Vesint

Hovoříme-li o erektilní dysfunkce

John Briley

Tím, John Briley, Washington, DC

Vzpomínám si na první čas můj táta mluvil se mnou o erektilní dysfunkci. Řekl, že... ehm, no, on... samozřejmě, že si dělám legraci! Můj otec se narodil v roce 1930. Muži jeho generace by mohla šel 16 mil přes ledové bouři sledovat jejich synové hrají fotbal, ale oni nebyli penis-zdravotní-talk druh chlapů.

Ale penisu zdraví a, konkrétněji, sexuální zdraví, jsou důležité. A když nemůžu najít stat o tom, kolik času lidé tráví přemýšlet o své sexuální zdraví a výkonnost, já bych se vsadil, že odpověď je "hodně".

Problém je v tom, že muži s erektilní dysfunkcí, nebo erektilní dysfunkce, nemusí strávit přiměřenou dobu projednávání jejich problém, buď s jejich partnery nebo jejich lékaři.

Erektilní dysfunkce v souvislosti s

Odhaduje se, že 30 milionů mužů v USA mají erektilní dysfunkce, podle National Institutes of Health. O 4 procenta mužů v jejich 50s hlásí celkovou neschopnost dosáhnout erekce, rychlost skočí na 17 procent mužů v jejich 60s a 47 procent mužů starších než 75 let.  

Ano, penisu zdravotní klesá přirozeně s věkem, ale erektilní dysfunkce není nevyhnutelné. Vzhledem k tomu, stat výše napovídá, je spravedlivé procento lidí starších než 75 let bylo dosaženo a pravděpodobně používáte-erekce.

Životní styl, strava a stres: partneři v oblasti sexuálního zdraví

Pro mnohé, erektilní dysfunkce je návaznost na diety a životního stylu. Pokud budete jíst dobře, pravidelně cvičit a ovládat své hmotnosti a stres úrovně, můžete očekávat docela normální sexuální funkce do svých 60. let a případně dále. "Normální" neznamená "jako 25 let," ale znamená to vaše mužství bude reagovat na nervové zpráv vzrušení a bude schopen "dokončovací" sexuální interakce.

Mimo celkově špatným zdravotním stavem a fitness, další faktory, které by mohly způsobit erektilní dysfunkce patří:

  • Zneužívání alkoholu a drog

  • Chirurgie (zejména skupinu prostaty a močového měchýře chirurgie pro rakovinu), které by mohly poškodit nervy a tepny v blízkosti penisu

  • Poranění penisu, míchy, prostaty, močového měchýře, nebo pánve

  • Léky vedlejší účinky-například, některé krevní tlak léky, antihistaminika, antidepresiva, trankvilizéry, potlačující chuť k jídlu, a vřed lék cimetidin

  • Deprese, obecně smutek, nízké sebevědomí, a jiné psychické nemoci, které by mohly učinit člověka více rozpačitý o sexuální výkonnost

Je-li něco, co je špatné pro srdce, nadměrné užívání alkoholu, kokainu, špatná kardio fitness-to je také špatné pro sexuální zdraví. (Cokoliv, co narušuje krevní oběh také oslabuje erekce.) Stejné faktory, které vznikají v mysli, jako je stres a deprese: Oni také posílat zprávy po celém těle, vytváří velmi reálné fyzické symptomy.

Uvedení penis zdraví do slov

To je místo, kde self-uvědomění, poctivost, a-ano-ochota mluvit o penisu zdraví, pojďte dál I v této osvícené době, my muži jsou příliš často cvičil, diseaseed, a doporučuje, aby kartáč ho, aby "si to jako muž, "a ani si stěžovat, ani se vyhýbat jakékoliv množství bolesti nebo stresu. Velká chyba.

Máte-li zdravotní nebo výkonnostní problémy sexuální, musíte být upřímný se svým partnerem (pokud jste ji, nebo mu věřit). Ze stejné priority: Seznamte se se svým lékařem a popsat svůj problém. Váš lékař se může pokusit léčit jen to, co on nebo ona ví o, a, pokud je mi známo, bude jen velmi málo lékařů vyzkoušet své erektilní odpověď, pokud víte, že máte problémy.

Zatím jsem měl štěstí, věk 43, a žádná známka ještě erektilní dysfunkce. A jak squirmy jako téma může být, už jsem diskutoval penisu zdravotní dvakrát s mojí 18-měsíc-starý syn: Poté, co se mu řekne moje žena a já jsem se rozhodl proti obřezat jej, a podruhé, když jsme se k němu chovali pro menší zdravotní problém. Vím, že nezachytil všechny detaily, ale on se naučit říkat "penis", a to je slibný začátek.

Na vaše zdraví

Na vaše zdraví

Lidé, kteří se aktivně podílejí na jejich lékařskou péči, jsou zdravější a žijí déle.