Vesint

Lichen sclerosus: ošetření

Jak je lišejník sclerosus léčit?

Lichen sclerosus je chronické onemocnění, pro které neexistuje žádný lék. Nicméně, s řádnou léčbu a následné-up, lišejník sclerosus může být účinně kontrolován.

Léčba začíná s hledáním lékařskou péči od svého poskytovatele zdravotní péče. Malý vzorek z postižené kůže mohou být odstraněny a poslal do laboratoře k analýze. Tento postup se nazývá biopsie.

Aktuální léčba lichen sclerosus

Příznaky lišejníků sclerosus jsou nejčastěji léčeni masti nebo krémy, které se aplikují přímo do postižené oblasti. To se nazývá lokální aplikace. Lokální léčba lichen sclerosus zahrnují:

 • Kortikosteroidy, jako je klobetasol-propionát (Clobex, Cormax)
 • Imunomodulační krémy, jako pimekrolimus (Elidel) a takrolimus (Protopic)

Neaktuálních léčba lichen sclerosus

Neaktuálních léčby lišejníků sclerosus zahrnují:

 • Steroidy podáván injekčně, jako triamcinolon (Aristocort)
 • Operace se znovu zúženou vagínu

Léčba rezistentní lišejníku sclerosus

Lichen sclerosus může být v souvislosti s bakteriální infekce, kterou je třeba léčit. Antibiotikum léky, které jsou účinné při léčbě bakteriální infekce, která je příčinou odolný lichen sclerosus zahrnují:

 • Cephalexin (Keflex, Keftab)
 • Erythromycin (E-mycin, EES)

Lichen sclerosus může způsobit vulvodynie, nebo chronickou bolest v pochvě. Léky, které jsou účinné při léčbě vulvodynie souvisejících s lichen sclerosus zahrnují:

 • Amitriptylin (Elavil, Endep)
 • Desipramin (Norpramin)

Co můžete udělat pro zlepšení vaší lichen sclerosus

Kromě pokynů vašeho poskytovatele zdravotní péče a brát všechny léky, jak je předepsáno, můžete urychlit vaše zotavení podle:

 • Vyhnout se dlouhodobé užívání lokálních mastí a krémů, které mohou tenká kůže
 • Vyhnout poškrábání plochy
 • Konzultace se svým poskytovatelem zdravotní péče, pokud příznaky přetrvávají po ukončení léčby
 • Použití vaginální maziva při styku pro snížení tření
 • Mytí oblast genitálií jemně čistou vodou nebo s nonsoap čistící

Jaké jsou možné komplikace lišejníků sclerosus?

Lichen sclerosus je chronické kožní onemocnění postihuje oblast genitálií, které nelze vyléčit, ale lze ovládat. Lichen sclerosus pohlavního kůže by měla být léčena rychle, jak to může způsobit problémy s močením nebo pohlavním stykem. Tam je také velmi malá šance, že kůže ovlivněn lišejníku sclerosus vyvine rakovina kůže. Lichen sclerosus může být léčena lokálními mastmi nebo krémy a příznaky by se měly odstranit do několika týdnů. Můžete pomoci minimalizovat riziko závažných komplikací u následujících léčebného plánu vy a váš zdravotní péče profesionální design speciálně pro vás. Komplikace lišejníků sclerosus patří:

 • Dyspareunie (bolestivý pohlavní styk)
 • Dysurie (obtížné močení)
 • Rozpaky
 • Malé zvýšené riziko rakoviny kůže
ÚVOD

Co je lišejník sclerosus?

Lichen sclerosus je benigní a progresivní kožní onemocnění, které nejčastěji postihuje oblast genitálií. Toto chronické kožní onemocnění nelze vyléčit, ale lze ovládat. Lichen sclerosus se vyznačuje svědění a bolesti v oblasti genitálií. Kůže u vchodu do pochvy, tzv. hráz, se ztenčí a zanícená. Toto kožní onemocnění se vyskytuje u žen po menopauze. Lichen sclero... Přečtěte si více o lišejník sclerosus zavedení

Příznaky

Jaké jsou příznaky lišejníků sclerosus?

Máte-li mírné případ lišejníku sclerosus, nemusí mít žádné příznaky. Pokud nemáte žádné příznaky, váš poskytovatel zdravotní péče bude muset diagnostikovat lichen sclerosus během gynekologické vyšetření. Symptomatická lišejník sclerosus může způsobit svědění pocit, bolest při močení nebo bolest při pohlavním styku. Můžete také dojít ke krvácení a puchýře v perineální oblasti.... Čtěte více o lišejníků sclerosus příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje lichen sclerosus?

Není známo, co způsobuje lichen sclerosus. Někteří poskytovatelé zdravotní péče se domnívají, že lišejník sclerosus je způsobena hyperaktivním imunitní systém nebo hormonální nerovnováha. Genetické nebo dědičné faktory mohou hrát roli v jeho rozvoji. Lichen sclerosus není nakažlivá. Lichen sclerosus se mohou objevit na kůži, která je poškozené nebo poškrábané z předchozího zranění. U žen, lišejník sclerosus dochází nejčastěji po menopauze.... Přečtěte si více o lišejníků sclerosus příčin

Další články

Podobné témata


Nejpopulárnější

Na vaše zdraví

Na vaše zdraví

Lidé, kteří se aktivně podílejí na jejich lékařskou péči, jsou zdravější a žijí déle.