Vesint

Krvácení po sexu

Co se krvácení po sexu?

Krvácení po pohlavním styku, je onemocnění, při kterém je každý druh světla, aby těžké krvácení z pochvy po vaginálním pohlavním styku. Krvácení po pohlavním styku, také známý jako krvácení po pohlavním styku, může být důsledkem různých nemocí nebo chorob, které zahrnují:

  • Abnormální výrůstky (jako jsou polypy nebo myomy) na děložním hrdle nebo v děloze

  • Abnormální buňky děložního čípku (případně prekancerózní buňky)

  • Infekce nebo zánět pochvy, dělohy nebo děložního čípku

  • Zhoubný nádor (rakovina)

  • Trauma do pochvy nebo děložního čípku

Krvácení po pohlavním styku není normální. Nicméně, mnoho základních příčin krvácení po sexu, jako je suchost poševní sliznice a cervikální dysplazie, jsou velmi léčitelná, pokud rychle diagnostikovány a léčeny. Léčba krvácení po sexu se mění a je přizpůsoben konkrétním případě, je základní příčinou, závažnost příznaků a přítomnost jakýchkoliv komplikací.

Někdy krvavé moči, což je vzhledem ke krvácení z močových cest, nebo krvavé stolice, která je v důsledku krvácení z gastrointestinálního traktu, mohou být zaměněny za vaginální krvácení po sexu. Jakékoliv nevysvětlitelné krvácení by měly být hodnoceny podle vašeho zdravotnického profesionála.

Některé typy krvácení po sexu může být způsobena vážnými, i život ohrožující, nemocí, jako je rakovina děložního čípku nebo sexuálně přenosných nemocí ( STD ). vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud se u Vás vyskytne krvácení po sexu, i když je to lehké špinění. Včasná diagnóza a léčba krvácení po pohlavním styku snižuje riziko závažných komplikací, jako je neplodnost a metastatického karcinomu dělohy.

Příznaky

Jaké další příznaky může dojít při krvácení po sexu?

Krvácení po pohlavním styku může dojít s jinými příznaky v závislosti na základní onemocnění, poruchy nebo nemoci. Například, krvácení po pohlavním styku kvůli vaginální suchost může dojít s dalšími příznaky menopauzy, jako jsou změny nálady a zastavení menstruace.... Přečtěte si více o krvácení po sexu příznaků

PŘÍČINY

Co způsobuje krvácení po sexu?

Krvácení po sexu, i když se skládá z lehkého špinění, není normální. Krvácení po pohlavním styku může být způsobena relativně menší onemocnění, jako jsou vaginální suchost, ale to může být také způsobena tím, závažné nebo život ohrožující nemocí, jako je rakovina děložního čípku nebo pánevní zánětlivé onemocnění.... Přečtěte si více o krvácení po sexu příčin

Další články

Nejpopulárnější

Na vaše zdraví

Na vaše zdraví

Lidé, kteří se aktivně podílejí na jejich lékařskou péči, jsou zdravější a žijí déle.