Vesint

Phimosis

Co je phimosis?

Phimosis je bolestivé onemocnění, které je obtížné zatáhnout předkožku penisu. To se vyskytuje u chlapců a mužů, kteří podstoupili obřízku (odstranění předkožky kryjící špičku penisu). Poškození může nastat v případě, že předkožka se násilně zatažena. Phimosis je běžné u novorozenců mužů, protože kůže pokrývající špičku penisu je stále pevně a méně ohebné, a to je docela normální, že většina dětí a batolat mít počáteční obtíže se stahování předkožky. Phimosis obvykle řeší nebo zlepšuje na jeho vlastní s věkem, většina chlapců podle věku do tří let mohou odvolat svou předkožku úplně (Zdroj: LPCH ).

Další onemocnění postihující předkožku se nazývá Parafimóza, v němž přemístění z předkožky do unretracted polohy není možné, a to omezuje nebo zastavuje průtok krve do penisu. Je to mnohem vážnější onemocnění, protože ovlivňuje prokrvení a musí být zacházeno v prostředí tísňového volání.

Není-li phimosis není vyřešen dospívání, může být nutné, protože obřízka onemocnění může způsobit bolest nebo nepříjemné pocity při močení a potíže s pohlavním stykem.

Phimosis není typicky spojena s vážnými komplikacemi, pokud močení není možné, ale Parafimóza je nouze. Neschopnost přemístit nebo unretract předkožku do správné pozice je potenciálně nebezpečné, protože to může připravit penis krevního toku. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud vy nebo vaše dítě je schopen přemístit předkožku a zkušenosti příznaky otoky, těsnost a sevření, nebo neschopnost močit.

Příznaky

Jaké jsou příznaky fimózy?

Příznaky fimózy se mohou lišit v závažnosti u postižených jedinců.... Přečtěte si více o fimózy příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje phimosis?

Některé faktory zvyšují riziko vzniku phimosis. Ne všichni chlapci a muži s rizikovými faktory budou mít phimosis. Rizikové faktory pro fimózy patří:... Přečtěte si více o fimózy příčin

OŠETŘENÍ

Jak se phimosis léčit?

Chlapci a muži, kteří mají podezření na případy fimózy s neschopností močit nebo Parafimóza by měly být hodnoceny zdravotnickým pracovníkem hned. Léčba je nutná, aby se zabránilo nepříjemné pocity a další zranění. Celkový zdravotní stav a věk dětí, bude faktor v úvahu z možností léčby.... Přečtěte si více o fimózy ošetření

Další články