje.

Léčba a prevence

Syfilis je nejčastěji reagovat s injekcí antibiotika. Antibiotika zrušte bakterie z těla. Ale nemohou zvrátit komplikace, jako je například poškození nervů, které jsou způsobeny tímto onemocněním. Případné komplikace je nutno léčit, taky. Stejně jako u všech pohlavních chorob, nemají sex, dokud jste dokončili léčbu a váš poskytovatel zdravotní péče říká, že je to v pořádku. Poté, praktikovat bezpečný sex. Omezte počet partnerů. A vždy používat latexové kondomy.

Neléčí...

V průběhu doby, syfilis postupuje do druhého stupně. Tato fáze může způsobit vyrážku na těle, které mohou šířit na dlaních a chodidlech. To může také způsobit, zduřelé uzliny, horečka, bolesti v krku a bolesti hlavy. Nerovnoměrný vypadávání vlasů, ztráta hmotnosti nebo únava může také nastat. Pokud syfilis zůstane neléčená, že vstupuje do třetí fáze. Poškození mozku, nervů, cév a srdce může dojít. To může vést až k oslepnutí a dokonce i smrt. V těhotné ženy, může neléčené syfilis v jakékoli fázi způsobit orgánů a poškození mozku na její nenarozené dítě.

HPV a genitální bradavice

HPV je rodina virů, které se šíří prostřednictvím kontaktu s pokožkou. Některé formy HPV způsobují genitální bradavice (také nazývané condyloma). Jiné typy dát ženám ve vyšším rizikem rakoviny děložního čípku. HPV nelze vyléčit. Ale existují způsoby léčby k odstranění bradavic. Tam jsou také testuje pomoci na místě varovné příznaky rakoviny děložního čípku.

Známky

Bradavice jsou znamením HPV. Mohou dorůst do, na, nebo v blízkosti penisu, vaginy, děložního hrdla, konečníku a krku. Bradavice mohou být nerovný nebo květák tvaru. Někdy jsou ploché a těžko vidět. Některé typy HPV nikdy vyrábět bradavice. Místo toho, tyto typy způsobit abnormální změny buněk ženské pochvy. Pap stěry pomoci změny odlovu buněk v děložním čípku (dysplazie) brzy, když léčba je nejúčinnější.

Léčba a prevence

Bradavice mohou být odstraněny pomocí chemikálií, tepla, zmrazení, nebo lasery. Může být potřeba více než jedno ošetření. Pokud jste těhotná, informujte svého poskytovatele zdravotní péče. Určité úpravy by neměl být používán během těhotenství. Mějte na paměti: Odstranění bradavice neléčí virus. HPV může být stále šíří a nové bradavice mohou objevit později. Snížit šíření HPV tím, že omezí počet svých partnerů. Nadále používat latexové kondomy. Ale uvědomte si, že HPV mohou být předány prostřednictvím kontaktu s postiženou kůži, že kondom nepokrývá.

Neléčí...

Určité typy HPV mohou vést k rakovině děložního čípku u žen. Roční Pap stěry pomoci najít děložního čípku, změny dříve, než se stanou rakoviny. Velmi vzácně se HPV může být přenesen z těhotné ženy na její dítě během porodu.

Záněty pochvy

Zánět pochvy je skupina infekcí, které rozpálit vagínu. Ne všechny typy záněty pochvy jsou pohlavní choroby. Ale sex může dělat některé typy zánět pochvy s větší pravděpodobností. V závislosti na typu vaginitidy, oba partneři mohou vyžadovat léčbu. To je proto, že lidé mohou nést a šířit infekci. Všechny formy záněty pochvy může být vyléčeno.

Problémy a příznaky

 • Trichomoniasis (trich) je STD. To produkuje pěnivý žlutý výtok, který může mít zápach. Pochvy může svědit nebo pálit.

 • Kvasinková infekce produkuje výtok, který může vypadat jako tvaroh. To může způsobit, že intenzivní svědění.

 • Bakteriální vaginóza (BV) vytváří šedobílý, vodnatý výtok. Výboj má silný, rybí zápach.

Léčba a prevence

Léky na předpis, může léčit a vyléčit každý typ záněty pochvy. Vzhledem k tomu, trich je pravda, STD, musí být všichni partneři zacházeno. Partneři se také považují za kvasinkovou infekci v některých případech. Over-The-čítač krémy nebo čípky jsou k dispozici pro kvasinkových infekcí. Pomocí těchto pouze tehdy, pokud jste si jisti, že máte kvasinkovou infekci. Pokud byste mohli mít něco jiného, ​​poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče. Pokud kvasnice je trvalým problémem, nosit bavlněné spodní prádlo, omyjte mýdlem a vyhnout se douching. Chcete-li snížit riziko záněty pochvy, praktikovat bezpečný sex. Omezte počet partnerů. A vždy používat latexové kondomy.

Neléčí...

Bez léčby, pálení, svědění a výtok může přetrvávat. Pokud se váš partner není léčena pro trich, když jste, on nebo ona může vás nakazit znovu. Neléčená BV může vést k problémům PID a příbuzných. U těhotných žen, trich a BV může způsobit předčasné protržení plodových blan nebo předčasného porodu.

