Vesint

Jak zlepšit svůj sexuální život s CHOPN

Pokud vy nebo někdo milovaný má chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN), víte, že dušnost a nedostatek energie může mít vliv na vaše každodenní činnosti. To zahrnuje ty v ložnici. Je to normální, že CHOPN ovlivnit sexuální vztahy. Ale má nemoc, neznamená, že intimita je minulostí. Ve skutečnosti, to je velmi možné, aby lidé s CHOPN mají aktivní sexuální život. Tyto tipy vám mohou pomoci udržovat intimní vztah s vaším partnerem.

1.. Promluvte si nejprve

To není vždy snadné mluvit s partnerem o sexu. Ale je to tak důležité. To proto, že v určitém okamžiku bude většina lidí s CHOPN zkušenosti dušnost nebo únava během sexuálních vztahů. Ale úzkost nebo obavy z těchto příznaků způsobit, že některé trpí, aby se zabránilo styku úplně. Neztraťte příležitost fyzicky a emocionálně spojit se s vaší milované. Podělte se o své intimní obavy se svým partnerem. Mluvit o tom může snížit úzkost a umožňují, aby spolupracovaly na překonání problémů a dosažení větší intimitu.

2. Pohyb

Zahájením cvičebního programu je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zlepšení váš sexuální život. Cvičení pomáhá budovat vytrvalost pro milování. To může také snížit dušnost. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak můžete začít. Pokuste se každodenní procházku, nebo se zapojit do plicní rehabilitační program. Začněte pomalu a stanovit přiměřené cíle. Odhaduje se, že fyzické úsilí potřebné pro pohlavní styk, je podobná té, kterou vyžaduje vylézt jednoho schodiště v normálním tempem.


3. Čas to správně

Účast na milování ve správný čas může udělat velký rozdíl ve vaší fyzické schopnosti. To může také ovlivnit vaše emocionální pohodu a sebevědomí. Zkuste se milovat v době ode dne, kdy jste odpočatí. A vyhnout milování po jídle velké jídlo nebo pití alkoholu, jak může vyčerpat svou energii.

4. Zkuste své léky

Naštěstí, CHOPN léky nejsou v rozporu s sexuální touhy nebo schopnosti. Ve skutečnosti, oni mohou dokonce pomoci. Promluvte si se svým lékařem o používání léků ke zlepšení sexuálních vztahů. Pokud používáte bronchodilatancia, může Váš lékař doporučit užívat dávku těsně před pohlavním stykem. Snižuje dušnost pro některé lidi. A pokud budete používat kyslík při fyzické aktivitě, v plánu použít stejné množství kyslíku během milování.

5. Získat v poloze

Kdykoliv je to možné, musí váš partner hrát aktivnější roli při milování. A zvolit sexuální pozice, které vyžadují méně energie a vyhnout se vyvíjejí tlak na hrudi. Například pozice strany na stranu je pohodlnější než zdola horní polohy. Udělejte si čas a experiment vidět, co cítí nejlépe na vás oba.

6.. Promluvte si se svým lékařem

I když CHOPN může změnit svou vytrvalost pro namáhavé činnosti, nemění své sexuální schopnosti. Máte-li pokračující obavy, poraďte se se svým lékařem. Sexuální problémy mohou pramenit z jiných zdravotních onemocnění nebo léky. Diskuse je se svým lékařem, může vést k efektivní možnosti léčby.

Klíčové takeaways

  • Promluvte si se svým sexuálním partnerem o své CHOPN. Společně můžete překonat problémy a dosáhnout větší intimitu.

  • Cvičení může vybudovat svou vytrvalost pro milování.

  • Jiné zdravotní onemocnění nebo léky mohou mít vliv na váš sexuální život. Promluvte si se svým lékařem o možnostech léčby.