Vesint

Zánět žaludku

Co je gastritida?

Gastritida je zánět sliznice žaludku vede k bolesti břicha, případné krvácení a jiných gastrointestinálních symptomů. Gastritida může být akutní, přicházejí a odcházejí rychle, nebo chronická, v takovém případě nemoci může trvat měsíce nebo i roky. Gastritida může být také charakterizována jako erozivní, což znamená, že se nosí pryč v žaludku, nebo non-erozivní.

Erozivní gastritida je nejčastěji způsobena užíváním alkoholu, tabáku a dlouhodobém užívání kyseliny acetylsalicylové a nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Závažná onemocnění a spotřeba žíravých látek byly rovněž spojeny s vývojem erozivní gastritidy. Nejčastější příčinou chronické, neerozivní gastritida je žaludeční infekce způsobené Helicobacter pylori (H. pylori), typ bakterie nalezené v až polovinu všech lidí ve vyspělých zemích (Zdroj: NDDIC ).

Známky a příznaky gastritidy může být konstantní nebo sporadické, a samozřejmě onemocnění se liší mezi jednotlivci. Pokud se infekce bakterií H. pylori je příčinou, se příznaky i nadále, pokud není léčen, infekce. Někteří lidé s gastritidy nemají žádné příznaky vůbec, zatímco jiní mohou mít pálení bolest břicha, nevolnost a zvracení.

V případě H pylori související žaludku, může být úspěšně léčena infekce antibiotiky. Pro gastritidy, která nebyla způsobena H pylori, mohou léky, které snižují žaludeční kyselost, je účinná léčba. Můžete snížit riziko pylori infekce H podle následujících zdravý rozum hygienických praktik, jako je mytí rukou pravidelně mýdlem a vodou. Změny životního stylu, jako je například omezení spotřeby alkoholu a vaše užívání nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), může snížit riziko gastritidy, která nesouvisí s H pylori.

Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (zavolejte 911) pro závažné příznaky, jako jsou těžké bolesti břicha, krvavý nebo černá, zůstaňte stolice nebo krvavý nebo černé zvratky.

Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud jste léčen pro gastritida, ale mírné příznaky opakují nebo jsou trvalé.

Příznaky

Jaké jsou příznaky gastritida?

Gastritida způsobuje zánět a otok sliznice žaludku, které může vést k řadě symptomů. Příznaky mohou lišit v intenzitě mezi jednotlivci.... Přečtěte si více o gastritidy příznaky

PŘÍČINY

Co způsobuje gastritidu?

Nejčastější příčinou gastritidy je pylori H. K dalším příčinám patří žaludečních šťáv, dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), užívání alkoholu a užívání tabáku, z nichž všechny mohou dráždit sliznici žaludku. Těžká nemoc a radiační terapie může také způsobit zánět žaludku.... Přečtěte si více o gastritidy příčin

OŠETŘENÍ

Jak se léčit zánět žaludku?

Léčba žaludku začíná s hledáním lékařskou péči od svého poskytovatele zdravotní péče. Chcete-li zjistit, zda máte zánět žaludku, může váš poskytovatel zdravotní péče budete muset podstoupit diagnostické testy.... Přečtěte si více o gastritidy ošetření

Další články