Vesint

Úzkost

Úzkost fakta

Lidé s generalizované úzkostné poruchy (GAD) se často obávají příliš o zdraví, peníze, rodina, nebo práce, a oni neustále předvídat katastrofu. Přečtěte si více o úzkost ›

Příznaky úzkosti

Úzkost je pocit obav, nervozity nebo strachu. Je to normální pocit, když milovaného člověka je nemocný nebo projektu, na kterém pracujete, je pozdě.

Když to úzkost přelévá do každodenních problémů, nebo pokud k němu dojde každý den, mohli byste mít úzkostné poruchy, Národní institut duševního zdraví (NIMH) říká.

Jedním z nejčastějších úzkostných poruch se nazývá generalizovaná úzkostná porucha (GAD). Lidé s GAD mají tendenci se starat neustále. Mají strach o své finance, jejich zdraví, jejich zaměstnání, světové události a budoucnost. Jejich strach je často v poměru k realitě.

Ačkoli GAD ovlivňuje psychický stav člověka, ale také může způsobit, že tyto fyzické příznaky:

Přečtěte si více o úzkosti ›

Léčba úzkosti

Můžete trpět generalizované úzkostné poruchy (GAD), pokud jedete přes den strach, napětí nebo úzkosti o své rodině, zdraví a práci, i když víte, že nejsou žádné známky problémů.

Někdo s GAD může mít dobrou práci, šťastné manželství a dobře upravené děti, například, ale obavy stále to všechno bude rozpadat. Takový člověk nemůže nechat své děti jít na školy v přírodě, protože se bojí, že dostanete unesli.

Konstantní znepokojující může interferovat s day-to-day fungování GAD trpící. To může být doprovázeno chronických tělesných příznaků, jako jsou bolesti, podrážděnost, únava, poruchy spánku, pocení, nevolnost, závratě a časté výlety do koupelny.

Další informace o léčbě úzkosti ›

Život s úzkostí

Některé úzkost může být dobré. To vás může upozornit na nebezpečí - a dá vám navíc šmrnc dostat se z toho. To může také motivovat, aby se věci pohnuly, jako je studium těžké zkoušce, nebo řešit problémy v kanceláři. Problém nastává, když úzkost cítíte strach bez zjevného důvodu, házení klíč ve vašem životě. Můžete mít bolesti na hrudi nebo noční můry, nebo se jen těžko opouští dům. Ty by mohly být příznaky úzkostné poruchy, a měli byste navštívit svého lékaře primární péče. Proklikejte dalších snímků se dozvíte, jak ovládat temnou stranu úzkosti.

Přečtěte si více o zmírnění své úzkosti ›