Vesint

Jak se vaše mysl může způsobit erektilní dysfunkce

Psychologické faktory

Psychologické faktory jsou příčinou erektilní dysfunkce u asi 10% až 20% případů. Za těchto okolností, pacient se říká, že psychogenní erektilní dysfunkce. Stres, problémy ve vztazích, nebo psychické nemoci může narušit signály z mozku, které zahájení řetězec biologických událostí, potřebných pro erekci. Často, základním problémem je úzkost nebo deprese. Jedna studie zjistila, že erektilní dysfunkce je téměř dvakrát častější u depresivních lidí, jak je to u těch, kteří nejsou v depresi (viz "Erektilní dysfunkce a deprese "). K dalším příčinám patří stres, pocit viny, nízké sebevědomí, a strach z pohlavního selhání.

Mějte na paměti, nicméně, že psychologické faktory hrají přispívání roli ve většině případů erektilní dysfunkce. I když příčina je čistě fyzické nebo zdravotní, erektilní potíže, je téměř jisté, že emocionální a psychologický dopad. Tyto emocionální důsledky mohou vést k druhu výkonu úzkosti, které spouští vážnější erektilní dysfunkce. Když se to stane, může člověk začít, aby se zabránilo jeho partnera nebo omlouvat za to, že sex - opatření, která mohou způsobovat úzkost nebo deprese. V této fázi, role psychologických obtíží může být ve skutečnosti zastínit původní lékařské nebo fyzickou příčinu. Chcete-li vyléčit tento problém, budete muset řešit i fyzické problémy a psychologické jeden.

Při psychické poruchy samy o sobě jsou na vině, tam jsou některé jasné známky (viz tabulka 2). Za prvé, erektilní dysfunkce má tendenci se náhle vynoří. A to je pravděpodobně dojít pouze s jedním partnerem, často proto, že napětí ve vztahu. Dalším znamením, že problém je především psychologický je schopnost dosáhnout erekce s masturbaci a co je možná nejdůležitější, když spí. Většina zdravých mužů má tři až pět erekce během každého spánek. Noční erekce jsou postižené fyzické problémy, jako je onemocnění nebo poškození nervů, ale ne s psychickými problémy.

Problémy ve vztazích, jako je hněv nebo nedůvěry, může také přispět k erektilní dysfunkci. Je-li jeden z partnerů je spokojen s druhou, to může tlumit sexuální touhu, důležitou součást erektilní funkce. Zábrany, které vyplývají z utajených sexuálních fantazií nebo preference mohou být také u kořene problému. Pokud se člověk cítí trapné říct jeho manžela nebo sexuálního partnera o svých preferencích, může mít potíže stává vyvolal. Jelikož všechny tyto příklady ilustrují, intimita a otevřená, upřímná komunikace hraje důležitou roli (viz "včetně vašeho partnera" a "Vytvoření lepší sexuální život").

Tabulka č. 2: je to duševní nebo fyzické?

Psychologická impotence

Fyzikální impotence

Počátek

Obvykle náhlé

Obvykle je postupné

Noční erekce

Ano

Ne

Partneři

Může dojít pouze s jedním partnerem

Vyskytuje se u všech partnerů

Erekce vyvolané erotické podněty jiné než pohlavní styk

Možná

Ne