Vesint

Únava

Chronický únavový syndrom

Syndrom chronické únavy (CFS), je vysilující onemocnění charakterizované hlubokou únavu, bez ohledu na to, kolik zbytek dostanete. Přečtěte si více o chronický únavový syndrom ›

Co je chronický únavový syndrom?

Nemoc byla dříve známé jako "Nemoc z vyčerpanosti" a chronické Epstein-Barr syndrom, protože jeho podezření na vztah k uvedené virového onemocnění. Ale více než 15 let po chronický únavový syndrom a imunitní dysfunkce (CFIDS), zadal veřejnou oko, vědci se dozvěděli porucha je více než syndromu vyhoření u mladých městských profesionálů, a to není virus související.

I když příčina je stále neznámá, CFIDS stále nese stigma, které maří lidí s touto nemocí.

Přečtěte si více o chronický únavový syndrom ›

Chronický únavový syndrom stále záhadou

Představte si pocit kostní unavený měsíců, bez ohledu na to, kolik spánku vám.

Obrázek je schopen splnit jen polovinu, stejně každý den, jak jste byli zvyklí - a nic zjevného na účet pro vyčerpání. To je život pro lidi, kteří trpí chronickým únavovým syndromem.

Dlouhotrvající únava

Chronický únavový syndrom (CFS) je onemocnění, projevujících se nadměrnou, dlouhodobé únavy, která se nesnižuje s klidu nebo v důsledku jiného onemocnění. To je dvakrát až čtyřikrát častější u žen než u mužů a obvykle postihuje lidi ve věku 40 a 50 let.

Přečtěte si více o této tajemné syndromu ›

Život s chronickým zdravotním onemocněním

Učení máte chronické onemocnění je děsivý. V závislosti na tom, co to je, a možnosti léčby k dispozici, může se cítit paniku, nebo smutný, v nejlepším případě.

Ale učení o své nemoci a dělat co nejlépe zvládnout to vám může pomoci žít méně strašný a dražšímu život.

Pochopení chronických onemocnění

Na rozdíl od akutních onemocnění, jako jsou bolesti v krku, nachlazení nebo chřipky, které jsou do značné míry léčitelné a krátké trvání, může chronická onemocnění trvat měsíce, roky nebo celý život.

Choroby, jako je artritida, astma, chronická obstrukční plicní nemoc, diabetes, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, hepatitidy C, AIDS a některých druhů rakoviny, tak některé známé chronické onemocnění. Některé méně známé z nich patří syndrom chronické únavy, fibromyalgie, syndrom dráždivého tračníku a Parkinsonovy choroby.

Dozvědět se více o životě s chronickým zdravotním onemocnění ›

Diagnostika chronický únavový syndrom

CFS diagnóza závisí na dvou kritériích:

  1. Závažnost a doba trvání: závažná a chronická únava trvá déle než šest měsíců a dalších zdravotních onemocnění bylo vyloučeno.

  2. Počet příznaků: Pacient má čtyři nebo více symptomů CFS.

Specifická léčba CFS má zatím být účinný. Vitaminové doplňky a léky mít nějaký léčebný přínos pro některé pacienty s CFS, ale mnoho způsobů léčby jen zmírnit příznaky CFS.

Přečtěte si více o diagnostice CFS ›