Vesint

Vasektomie

Co je to?

Vasektomie je menší chirurgický zákrok, který se provádí, aby se člověk sterilní (nelze zplodit dítě). Tento postup se obvykle provádí urolog, specialista, který se zabývá mužského reprodukčního systému. Vasektomii řezy nebo blokuje chámovodu, trubice, která nese spermie od varlete, které se přidávají do spermatu. K dispozici jsou dva vas deferens, jeden pro každý varlete na každé straně. Jakmile chámovodu jsou řezané nebo blokovány, mohou spermie neprojde z místa, kde jsou vyráběny, varlete, do nádrže, kde jsou uloženy sperma a prostatického sekretu (sekrety z prostaty). Jedná se o spojení spermie a sekrety z prostaty, které umožňují spermie přežít. Během ejakulace, tato tekutina obsahující spermie je vysunut přes ejakulačních kanálků a přes penis při orgasmu. Po vasektomii, člověk může i nadále mít normální erekce, normální pohlavní styk a normální ejakulace spermatu, ale to ejakulátu je spermie-free a nemohou oplodnit ženské sexuální partnerku.

Asi 500,000 vasektomie se provádí každý rok v Evropě. Tento postup obvykle trvá jen 15 - 20minut, a téměř všechny vasektomie se provádí v ordinaci urologa nebo ambulantní operačním sále.

Vasektomie je určen k výrobě trvalé sterilizaci. Speciální mikrochirurgie může zvrátit vasektomii a obnovení plodnosti v některých případech, ale neexistují žádné záruky, že plodnost nebo vasektomie zvrat bude úspěšný. Tento delikátní postup je drahý a je úspěšný pouze o 60 až 70% případů. Pokud máte sebemenší pochybnosti o ukončení své šance na budoucí otcovství, pak byste měli zvážit použití jiné formy antikoncepce, které je více snadno reverzibilní. I když manžel nepotřebuje souhlas své manželky, aby tuto operaci, je vhodné, aby předem projednat své vasektomii s ní.

Co to je používáno pro

Vasektomie je určen pro mužské sterilizaci ( antikoncepce ). Po vasektomii, může člověk mít i nadále normální erekce, sexuální styk a ejakulace, ale on nebude schopen zplodit dítě. Tam je sexuální touhy nebo libido žádná změna po vasektomii.

Příprava

Vzhledem k tomu, vasektomie je téměř vždy ambulantní zákrok, který se provádí v lokální anestezii, nemusíte dělat nic připravit. Pokud se z nějakého zvláštního důvodu musí být váš vasektomie provádí v celkové anestezii (jste v průběhu řízení v bezvědomí), bude Vám lékař řekne, nejíst nebo pít po určitou dobu předem.

Jak se to dělá

Po lokální anestetikum se používá k znecitlivění oblasti v šourku (vak, který obsahuje varlata), postup bude třeba udělat, vasektomie se provádí pomocí jedné ze dvou metod:

  • Tradiční vasektomie - pomocí skalpelu, chirurg dělá jeden nebo dva malé řezy (řezy) v kůži šourku (vak, který obsahuje varlata), u základu penisu (jeden řez dosáhnout chámovodů z každého varlete). Jakmile chámovodu jsou vystaveny, jsou řezané, aby se zabránilo schopnost spermie cestovat. Možnosti zahrnují řezání trubek a vázání konců, pálení trubek s horkou nástroje (elektrokauterizaci), nebo blokování je s chirurgické klipy. Dvě malé řezy v šourku jsou pak uzavřeny s dvěma nebo třemi malými stehy.

  • No-skalpel vasektomie - V této méně invazivní přístup, pouze malé řezy jsou nezbytné. Chirurg dělá jeden nebo dva defekty přístup k chámovodů. Defekt je rozšířen mírně, pak chirurg škrty nebo bloků, každý chámovodu. Vpichu může být pokryta malým obvazem. Nejsou potřeba žádné stehy.

Follow-up

Poté, co váš vasektomii, můžete pociťovat mírné nepohodlí v této oblasti. To obvykle může být vystřídán s atletickou podporu, ledový obklad a léky proti bolesti nonprescription. Tam mohou být některé černé a modré podlitiny v šourku kůži a slabin. Mnoho mužů si vybrat, aby se zabránilo namáhavé činnosti na dva až tři dny, než snížit jejich nepohodlí. Lékař Vám může rovněž doporučit, abyste se zdrží sexu po dobu několika dnů.

Poté, co váš vasektomii, bude to jeden až šest měsíců pro všechny živé spermie projít z vašeho reprodukčního traktu. Proto, budete muset použít jinou spolehlivou formu antikoncepce, dokud Vám lékař potvrdí, že jsou sterilní. To se provádí kontrola vzorku spermatu pro pohyblivých spermií. Váš lékař vám řekne, když vaše sperma je sperma bez.

Rizika

Většina mužů zotavit z vasektomii bez jakýchkoliv problémů. Občas se může objevit drobné komplikace, včetně infekcí, krvácení, podlitiny nebo otoky. V několika málo lidí, tekutina se hromadí v blízkosti varlete nebo malé kapsy spermií se tvoří pod kůží. To obvykle zlepší samo o sobě, i když někdy je potřeba druhá operace pro odtok této tekutiny. Vzácně se nejprve vasektomie nepodaří zcela sterilizovat muže, a vasektomie bude muset opakovat.

Několik starších studií, které zvýšily obavy, že vasektomie by mohly zvýšit muže riziko vzniku rakoviny prostaty. Nicméně, nedávný výzkum neprokázala žádný vztah mezi rakovinou prostaty a vasektomii. Sdružení bylo pravděpodobně způsobeno tím, že muži, kteří toužili po vasektomii byli starší a byli na návštěvě urologa, který může udělat obecný urologický hodnocení, která zahrnovala testování pro rakovinu prostaty.

Kdy volat profesionální

Po vasektomii, zavolejte ihned svého lékaře, pokud:

  • Můžete vytvořit horečku.

  • Váš vasektomie stránky prosakuje krev nebo hnis.

  • Můžete vytvořit výrazné bolesti nebo otok v místě vasektomie.

Ačkoli vasektomie by neměla zasahovat do člověka sexuality, pár muži pociťují psychické problémy, které mají vliv na sexuální výkonnost. Pokud se Vám to stane, nemusí být v rozpacích, aby diskutovali o situaci s lékařem.

Další informace

Plánované rodičovství federace Ameriky
http://www.plannedparenthood.org/
434 W. 33rd St
New York, New York 10001
Telefon: 212-541-7800
Toll-Free: 1-800-230-7526
Fax: 212-245-1845
E-Mail: