Vesint

Nalezení příčiny, když sex bolí

Sex má být jedním z nejvíce příjemných zážitků tam je. Bohužel, pro miliony žen, je to přesně naopak: Bolestivé. Dráždí. Nepříjemné. Ve skutečnosti, bude až 75 procent žen zkušenosti bolest při pohlavním styku v určitém okamžiku během svého života.

Pokud je více pravděpodobné, aby se vám brázda vaše čelo, než kroutit prsty u nohou sex, pokračujte ve čtení, aby zjistili, co by mohlo být příčinou bolesti. Je to první krok v najít cestu k léčení.

Pánevní zánětlivé onemocnění (PID). Pohlavně přenosné choroby ( STD ), jako jsou chlamydie a kapavka jsou často na vině pro PID. To nastane, když bakterie spojené s těmito pohlavních chorob způsobit infekci dělohy, vejcovodů a dalších pohlavních orgánů. V důsledku toho může dojít k bolesti v podbřišku, horečka, bolestivé močení, nepravidelná menstruace a bolesti při sexu.

Vulvodynie. Tolik jako jeden z pěti žen zažije tuto chronické onemocnění, které postihuje vnější pochvy, tzv. vulva. Ženy s vulvodynie může cítit bolest, kdykoliv je tu tlak na vulvy, jako je například, když mají sex-zejména při průniku, ale také při použití tamponu, během vyšetření pánve, nebo poté, co sedí na dlouhou dobu.

Intersticiální cystitida (IC). Ženy s IC zkušenosti opakující bolesti v pánvi a močového měchýře, stejně jako zvýšení frekvence močení a naléhavosti. Dalším častým příznakem onemocnění, které postihuje až 8 milionů amerických žen, je bolestivý pohlavní styk. S IC, mohou se vaše příznaky propuknout po sexu. V jednom průzkumu, asi 90 procent pacientů s IC říci, že jejich onemocnění je stále v sexu úplně.

Endometrióza. Tato nemoc se vyskytuje, když buňky obložení děloha roste mimo dělohu. V průběhu doby, buňky mohou krvácet nebo způsobit jizvy na vejcovodů, vaječníků a jiných částech pánevní oblasti. Většina žen s endometriózou pociťovat bolest, bolestivé období, bolestivé křeče a bolestivé sex.

Vaginismus. Se vaginismus, svaly kolem otvoru pochvy střetu, a dělat to extrémně obtížné pro penis vašeho partnera zadejte své vagíny. Při pokusu sex, můžete mít pocit pálení nebo bodavé pocity. V některých případech, ženy smlouvy své svaly tak pevně, že pohlavní styk se stává nemožné.

Získání nápovědy

Pokud bolest při sexu, může se cítit trapně diskutovat se svým partnerem nebo se svým lékařem. Ale neměli byste být. Bolestivý pohlavní styk je běžné. A když vy a váš lékař určit její příčinu, je to také léčitelná, s léky, fyzikální terapie, a v některých případech chirurgického zákroku. Nečekejte promluvit se svým lékařem.