Vesint

Stres

Zátěžové fakta

Stres je vaše tělo přirozenou reakcí na jakékoliv poptávky, které narušuje život jako obvykle. To může způsobit fyzické, mentální a emocionální příznaky, které mohou mít vliv na jakékoliv části těla. Přečtěte si více o stresu ›

Odbočovat stresu

Pokud jste jako většina lidí, jednáte s důrazem na denní bázi. Nedávný průzkum provádí v roce 2007 Evropská asociace psychologů zjistil, že stres je hlavní problém v USA. Například,

  • Jedna třetina lidí, kteří žijí s extrémní stres a téměř polovina (48 procent) se domnívá, že jejich úroveň stresu se zvýšil v průběhu posledních pěti let

  • Peníze a práce jsou hlavními příčinami stresu pro 75 procent lidí. Toto je dramatický nárůst oproti vykazované napětí 59 procent v roce 2006.

  • Téměř polovina všech lidí hlásí, že stres má negativní vliv na obou jejich osobním i profesním životě.

  • Stres způsobuje 54 procent lidí, kteří bojují s lidmi, jim blízkých.

  • Mnoho lidí (až 77 procent) uvedla, že má fyzické symptomy a psychické příznaky spojené se stresem v posledním měsíci.

Přečtěte si více o sidetracking stresu ›

Stres může sbalit na libry

Někteří lidé reagují na hrozící termínů, finanční problémy, vztah tavení, a další potíže tím, že jí méně. Ale pokud budete reagovat na přidané stresu tím, že jí víc, mohli byste skončit s přidanými liber.

Naštěstí, můžete podniknout kroky, aby se zabránilo stresu spojené s přibývání na váze. Chcete-li začít, zvážit, která z následujících příznaků, že jste náchylní k, a pak podniknout kroky k boji proti své obvyklé chování, říká Hmotnost ovládání informační síť.

Chování: nemáte čas na přípravu zdravých jídel.

Pokud má hodně co do činění znamená méně času na obchod pro čerstvé ovoce a zeleninu a jiné zdravé přísady, může vám být více pravděpodobný, že chytit rychlého občerstvení nebo si objednat vysoce kalorické, s vysokým obsahem tuku odběračem jídla.

Přečtěte si, jak stres může sbalit na libry ›

Stres může zvýšit riziko onemocnění srdce

Stres je normální součástí života. Stres může pocházet z fyzikálních příčin, jako je například není dostatek spánku, nebo má nemoc. To může přijít z psychických příčin, jako je nemají dost peněz, nebo smrt milovaného člověka, nebo méně dramatické příčiny, jako jsou každodenní povinnosti a tlaky, které se budete cítit, že nejste pod kontrolou.

Odezva Vašeho organismu na stres byl navržen tak, aby tě chránil, ale pokud je trvale aktivován vám může ublížit. Studie naznačují, že vysoké hladiny kortizolu z chronického stresu může zvýšit hladinu cholesterolu, triglyceridů a krevní tlak. Jedná se o tradiční rizikové faktory pro srdeční choroby.

Naučte se, jak stres může zvýšit riziko srdečních onemocnění ›

Řízení pracovního stresu

Pracoviště stres je velmi osobní. Někteří lidé se daří v rychlých pracovních míst (myslíte, že pohotovost zdravotní sestry, policisté a již řídící letového provozu), kde dělá chybu, můžete dát lidské životy v sázce.

Ale jen proto, že zbytek z nás nevydrží den v těchto vysokotlakých prostředí neznamená, že naše práce je méně stresující. Krátké termíny, nekonečné papírování, občas rozzlobený zákazník, a setkání, které přetáhnete na hodiny, nám dávat ještě více pozadu, to vše může způsobit stres.

Jinými slovy, není to práce, která vytváří stres, je to způsob, jak člověk reaguje na urgence a požadavkům každého pracovního prostředí, které z něj dělá nebo ji stresovaných nebo pod napětím.

Více informací o stresu při práci ›

Relaxační techniky, které opravdu fungují

Každý prožívá stres a jeho účinky. Krátkodobé účinky stresu jsou bolesti hlavy, mělké dýchání, potíže se spánkem, úzkost a podráždění žaludku. Dlouhodobý chronický stres může zvýšit riziko onemocnění srdce, bolesti zad, deprese, přetrvávající bolesti svalů a bolesti, a oslabeným imunitním systémem, v souladu s Národní institut pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Chronický stres může ovlivnit vaše emoce a chování tím, že jste podrážděný, netrpělivý, méně nadšení své práci, a dokonce i deprese.

Chcete-li zachovat stres na minimum a omezit jeho vliv na váš život, budete muset najít a praxe zdravé způsoby, jak zvládat to, radí Evropská akademie rodinných lékařů. Zkuste následující techniky, aby viděli, co funguje pro vás nejlepší.

Přečtěte si více o relaxačních technikách, které opravdu fungují ›

Pomocí jógy se zbavit stresu

V boji proti stresu, mnoho lidí se obrátit na meditaci nebo jiných nástrojů duševní snížení stresu. Ale stres také vytváří fyzické reakce v těle, a jako takový, mohou být řízeny s výkonem-zejména s jógou.

"Stres vysílá celý fyzický systém na plné obrátky," říká Garrett Sarley, prezident a generální ředitel Kripalu Centra pro jógu a zdraví v Lenox, Massachusetts ", svaly napjaté, srdce bije rychleji, dýchání vzory měnit, a pokud je příčinou napětí není přerušena, tělo vylučuje další hormony, které zvyšují hladinu cukru v krvi, zvýšení krevního tlaku. Jóga je jedním z mála nástrojů pro vyrovnávání napětí, které má pozitivní vliv na všech tělesných systémů zúčastněných. "

Další informace o použití jógu zbavit stresu ›