Vesint

Sexuálně přenosné infekce u mužů: prevence nastane dříve

Sexuálně přenosných infekcí (STI) trápí muže (a ženy) od začátku zaznamenané historie. Asi 19 milionů lidí v Evropě je nakaženo každý rok. Téměř polovina z nich jsou mladiství a mladí dospělí. A s nárůstem HIV / AIDS, pohlavně přenosnými chorobami se připojil k řadám vrahů. Naštěstí, SPI lze předcházet a léčit.

Co jsou STI?

STI jsou infekce, které jsou předávány z osoby na osobu pohlavním stykem - obvykle přes vaginální styk. Ale SPI lze také rozšířit o orální a anální sex, a kontaminované jehly a krevní produkty. Těhotné ženy mohou také předat pohlavně přenosnými chorobami, aby jejich novorozence.

Existuje více než 30 infekce, které mohou být přenášeny sexuálně. Mezi ty nejdůležitější, které ovlivňují lidi jsou způsobeny buď bakteriemi (kapavky, syfilis, chlamydie a) nebo viry (HIV / AIDS, genitální herpes, hepatitida A, B a C, a lidským papilomavirem nebo HPV).

Kdo dostane STI?

Každý, kdo je sexuálně aktivní, může získat STI. Někteří muži jsou na mnohem vyšší riziko než ostatní, včetně mužů, kteří:

 • Mají více nebo nových sexuálních partnerů

 • Žijí ve velkých městech

 • Mají kontakt s prostitutkami

 • Mají sex s muži

 • Užívání nelegálních drog

 • Už měl předchozí STI

Screening pro pohlavně přenosnými chorobami

Testování STI mohou pomoci diagnostikovat pohlavně přenosnými chorobami co nejdříve. To je životně důležité, aby léčba může začít co nejdříve, a můžete se zabránilo šíření infekce pro ostatní. Zvažte, jak se zkouší, pokud:

 • Byly vystaveny STI

 • Mají příznaky, které mohou naznačovat STI, jako jsou genitální vředy nebo vředy, výtok z penisu nebo pálení při močení

 • Jsou vystaveny vysokému riziku pro STI i bez příznaků. To je důležité zejména pro mladé, sexuálně aktivních lidí a pro muže, kteří mají sex s muži.

Existuje několik typů screeningových testů pro muže. Patří mezi ně:

 • Krevní testy na HIV, syfilis a hepatitidy

 • Moči na chlamydie a kapavka

 • Bakteriální kultury (zkušební laboratoř, zda bakterie rostou) pro kapavka

Vaše výsledky testů by měly být přísně důvěrné. Pokud máte pozitivní test na STI, se léčit hned. Informujte všech vašich sexuálních partnerů okamžitě, takže se mohou dostat léčit. Zastavit všechny sexuální aktivity, zatímco jste léčen.

Prevence pohlavně přenosnými chorobami

Jediný jistý způsob, jak zabránit pohlavně přenosnými chorobami, je to mít sex, nebo mít sex pouze s jedním partnerem, který je zdravý.

Tak jednoduché, jak to může znít, miliony lidí ještě dostat pohlavně přenosnými chorobami každý rok. Ale praktikování bezpečného sexu poskytuje značnou ochranu před pohlavně přenosnými chorobami.

Kondomy

Správné používání mužského kondomu je nejlepší způsob, jak se chránit před pohlavně přenosnými chorobami. Použijte jeden každý a pokaždé, když máte sex. Dejte kondom, než dojde k sexuální kontakt. Latexové kondomy jsou nejlepší. Pokud vy nebo váš partner je alergický na latex, používejte polyuretanový kondom. Animal-kůže kondomy nebrání infekcí.

Ženský kondom

Ženského kondomu může také pomoci, ale informace o jeho účinnosti je mnohem méně úplná. Ostatní metody antikoncepce nechrání před pohlavně přenosnými chorobami.

Vakcíny a další léky

Vakcíny jsou k dispozici pro HPV a hepatitidy A a B. Preventivní antibiotika mohou chránit lidi nově vystavené chlamydie, kapavka, syfilis nebo. Lidé s genitální herpes může trvat antivirové léky chránit své partnery.

Sedm běžné STI

Chlamydia


Chlamydia je nejčastější STI v Evropě. Odhaduje se, že 2,8 milionu nových případů ročně.

Příčina: malý bakterie (Chlamydia trachomatis), které nemohou růst v běžných bakteriálních kultur, ale může být identifikován ve vzorcích moči nebo výtěrů z pohlavního ústrojí. Různé kmeny chlamydie, které nejsou rozloženy podle pohlaví může způsobit zápal plic a jiné nemoci.

Příznaky: tenký výtok z penisu, často se svěděním nebo pálení při močení. Někteří lidé nemají žádné příznaky, které jsou obvykle diagnostikována na základě expozice a laboratorních testů.

Léčba: U většiny pacientů se vytvrdí v jedné dávce antibiotika azithromycinu nebo týdenní průběh doxycyklinu.

Kapavka


Asi 700.000 lidí v Evropě je diagnostikováno s kapavkou každý rok, ale proto, že mnoho lidí s kapavkou nevyhledávají léčbu, celkový počet případů může být mnohem vyšší.

