Vesint

Mikropenis

Co je Mikropenis?

Mikropenis je definována jako obvykle strukturované penisu, která je nižší než normální rozmezí velikosti pro dítě. Za normálních okolností, délka novorozené chlapce penisu se pohybuje mezi 2,8 - 4,2 cm (1,1 až 1,6 palce) s obvodem 0,9 až 1,3 centimetru (,35-0,5in.). Toto měření je pořízena pečlivě protahování penisu a měření od špičky penisu k základu penisu. Délka penisu menší než 1,9 cm (0,75 palce) je obvykle považována za Mikropenis.

Co způsobuje Mikropenis?

Mikropenis může dojít k samotné, ale obvykle se vyskytuje v kombinaci s jinými poruchami. Hormonální poruchy, které způsobují abnormální hladiny hormonů, které se podílejí na vývoji pohlavních orgánů může být viděn v kombinaci s mikropenisu. To může zahrnovat hypofýzy nebo hypotalamu.

Jaké jsou příznaky mikropenisu?

I když každé dítě se může objevit příznaky jinak, nejčastějším nálezem u mikropenisu je dítě velikost penisu, která je menší než 1,9 cm, když jemně natažené. V některých případech, nízký počet spermií, což vede k neplodnosti nebo snížené plodnosti, se nachází v dospělosti. Mikropenis může nebo nemusí být vidět ve spojení s jinými poruchami. Vždy se poraďte s lékařem Vašeho dítěte pro stanovení diagnózy.

Jak se Mikropenis diagnostikována?

Diagnóza je obvykle provádí fyzikální vyšetření. Vaše dítě pak může být odkazoval se na několik specialistů, včetně dětského urologa (lékaře, který se specializuje na onemocnění a péče o močových cest a mužského pohlavního ústrojí) a dětského endokrinologa (lékař, který se specializuje na hormony).

Jaká je léčba pro mikropenisu?

Specifická léčba mikropenisu bude určena dětským lékařem na základě:

  • Věk vašeho dítěte, celkový zdravotní stav a anamnéza

  • Rozsah onemocnění

  • Tolerance vašeho dítěte pro konkrétní léky, postupy, nebo terapie

  • Očekávání na průběhu onemocnění

  • Váš názor či preference

Není tam žádný lék na mikropenisu. Hormonální terapie může být indikována u některých dětí ke stimulaci růstu penisu. Další možnosti léčby bude projednán s tebou.