Zánět jater

Hepatitida je virus, který poškozuje játra. Hepatitida A se šíří přes infikované výkaly. Kontakt může nastat tím, že jí infikovaného jídla nebo po sexu. Hepatitida B a C se šíří výměny tělních tekutin během pohlavního styku nebo užívání drog. Oni také šíří prostřednictvím kontaktu s infikovanou krví. Hepatitida často zůstává v těle. V průběhu času může mít za následek vážné zdravotní problémy.

Časné příznaky

V mnoha případech, hepatitis nevykazuje žádné příznaky. Pokud se tak stane, může časné příznaky zahrnují bolesti svalů, horečka, zežloutnutí kůže a očí ( žloutenka ), svědění kůže, nevolnost, tmavá moč, nebo průjem. Příznaky mohou trvat dny nebo měsíce.

Léčba a prevence

Zpočátku bude cílem hepatitidy léčby je zmírnit příznaky.

 • Máte-li hepatitidu A, je pravděpodobné, že nebudete potřebovat další léčbu.

 • Pokud máte hepatitidu B nebo C, může být poslán ke specialistovi. On nebo ona bude testovat poškození jater a poskytovat léčbu v případě potřeby. Léčba může zahrnovat léky. Můžete být požádáni, aby se zabránilo alkohol a některé léky, které mohou poškodit játra.

Pokud jste v ohrožení byla očkována proti hepatitidě A a B je nejlepší způsob, jak se chránit. Aby se zabránilo šíření jakoukoli formu nemoci, praktikovat bezpečný sex. Omezte počet partnerů. Vždy používejte latexové kondomy. A nikdy sdílet drog, tetování nebo piercing jehly.

Neléčí...

Hepatitida A má tendenci jít pryč bez léčby. Hepatitida B se může jít pryč na jeho vlastní. Hepatitida C téměř vždy zůstává v těle. Když hepatitidy B a C zůstávají, mohou i nadále být předány ostatním. S časem, mohou způsobit poškození jater. V průběhu mnoha let, zjizvení jater může vést k selhání jater nebo rakovinu jater. V důsledku toho může být potřeba transplantace jater.

HIV a AIDS

HIV je virus. To oslabuje imunitní systém, takže tělo nemůže bránit proti infekci. HIV se šíří prostřednictvím výměny tělních tekutin během pohlavního styku nebo užívání drog. Je také šíří prostřednictvím kontaktu s infikovanou krví. Není tam žádný lék na HIV. Ale léčba je účinný v pomoci lidem cítit se lépe a žít déle.

Časné příznaky

Zpočátku může HIV nezpůsobuje příznaky. Nebo to může způsobit příznaky podobné chřipce. Patří mezi ně zduřelé uzliny, horečka, noční pocení, extrémní únava, úbytek na váze, bolesti hlavy, vyrážka, nebo bolesti těla. Příznaky se často odejít po několika týdnech či měsících. Pak se mnoho lidí jsou bez příznaků po mnoho let.

Léčba a prevence

Pokud jste vystaveni riziku pohlavně přenosných chorob, se nechali testovat na HIV. Tímto způsobem můžete zahájit léčbu v případě potřeby. Typ léčby závisí na výsledcích krevních testů. Vy a váš poskytovatel zdravotní péče bude úzce spolupracovat na vytvoření léčebný plán, který je pro vás nejlepší. Probíhající následné návštěvy jsou klíčem k udržení zdravé. Antibiotika a antivirové léky vám pomůže odolat infekci. Aby se zabránilo šíření viru HIV, omezte počet partnerů. Vždy používejte latexové kondomy. A nikdy sdílet drog, tetování nebo piercing jehly.

Neléčí...

Máte-li HIV, je více pravděpodobné, že se další infekce. V průběhu doby, HIV může postupovat k AIDS jako imunitní systém slábne. Infekce, jako je moučnivka (houba způsobuje bílé skvrny v ústech), může dojít k pneumonie (infekce plic), a meningitida (infekce mozku). Komplikace z AIDS může vést ke smrti. Neléčená HIV je pravděpodobné, že mají být předány k dítěti v průběhu těhotenství.

Ochrana vaší budoucnosti

Ubytujte se v řízení své budoucnosti tím, že cvičí bezpečný sex. Omezte počet partnerů a vždy používat latexové kondomy. Také se kontroluje pravidelně pohlavně přenosných chorob, pokud jste v nebezpečí, nebo pokud si všimnete jakékoli změny ve vašem těle. Ujistěte se, že váš partner je testován, taky. Nalezení STD brzy vám pomůže kontrolovat je před problémy se zhoršují. Tímto způsobem se můžete těšit na zdravou budoucnost.

Dozvědět se více

Chcete-li lépe chránit, dozvědět se více o pohlavně přenosných chorob. Public Health Department může být užitečným zdrojem. Podívejte se na seznam v místním telefonním seznamu. Další užitečné zdroje zahrnují:

 • CDC národní STD a AIDS hotline

  800-344-7432 (en español)

 • Evropské sdružení sociální zdraví

  www.ashastd.org

 • Národní centrum pro HIV, STD a prevence TBC

  www.cdc.gov / std