Příčina: bakterie, které lze vidět pod mikroskopem, kultivované v laboratoři, nebo odhalit testy moči.

Příznaky: hnis-jako výtok z penisu a pálení při močení. Kromě toho, bakterie mohou napadnout krev, a to zejména u žen, způsobit horečku, vyrážku a bolestivé záněty kloubů. Ale mnoho žen a někteří muži si neuvědomují, že jsou nakažení, a může šířit infekci, aniž by o tom věděli.

Léčba: Antibiotika mohou vyléčit kapavku, ale bakterie se stanou rezistentní na léky v průběhu let. Odborníci nyní doporučují léčbu injekce ceftriaxonu, pokud to není možné, může být použit perorální antibiotikum cefixim. Vzhledem k tomu, chlamydie a kapavka často vyskytují společně, u pacientů buď s jedním z těchto infekcí by měli být léčeni pro oba, pokud testy vyloučit druhou infekci

Syfilis


Ačkoli syfilis se stal poměrně neobvyklý v Evropě, případy se neustále zvyšuje v posledních několika letech.

Příčina: speciální typ bakterie, která způsobuje syfilis nelze vidět pod mikroskopem nebo pěstovány v laboratoři. Většina případů je diagnostikována pomocí krevního testu.

Příznaky: Syfilis postupuje pomalu. První fáze je bezbolestný vřed, většinou na genitáliích. I bez antibiotik, vřed hojí, ale po několika týdnech osoba vyvíjí horečku, tělo vyrážka, oteklé žlázy a zánět různých orgánů. I to usadí, ale roky později mnoho lidí rozvíjet trvalé poškození srdce, mozku nebo jiných orgánů.

Léčba: Penicilin je nejlepší léčba, ale jiná antibiotika jsou k dispozici pro pacienty s alergií na penicilin.

Genitální herpes


Až 75% lidí nakažených genitální herpes nevědí, že si to.

Příčina: Toto časté infekce je způsobena virem herpes simplex, obvykle typu 2.

Symptomy: Při vyvinutí příznaků, že jsou malé, bolestivé vředy a puchýře na genitáliích a okolních tkání. Zduřelé uzliny, horečka a bolesti hlavy jsou časté, zejména u první epizody. Herpes simplex virus dělá jeho cestu do nervového systému, kde zůstává po celou dobu života člověka. Virus může cestovat zpět dolů nervy na kůži, což způsobuje opakované útoky. Útoky mají tendenci stát se mírnější a méně časté v průběhu let. Lidé s herpes může přenést virus na ostatní, kteří přicházejí do styku s jejich sekrety genitálu, i když nemají puchýře nebo vředy.

Léčba: Není tam žádný lék na genitální herpes. Protivirové léky acyklovir, valacyclovir nebo famciclovir může snížit příznaky, dlouhodobá léčba může zabránit šíření infekce, ale nemůže odstranit virus z těla. Je důležité, aby se poraďte se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem o tom, jak se vyhnout napadení budoucí partnery.

Lidský papillomavirus (HPV)


Po celá léta, lékaři známo, že HPV způsobuje genitální bradavice (condylomata) u mužů a žen. V vzrušující průlom, dnes víme, že několik kmeny HPV způsobují téměř všechny případy rakoviny děložního čípku. HPV také hraje roli ve vzácných druhů rakoviny u mužů, většinou v důsledku sexu s jinými muži.

Příznaky: Většina lidí, kteří jsou infikováni s HPV to nevím. Ostatní rozvíjet měkké, vlhké, růžové bradavice na genitáliích nebo poblíž tkání. Lékaři mohou spravovat lokální ošetření uklidit bradavice, ale virus může přetrvávat v těle po dobu několika let.

Léčba: Lékař může aplikovat léky přímo do genitálních bradavic pomoci vyčistit jim nahoru, ale nejsou tam žádné ošetření vyléčit virus sám.

Prevence: US Food & Drug Administration schválil vakcínu pro dívky a mladé ženy, které chrání proti kmenům, které způsobují genitální bradavice a rakovinu děložního čípku. To ještě není licencován pro muže.

Zánět jater


Většina lidí si nemyslím, že hepatitidy jako STI. To je pochopitelné, protože infekce poškozuje játra, nikoli pohlavních orgánů, a protože v mnoha případech jsou smluvně non-sexuálně. Ale hlavní viry hepatitidy lze rozšířit i podle pohlaví. Hepatitida B vakcína se doporučuje u všech dětí, u dětí, které nebyly očkovány v kojeneckém věku a pro dospělé, kteří jsou v ohrožení.

Virus lidské imunodeficience (HIV)


HIV mohou být přenášeny sexuálně nebo vystavením infikované krve, spermatu a vaginální tekutiny. Virus napadá imunitní systém, který dělá tělo náchylné k ničivým infekcí a nádorových onemocnění AIDS.

Bez léčby, to je téměř vždy fatální. Léky mohou kontrolovat, ale ne vyléčit, HIV. Tam bylo mnoho lékařských pokroků v protidrogové léčbě HIV. Ale to je náročné a nákladné, a nežádoucí účinky jsou časté.

Dokonce tak, HIV připomíná první a nejpřednější pravidlo pro všechny pohlavně přenosnými chorobami: Prevence je váš první linii obrany.