Vesint

Nystagmus

Co je nystagmus?

Nystagmus je onemocnění, při kterém jsou oči, aby rychlé, opakované, nekontrolované pohyby. Tyto pohyby očí, může být v každém směru, včetně vodorovně, svisle, nebo rotačně (v kruhu). Nystagmus někdy vede k problémů s viděním, protože oko nemůže udržet stabilní zaměření na objekt. V jiných případech, děti s extrémně špatným zrakem mohou vyvinout nystagmus.

I když přesná příčina není známa nystagmus, předpokládá se, že se v souvislosti s poruchou v části mozku, která kontroluje pohyb očí. Nystagmus může být přítomen při narození (vrozený nystagmus) a je často dědí, nebo v důsledku problémů spojených s rozvojem ve vizuálním systému. Další variace nystagmus, tzv. spasmus nutans, se obvykle objeví ve věku šesti měsíců a zmizí sama od sebe v raném dětství.

Nystagmus může také vytvořit na kterémkoliv jiném místě v životě, obvykle v důsledku poranění hlavy, mrtvici, nebo některé léky a léky. Tento typ nystagmu se nazývá získané nystagmus.

V souvislosti s nekontrolované pohyby očí, pacienti s nystagmus může docházet k problémům s hloubkou vnímání. Ztráta zrakové ostrosti a hloubky vnímání může také vést k problémům s koordinací. I když přesná příčina nystagmus není dobře znám, únava nebo zvýšené hladiny napětí se ke zhoršení onemocnění.

Vrozené nebo zděděná nystagmus není typicky spojena s vážnými zdravotními chorobami. Nicméně, získané nystagmus může být příznakem závažného onemocnění interní, včetně závažného poranění hlavy, toxicity, cévní mozkové příhody, nebo zánětlivých onemocnění nebo jiných nemocí, které postihují mozek. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (zavolejte 911), pokud jste, nebo někoho, kdo jste s, má náhlý nástup nystagmus.

Pokud jste již byl diagnostikován s nystagmus, a to je příčinou vás obavy, vyhledejte lékařskou pomoc.

Příznaky

Jaké další příznaky může nastat s nystagmus?

Nystagmus může doprovázet další příznaky, které se liší v závislosti na základní onemocnění, poruchu nebo onemocnění, které způsobuje nystagmus.... Přečtěte si více o nystagmus příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje nystagmus?

Nystagmus může být dědičné nebo způsobené vývojovými problémy v části mozku, která kontroluje pohyb očí. Tyto druhy nystagmu se nazývají vrozené nystagmus nebo spasmus nutans. Získané nystagmus, který se může objevit v každém věku, mohou být způsobeny traumatem, zdravotními onemocnění nebo onemocnění, nebo léky. Tyto podkladové onemocnění nebo onemocnění mohou být závažné.... Přečtěte si více o nystagmus příčin

Další články