Vesint

Srdeční choroba

Co je onemocnění srdce?

Onemocnění srdce, nebo kardiovaskulární onemocnění, je obecný název pro celou řadu nemocí, poruch a nemocí, které mají vliv na srdeční sval, krevní cévy, srdeční chlopně, a srdeční tep. Ischemická choroba srdeční je nejčastější příčinou úmrtí v Evropě. Přečtěte si více o srdečních onemocnění ›

Kdo dostane srdeční choroby?

Pokud je vše v pořádku, srdce je jemně laděný nástroj. Ale mnoho věcí se může pokazit uvnitř a kolem srdce. Existují nemoci, které dal tepen zásobujících srdce, ventily mezi komorami, elektrický systém, a sílu svalu v ohrožení. Člověk může mít genetickou náchylnost k srdečním onemocněním, dalších zdravotnických onemocnění, a špatným životním stylem, který dal své srdce v nebezpečí. Ale jak víte, pokud jste v nebezpečí?

Přečtěte si více o tom, kdo dostane srdeční onemocnění ›

Co se stane v ischemické choroby srdeční?

Ischemická choroba srdeční je hlavní příčinou úmrtí v Evropě. Krevní cévy, které přinášejí potravu a kyslík do srdečního svalu může být zúžena nebo blokovány s mastnými štítku nebo krevních sraženin. Hladovějící srdce krví způsobí tkáně zemřít, a to poškození srdce je důvod, proč můžete mít infarkt.

Přečtěte si více o ischemickou chorobu srdeční ›

Mírné a masivní infarkty: jaký je rozdíl?

Často slyším lidi odkazující na srdeční infarkt o jeho závažnosti. Ať už je to mírná srdeční záchvat nebo masivní jeden, infarkt je vždy vážná. Pojmenování pochází z rozsahu poškození srdečního svalu.

Další informace o rozdílu mezi mírným a infarkt ›

Onemocnění srdce a diabetes: Co je to spojení?

Souvislost mezi diabetem a srdečních onemocnění je komplexní, ale je zřejmé, že se tyto dvě vzájemně propojeny. Víme to, protože lidé s diabetem 1. a diabetes mellitus 2. typu mají mnohem vyšší riziko infarktu než lidé bez této nemoci. Pokud máte cukrovku, kritický kus je řídit nekontrolované hladiny glukózy v krvi a snížit riziko.

Přečtěte si více o souvislosti mezi cukrovkou a onemocněním srdce ›

První pomoc při infarktu: Co byste měli udělat?

Pokud někdo má srdeční záchvat, je důležité, aby se jim dostalo lékařské ošetření bez odkladu, aby záchranné opatření může začít co nejdříve. Bez času nazbyt, co byste měli dělat? Existuje několik dobrých akcí, které můžete podniknout, aby výrazně snížit riziko vážného poškození srdce, nebo dokonce smrt.

Přečtěte si více o první pomoci pro někoho, srdeční záchvat ›