Vesint

Pomáháme vaše dítě přes dospívání

Se vším, co děti, mají se děje v jejich životě, rodiče mohou cítit jako bezmocné kolemjdoucích. Ale mladí lidé stále vypadat jejich rodiče o radu, i když se zdá, že se odvrátil.

"Někdy rodiče zapomenout na moc, kterou mají v životě svých dětí. Ale, že moc nelze přeceňovat," říká Eugene C. Roehlkepartain, ředitel rodinných a sboru iniciativ pro vyhledávání Institute, Minneapolis-založené výzkumné organizace oddaná blaho dětí. "V průzkumu po průzkumu, když se zeptáte dětí za nejdůležitější vliv v jejich životě, řeknou vám, že je to jejich rodiče."

To platí především pro teenagery, i když se zdá, že se tlačí pryč své rodiny. "Dospívání je přirozeně čas změny a změna může způsobit stres, "říká pan Roehlkepartain. "Ale je to také vzrušující doba pro děti a rodiče poznat a komunikovat spolu navzájem v nových a různými způsoby."

Vodící děti prostřednictvím těchto změn trvá lásku a oddanost - a dovednosti, říká pan Roehlkepartain. "Můžete milovat děti k smrti, ale pokud nechcete nastavit hranice, například, že nebudou vědět, co je a co není vhodné. Pokud trváte na tom, co pro ně, a proto nemohou rozvíjet schopnost být nezávislí myslitelé. "

Filosofie hledání Ústav je, že každé dítě potřebuje pevné základy hodnot, kompetencí a jiných aktiv, aby se stala zdravou, starostlivá a odpovědná dospělá osoba. Institut úředníci určili 40 z těchto aktiv, do širokých kategorií rodinných a jiných podpůrných, osobní posílení, hranic a očekávání, konstruktivní využití času, odhodlání k učení, kladné hodnoty, sociálních kompetencí a pozitivní osobní identity.

Jak doma, tak ve svých komunitách, rodiče mohou podniknout kroky, aby se ujistil, jejich děti rozvíjet aktiv, které potřebují. Zde jsou některé způsoby, jak můžete začít ještě dnes.

Rozšiřte rodinný kruh

Děti potřebují podporu a příležitosti pro růst a to jak v jejich rodinách i mimo ni, říká pan Roehlkepartain. Rodiče jsou klíčem k tomu, jak spolupracovat. Zde je návod, jak vy, jako rodič, může povzbudit, že růst:

  • Dopřejte dětem jako jednotlivci. Děti mají stejné základní potřeby, ale je třeba, aby si je různými způsoby. Upravte své rodičovství na každého dítěte temperament, zájmy a nadání.

  • Roste s vaším dítětem. "Poznejte své děti v každé fázi jejich vývoje," říká pan Roehlkepartain. "Užijte si je, jací jsou, a ne kdo jste doufal, že to bude."

  • Podporovat přátelství s jinými dospělými. Péče učitel, trenér nebo učitel může být dobrým zdrojem pro mladého člověka. "Když děti mají jiné dospělé, aby se obrátili na, ale také má některé zátěže off mámu a tátu," říká pan Roehlkepartain. "Být přítelem na ostatní děti ve své komunitě, taky."

  • Buďte si vědomi toho, co se děje v životě vašeho dítěte. Tlak vrstevníků a pop kultura nemusí být nutně negativní vlivy, ale budete muset pomoci vyřešit věci. Podporovat pozitivní přátele a trendy. Buďte připraveni mluvit - a poslouchat - když něco není v pořádku. Vštípit silné hodnoty, pak věřit vaše dítě znát rozdíl mezi dobrem a zlem.

  • Spojte se s ostatními rodiči. "Rodiny jsou dnes více izolované, což znamená, že rodiče se snažit příliš mnoho přijít věci na vlastní pěst," říká pan Roehlkepartain. Sestavte si podporu a spojence pro sebe a svou rodinu prostřednictvím škol, náboženských komunit a občanských aktivit.

  • Podporovat kvalitní prostředky pro děti ve vaší komunitě. Staňte aktivista za dobré školy, mimoškolních aktivit a příležitostí pro seberealizaci a vyjádření, jako je umění, sportu a obecně prospěšných prací.

"Vezměte si lásku dostatečně vážně, že jste se naučit být dobrým rodičem svým dětem," říká pan Roehlkepartain. "Je to nejlepší investice, jakou můžete udělat ve své budoucnosti a své vlastní."