Vesint

Cukrovka

Co je diabetes?

Diabetes je metabolická porucha, vyznačující se tím, že nebyly vylučovat dostatečné množství inzulínu, nebo, v některých případech, buňky nejsou vhodně reagovat na inzulín, který se vyrábí. Vzhledem k tomu, inzulín je potřeba v těle přeměnit glukózu na energii, tyto chyby za následek abnormálně vysoké hladiny glukózy se hromadí v krvi. Diabetes může být důsledkem jiných chorob, jako genetických syndromů, chemikálie, drogy, podvýživa, infekce, viry, nebo jiné onemocnění.

Existují tři hlavní typy cukrovky - typ 1, typ 2 a gestační - jsou definovány jako metabolické poruchy, které ovlivňují způsob, jakým tělo metabolizuje, nebo používá, stravitelné jídlo, aby se glukóza, hlavní zdroj paliva pro tělo.

Co je prediabetes?

Diabetes typu 2 se často předchází prediabetes. V prediabetes, hladina glukózy v krvi je vyšší, než je obvyklé, ale ne tak vysoké, aby být definován jako diabetes. Nicméně, mnoho lidí se prediabetes vyvinout diabetes typu 2 do 10 let, uvádí Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney nemoci. Prediabetes také zvyšuje riziko onemocnění srdce a mozkové mrtvice. S mírným hubnutí a mírné fyzické aktivitě, mohou lidé s prediabetes oddálit nebo zabránit diabetu 2. typu.

Prediabetes postihuje 57 milionů lidí ve Spojených státech, v souladu s Evropskou Diabetes Association.

Jak se cukrovka ovlivní hladinu cukru v krvi?

Glukózy, aby bylo možné se pohybovat do buněk v těle, musí být přítomen hormon inzulín. Inzulín je produkován především ve slinivce, a obvykle je k dispozici pro pohyb glukózy do buněk.

Nicméně, u osob s diabetem, a to buď slinivka produkuje příliš málo nebo žádný inzulín, nebo buňky nereagují na inzulin, který je produkován. To způsobí, že hromadění glukózy v krvi, která prochází do moči, kde je nakonec odstraněna, takže tělo bez jeho hlavní zdroj paliva.

Jak se tři hlavní typy cukrovky se liší?

I když tři hlavní typy cukrovky jsou podobné v nahromadění glukózy v krvi kvůli problémům s inzulínem, existují rozdíly v příčinách a léčbě:

  • diabetu 1. typu
    Diabetes 1. typu je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém ničí buňky ve slinivce, které produkují inzulín, což má za následek žádný nebo malého množství inzulínu. Lidé s diabetem 1. typu musí brát inzulin denně, aby mohli žít.

  • diabetu 2. typu
    Diabetes 2. typu je důsledkem neschopnosti těla, aby dostatečně, nebo se správně používat, inzulínu. Diabetes typu 2 může být řízena s dietou, cvičením, a ztráta hmotnosti, nebo mohou vyžadovat perorální léky a / nebo inzulínové injekce.

  • gestační diabetes
    Gestační diabetes se vyskytuje u těhotných žen, kteří se už s diagnózou diabetes v minulosti. To má za následek nemožnost používat inzulín, který je přítomen, a obvykle zmizí po porodu. Gestační diabetes může být kontrolován s dietou, cvičením, a pozornost k nárůstu tělesné hmotnosti. Ženy s gestačním diabetem může být vyšší riziko diabetu 2. typu v pozdějším životě.

Komplikace diabetu:

Diabetes je sedmý nejčastější příčinou úmrtí u lidí, a pátou nejčastější příčinou úmrtí na nemoci. I když se předpokládá, že je v rámci diabetes, označena jako onemocnění vedoucí nebo způsobuje smrt, každý rok více než 200.000 úmrtí jsou označena jako způsobené cukrovkou a jeho komplikací. Komplikace diabetu patří problémy s očima a slepotu, srdeční choroby, mrtvice, neurologické problémy, amputace, a impotenci.

Vzhledem k tomu, diabetes (s výjimkou gestační diabetes) je chronické, nevyléčitelné onemocnění, které postihuje téměř každá část těla, přispívá k jiným závažným onemocněním, a může být život ohrožující, musí být spravovány v péči lékaře po celém osoba je život.