Vesint

Rakovina močového měchýře

Rakovina močového měchýře fakta

Rakovina močového měchýře je onemocnění, které se vyskytuje při abnormální rakovinné buňky se tvoří v močovém měchýři. Více ›

Jaké jsou příznaky rakoviny močového měchýře?

Brzy pozornost na příznaky, je nejlepší způsob, jak najít a léčit rakovinu močového měchýře. Čím dříve se rakovina močového měchýře se vyskytuje, tím snazší je léčit - a tím lépe vaše šance na vyléčení.

Příznaky rakoviny močového měchýře mohou být způsobeny také jinými, méně závažné problémy. Chcete-li zjistit příčinu těchto příznaků, Váš lékař provést řadu testů, požádejte o vašem působení rizikových faktorů, a to kompletní anamnézu.

To jsou některé z hlavních příznaků rakoviny močového měchýře.

Krev v moči. Krev je často prvním příznakem rakoviny močového měchýře. Barva moči může být růžové nebo tmavě červené, v závislosti na množství krve. Tam může být tak málo krve v moči, která může být vidět pouze při pohledu na moči pod mikroskopem. V tomto případě problém je obvykle nalezené během rutinní vyšetření s lékařem.

Přečtěte si více o příznaky rakoviny močového měchýře ›

Léčba: Co je třeba vědět o vašich možností

Rakovina močového měchýře mohou být léčeny. Doporučení pro vaší léčby závisí na každém z těchto faktorů.

  • Typ rakoviny močového měchýře máte

  • Velikost a umístění nádoru

  • Váš věk a celkový zdravotní stav

  • Zda rakovina se rozšířila do dalších částí těla

Musíte se rozhodnout o léčebném plánu, jakmile víte, typ a fáze rakoviny močového měchýře máte. Tato část vám pomůže pochopit vaše možnosti léčby, a to, co je pro vás nejlepší. Mluvit o svých možnostech léčby bude jedním z nejdůležitějších setkání budete mít se svým lékařem.

To může nějakou dobu trvat, vybrat nejlepší plán. Zeptejte se svého lékaře, kolik času si můžete vzít prozkoumat své možnosti. Možná budete chtít získat názor od jiného lékaře před rozhodnutím o léčbě. Možná budete chtít mluvit s vaší rodinou a přáteli.

Další informace o léčbě rakoviny močového měchýře ›

Život s: ​​jsem na riziko rakoviny močového měchýře?

Neexistuje žádný způsob, jak vědět, jestli se chystáte dostat rakovinu močového měchýře. Některé faktory mohou dělat jeden člověk větší šanci dostat rakovinu močového měchýře než s jinou osobou. Jedná se o tzv. rizikové faktory. Nicméně, právě proto, že máte jeden nebo více rizikových faktorů, neznamená, že dostanete rakovinu močového měchýře. Ve skutečnosti, můžete mít všechny rizikové faktory a ne dostat rakovinu močového měchýře. Nebo můžete mít žádné rizikové faktory, a stále si to.

Pokud souhlasíte s některou z následujících tučný výkazů, máte zvýšené riziko vzniku rakoviny močového měchýře. Pokaždé, když budete souhlasit s tvrzením, zeptejte se sami sebe, zda děláte vše, co můžete kontrolovat, že konkrétní rizikový faktor. To se může zdát obtížné, ale vaše úsilí může mít velký přínos pro své zdraví a kvalitu života. Zeptejte se svého lékaře a své blízké, které vám pomohou přemýšlet o způsobech, které můžete snížit riziko rakoviny močového měchýře. Některé rizikové faktory jsou mimo naši kontrolu, jako je váš věk a rasu. Jiní, jako je kouření a expozice některým chemickým látkám, jsou faktory, které lze ovládat.

Více informací o rakovině močového měchýře ›