Vesint

Erektilní dysfunkce předpovídá srdeční choroby

Pondělí 18.ledna (HealthDay News) - Erektilní dysfunkce je silným varovným signálem, že člověk může být zvýšené riziko srdečního infarktu, mozkové mrtvice a dalších kardiovaskulárních problémů, dlouhotrvající studie naznačuje.

"Viděli jsme, že nastavení na věk a Framinghamu [Heart Study] rizikové faktory, muži s erektilní funkce ještě 40 procent zvýšené riziko je," řekl Andre Araujo, ředitel epidemiologie v Nové Anglii výzkumných ústavů a ​​hlavní autor zprávy zveřejněné on-line Jan. 19. V věstníku Evropské kardiologické společnosti.

Ačkoli přidání erektilní dysfunkce do seznamu známých rizikových faktorů stanovených Framingham Heart Study - cholesterolu, kouření, vysoký krevní tlak - nezlepší predikci budoucí kardiovaskulární potíže, může to být rychlé, bez doplnění k hodnocení rizik, řekl Araujo.

"Pokud se člověk prezentuje s erektilní dysfunkcí, by ho lékař pracovat pro kardiovaskulární onemocnění," řekl. "Je to nízká cena - opravdu, žádné náklady - bez rizika s ním spojené."

Studie je poslední z několika, které byly spojeny erektilní dysfunkce ke kardiovaskulárním chorobám. Toto je třeba očekávat, Araujo řekl, protože stejné onemocnění cév, blokování, které snižují průtok krve k srdci a mozku může také snížit průtok do penisu.

Studie sledovala 1057 mužů ve věku od 40 do 70, v průměru 12 let. Celkově, 37 procent mužů s erektilní dysfunkcí byly v kategorii vysoce rizikového podle norem Framingham, ve srovnání s 17 procent mužů bez erektilní dysfunkce.

Poté, co byla založena odkaz na kardiovaskulární problémy, "jsme začali modelování, zda jsme přidali erektilní dysfunkce rizikovému profilu framinghamské bychom mohli přeřadit některé muže," řekl Araujo. "Ve skutečnosti, to nedělá moc."

Důvodem je, že rizikový profil Framingham je těžké zlepšit, řekl. Za ta léta, studie řady diagnostických technik - bylo prokázáno, že zlepšení na prediktivní sílu profilu Framinghamu - včetně počítačové tomografie skenování a různé molekulární markery, jako je zánět související s C-reaktivního proteinu.

Ale ty další opatření jsou buď nákladné, vyžadují krevní testy nebo provádět určité riziko, že erektilní dysfunkce může být stanovena jednoduchá otázka, řekl Araujo.

Takže lékaři by měli položit otázku, řekl Dr. R. Parker Ward, kardiolog a profesor medicíny na University of Chicago, který udělal několik studií o léčbě erektilní dysfunkce a kardiovaskulárních rizik.

"Proč ne položit jednoduchou otázku, v kanceláři, která odhalí diagnózu velmi jasně?" Řekl Ward. "Je to levnější a jednodušší, než dělat lipidového profilu nebo měření vysoký krevní tlak."

To je informace, že muži by měli nabízet svým lékařům, řekl Araujo. "Self-hlásil erektilní dysfunkce odpovídá tomu, co urologové říká o otázku," řekl. "Měli bychom dostat poselství: Máte-li problém s erektilní, navštivte svého lékaře."

S lékař položit dotaz nebo muže nabídnout informace mohou vést k preventivní léčbě, která může být záchranných, řekl Araujo.

"Jedním z prvních signálů, že člověk má kardiovaskulárního onemocnění je často náhlá smrt," řekl.

Více informací

US National Kidney a urologické nemoci Informace Clearinghouse více o erektilní dysfunkci.

ZDROJE: Andre Araujo, Ph.D., ředitel, epidemiologie, New England Research Institutes, Watertown, Massachusetts, R. Parker Ward, MD, profesor, lékařství, University of Chicago, 19.ledna 2010, Journal of European College of Cardiology, on-line

Copyright ©: Copyright © 2010 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.