Vesint

Pálení žáhy a GERD

Pálení žáhy a GERD

Refluxní choroba jícnu (GERD) je zažívací porucha, která je způsobena žaludeční kyselinou teče ze žaludku do jícnu. Přečtěte si více ›

Příznaky pálení žáhy a GERD

Refluxní choroba jícnu (GERD) je chronické zažívací potíže, které je způsobené abnormální tok žaludeční kyseliny ze žaludku do jícnu.

Gastroezofageální se vztahuje k žaludku a jícnu, a reflux prostředky téci zpět, nebo návrat. Gastroezofageální reflux (GER) je návrat kyselých žaludečních šťáv, nebo jídlo a tekutiny, zpět do jícnu.

GERD je velmi časté u dětí, i když to může objevit v každém věku. Je to nejčastější příčina zvracení v kojeneckém věku.

GERD je často důsledkem nemocí, které mají vliv na dolního jícnového svěrače (LES). LES, sval se nachází v dolní části jícnu, se otevře, aby jídlo a zavře, aby jídlo v žaludku. Když tento sval se uvolní příliš často nebo příliš dlouho, kyseliny refluxes zpět do jícnu, což způsobuje zvracení, pálení žáhy.

Přečtěte si více o příznaky pálení žáhy a Gerd ›

Léčba pálení žáhy a GERD

GERD lze léčit s několika typy over-the-counter nebo předpis léků. V mnoha případech, léky mohou být použity společně, aby pomohl léčit GERD. Váš lékař vám řekne, které léky nebo léky je nejlepší pro vaše příznaky.

Mnoho over-the-counter antacida jsou k dispozici. Tyto neutralizovat nebo oslabit žaludeční kyseliny. Nepotřebujete lékařský předpis, aby si je mohli koupit. Ty by měly vzít tyto antacida pouze tehdy, když je potřeba, podle doporučení lékaře.

Poznámka: Nežádoucí účinky mohou zahrnovat zácpa nebo průjem. Pokud máte vysoký krevní tlak, poraďte se se svým lékařem. Antacida mohou být vysoký obsah sodíku.

Pokud sám antacida nefungují, Váš lékař může doporučit silnější léky zvané H-2 blokátory. Tyto léky potlačují většinu produkce kyseliny v žaludku je. Mnoho z těchto léků jsou nyní k dispozici v nižším dávkování bez lékařského předpisu.

Přečtěte si více o léky pro Gerd ›

Život s pálením žáhy a GERD

Znáte ten pocit: hořící nepohodlí v prsou, stoupá až do krku a hrdla. To může dokonce zanechat kyselou chuť v ústech. Je to pálení žáhy, něco, že více než 60 milionů lidí trpí alespoň jednou za měsíc. Pokud jste jedním z nich, je tu dobrá zpráva: Tvorba některé jednoduché změny životního stylu mohou pomoci uhasit oheň. Vyvarujte se potravin a nápojů, které mohou mít vliv na dolního jícnového svěrače akce, včetně čokolády, máty peprné, rajčatovou omáčkou, citrusové plody a džusy, sycené nápoje, a kečupem. Pít vodu místo sody, a podívejte se na těstoviny vyrobené s lehké, vývar typu omáček místo těžkých rajčat ty.

Dozvědět se více o životě s pálením žáhy a Gerd ›