Vesint

Přehled Antikoncepce

Antikoncepce, také známý jako antikoncepce, se vztahuje na všechny aktivity, léky, nebo vybavení používané k zabránění otěhotnění.

Volba metody antikoncepce je velmi osobní. Faktory, které je třeba zahrnout své zdraví, věk, frekvence sexuální aktivity, touhu mít děti v budoucnu, a rodinnou anamnézu. Je důležité, aby se poraďte se svým lékařem při výběru metody, zda je či není vaše volba vyžaduje předpis.

Metody antikoncepce

Metody kontroly porodnosti se liší v účinnosti a práce v různých způsobech. Mohou zabít spermie nebo blokovat jej od dosažení vejce. Některé metody zabránit vejce od propuštění vaječníky. Ostatní změnu hlenu děložního hrdla se bránit spermie z pohybu do dělohy, nebo změnit tkáň výstelky dělohy, takže oplodněné vajíčko nemůže implantovat.

Některé antikoncepční metody, které nevyžadují lékařský předpis jsou spermicidy, mužské a ženské kondomy, a periodické abstinence (například přirozeného plánování rodičovství), která obsahuje řadu metod, která má pomoci vyhnout se nechráněný pohlavní styk během nejplodnějších období menstruačního cyklu ženy.

Metody, které vyžadují návštěvu svého lékaře patří následující:

 • Perorální kontraceptiva (antikoncepční pilulky): Léky, přijatá denně, které zabraňují ovulaci tím, že řídí vylučování hormonu hypofýzy. Obvykle, perorální antikoncepce obsahuje hormony estrogen a progestin. Pomáhají také regulovat menstruační cyklus a snížit množství a délku menstruace.

 • Mini-pilulka: Tato denní pilulka má pouze jeden hormon, progestin. Je to zahušťuje hlen děložního hrdla, a zabraňuje spermiím dosažení vejce. Mini-pilulka může také snížit průtok menstruace.

 • Norplant: Kapsle obsahují syntetický hormon levonorgestrel, implantovaného pod kůži v horní části paže, který nepřetržitě zabránit vaječníků od uvolnění vajíčka po dobu až pěti let.

 • Depo-Provera: progesteron-jako lék podáván injekčně, že zastaví ovulaci. Účinky trvat asi tři měsíce.

 • Měsíční injekce: Kombinuje dva typy hormonů, estrogen a progestin, které pracují, aby se zabránilo ovulaci.

 • Náplast s kůží: zprávy hormony estrogen a progestin do krevního řečiště.

 • Membrána nebo cervikální klobouček: kopule ve tvaru gumové šálek s pružným lemem, který je vložen do pochvy, aby překrýval čípek před pohlavním stykem.

 • Hormonální antikoncepční vaginální kroužek: prsten, který je umístěn uvnitř pochvy kolem děložního čípku. To uvolňuje hormony estrogen a progestin.

 • Nitroděložní tělísko (IUD): Zařízení umístěné v děloze přes pochvu lékařem. IUD brání vejce od oplodnění v trubkách nebo připojení k děložní stěně.

 • Nitroděložní systém (IUS): Malý T-tvar zařízení, které je umístěno uvnitř dělohy lékařem. To uvolňuje malé množství hormonů, každý den, aby se zabránilo těhotenství.

 • Nechirurgický sterilizace: tenká trubice se používá pro závit malý, jaro-jako zařízení přes pochvu do dělohy do každého vejcovodu. Materiál v zařízení způsobuje jizva tkáně k rozvoji a trvale připojit trubky.

Ordinace

Operace, které má za následek neschopnost otěhotnět zahrnuje následující:

 • Hysterektomie: Odstranění dělohy a obvykle vaječníků a vejcovodů. To je trvalá forma antikoncepce.

 • Podvaz vejcovodů nebo uzávěr tuby: Chirurgie snížit, vypálit, nebo kapela vejcovody, aby se zabránilo vejce z transportu do dělohy. Podvaz vejcovodů je navržen tak, aby bylo trvalé, i když některé druhy někdy může být obrácen.

 • Vasektomie: Řezání, nebo upnutí chámovodů, trubky, které nesou spermie z varlat. Varlata stále produkují spermie, ale spermie umírají a jsou absorbovány v těle. Jedná se o trvalé antikoncepce opatření.

Metody, které byly navrženy jako preventivní, ale že může ve skutečnosti představovat vysoké riziko pro těhotenství, zahrnovat odebrání před ejakulací a pohlavní styk během menstruace.