Vesint

Rozmazané vidění

Co je rozmazané vidění?

Rozmazané vidění nebo rozmazané vidění je ztráta ostrého vidění. Může dojít k náhlé nebo postupné rozmazané vidění v jednom nebo obou očí.

Rozmazané vidění může být příznakem různých mírných až závažných onemocnění, poruch nebo onemocnění. Rozmazané vidění mohou být způsobeny drobnými problémy, jako je krátkozrakost, nebo na sobě špatné brýle. Rozmazané vidění může být i normální známkou stárnutí. Nicméně, rozmazané vidění může rovněž vyplývat z infekce, zánět, trauma, maligní onemocnění, a jiné abnormální procesy, a proto byste měli projednat případné změny vidění s lékařským odborníkem.

Některé typy změn vidění může znamenat lékařskou pohotovost, což může vést ke ztrátě zraku, jako s glaukomem, zranění oka, nebo odchlípení sítnice, nebo ztrátu života, jako je tomu v případě cévní mozkové příhody nebo krvácení do mozku, pokud nemáte vyhledejte pohotovostní službu. Dokonce i dočasné rozmazané vidění by neměla být ignorována, protože to může mít za následek ze závažných onemocnění, jako je mrtvice, tranzitorní ischemické ataky (TIA), hypertenze, epilepsie a migrény.

V závislosti na příčině, může rozmazané vidění začít náhle a rychle zmizí, jako když jsou vaše oči přeorientovat na vzdálenější objekt po přečtení, nebo po opalování přeexponování. Rozmazané vidění může dojít také v případě náhlých závažných příhod, jako je rozmazané vidění od rodinného sítnice nebo poranění hlavy. Rozmazané vidění, které je pomalu rozvíjet a doprovázena dalšími příznaky, jako je halo kolem světel, může být příznakem katarakty.

Jakákoliv změna ve vidění by měly být vždy hodnoceny zdravotnickým pracovníkem. Rozmazané vidění může být příznakem závažného onemocnění, jako je encefalitida, nádor na mozku, nebo odchlípení sítnice. Pokud budete mít rozmazané vidění s náhlým, silné bolesti hlavy, ztuhlost krku, nevolnost nebo zvracení, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (zavolejte na 911).

Příznaky

Jaké další příznaky může nastat s rozmazané vidění?

Rozmazané vidění mohou být doprovázeny dalšími příznaky, které se liší v závislosti na základním onemocnění, poruchy nebo nemoci.... Přečtěte si více o rozmazané vidění příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje rozmazané vidění?

Rozmazané vidění je způsobeno různými mírné až závažné onemocnění, poruch a onemocnění. Zatímco mnoho případů rozmazané vidění jsou kvůli problémům s očima, rozmazané vidění může být způsobeno neurologických a autoimunitních onemocnění. Mnohé z těchto příčin jsou velmi vážné zdravotní onemocnění.... Přečtěte si více o Rozmazané vidění příčin

Další články