Vesint

Páry poradenství posiluje sexuální život po rakovině prostaty

Nežádoucí účinky rakoviny prostaty léčby, včetně chirurgie a záření může vážně narušit pár sexuální život.

Ale nová studie zjistila, že poradenství pomohl ženaté muže a ženy zjistit, jaké druhy léčby erektilní dysfunkce pracoval pro ně, a jak se při sexu začlenit tyto metody. V dělání tak, oni se vrátili nějaký lesk na jejich milostných životů.

Výzkumníci zapsáno více než 200 mužů, kteří byli léčeni na rakovinu prostaty a jejich manželky do jedné ze tří skupin: jedna obdržel tři face-to-face poradenských sezení, druhá byla nabídnuta k internetu na bázi poradenství a třetí byl kladen na čekat na seznam.

Na šest měsíců sledování (asi tři měsíce po poradenství), muži, kteří dostávali buď hlášené zlepšení sexuálních funkcí a spokojenost s pohlavím face-to-face nebo webové poradenství. Když se člověk hlásil jeho sexuální funkce lepší, zprávy jeho manželky sexuální funkce a spokojenost udělal stejně.

Ti, kteří ve skupině pořadníku pro nezaznamenala žádné zlepšení, což naznačuje, že "sám čas neléčí problémy," řekl autor studie Leslie Schover, profesor behaviorální vědy a klinický psycholog na University of Texas MD Anderson Cancer Center v Houstonu.

Studie je publikována v 26 září on-line vydání Raka.

Přes nervy šetřící operaci, léčba rakoviny prostaty stále způsobuje značné erektilní dysfunkce, říkají odborníci. Další problémy mohou zahrnovat potíže s dosažením orgasmu, snížená intenzita orgasmu, bolest a úniku moči při orgasmu.

Mnoho mužů, kteří mají rakovinu prostaty jsou starší a jejich erektilní funkce již byla ohrožena kvůli rakovině samotné nebo jiného podkladového cévní nebo nervové choroby, vysvětlil Dr. Bruce Gilbert, ředitel reprodukční a sexuální medicíny na North Shore-Long Island židovské zdravotní systém je Smith Institute for urologie.

"Před nervy šetřící prostatektomie [chirurgické odstranění prostaty], 100 procent mužů by mít erektilní dysfunkce později, "řekl Gilbert. "To se traduje docela dost. Ale máte co do činění s populací mužů, kteří jsou obecně ne 30 nebo 40 let. Jsou starší a může již mají základní problém s erektilní dysfunkcí."

Většina mužů má určitou úroveň poruchy erekce po operaci rakoviny prostaty, řekl odborníků.

Kromě jednání s tím, "Program poradenství se zaměřením na ženy právo na potěšení v sexu a na stanovení problémy, jako je postmenopauzální vaginální suchost nebo ztráta touhy spojené se špatnou sexuální komunikaci," řekl Schover.

"Jsme vzdělaní oba partnery o dostupných léčby k obnovení erekce a nechal dokončit" Rozhodnutí o podpoře ", aby zjistili, co léčbu, aby se pokusila na základě vzájemných stanovisek," řekla. "Pokud to léčba nefunguje dobře pro ně, doporučuje se je vyzkoušet jinou možnost."

Po rakovině prostaty, mnoho lidí se snaží léky na erektilní dysfunkce, odborníci tvrdili. Ale to nemusí stačit. Mezi další možnosti patří penilní injekce, vakuové pumpy a nebo penilní implantáty, ale Schover řekla, že má podezření, mnoho lidí hodit ručník do ringu, když nedostanou požadovaných výsledků a nesledují jiné alternativy.

Muži a ženy dostali dotazníky, které žádal o širokou škálu opatření sexuální funkci a sexuálního uspokojení, včetně jejich erektilní funkce (pro muže), schopnost dosáhnout orgasmu a úroveň jejich touhy.

"Každý subscale zlepšila, kromě touhy, které jsme nebyli překvapeni, protože jen velmi málo z nich mělo nízkou touhu začít s, takže tam nebylo tak daleko jít na to," řekl Schover.

Schopnost Pánské dosáhnout "téměř normální" erekce také zlepšila po poradenství. Předtím, než poradenství, asi 12 procent až 15 procent mužů hlášeno několik obtíže s erekcí. To zvýšena na 36 procent a 44 procent pro ty, kteří podstoupili poradenství.

Po jednom roce, muži, kteří uvedli, že našli úspěšný erektilní dysfunkce léčby měli skóre na sexuální funkci a rozsahu spokojenosti, které byly přibližně stejné jako zdravých mužů.

Jedním z omezení této studie je, že asi 34 procent párů zařazených do poradny vypadl z neznámých důvodů, řekl Dr. Bruce Gilbert, ředitel reprodukční a sexuální medicíny na Smith Institutu pro urologie u North Shore Lij zdravotnického systému.

Přesto dodal, "studie, jako je to velmi důležité, a zdůrazňuje, že tam je hodně, že se stane, když se zapojily páry nebo pacienta v nějakém druhu poradenství," řekl Gilbert.

Páry a lékaři by také nikdy zapomenout, že zatímco rakovina prostaty je děsivé, takže je obava, že i když je to vyléčit, "nemusí být stejná po postupu než předtím," řekl Gilbert. "To je skutečný strach o muže."

V ideálním případě, pacienti by měli začít "penilní rehabilitaci" ještě před tím, zacházení, které bylo prokázáno, že zlepšení výsledků.

Urologové by měl být schopen navrhnout metody pro zlepšení erektilní funkce, odborníci poznamenal. Oni navrhli, že pokud si nejste dostat veškerou pomoc, kterou potřebujete od svého urologa, požádat o postoupení urolog, který se specializuje na sexuální medicínu, nebo duševní zdraví profesionál, který léčí problémy související s léčbou rakoviny, často nalezený ve velkých fakultních nemocnic ve velkých městech.

Dr. Elizabeth Kavaler, urolog v nemocnici Lenox Hill v New Yorku, řekl: "Myšlenka poskytování Internet-založené poradenství pro páry zažívá sexuální dysfunkce po operaci prostaty je vynikající."

"Tato studie dokazuje, že pacienti a jejich partneři reagovat na instruktivní sexuální terapie. Vzhledem k tomu, pojištění pro psychoterapii je řídký, je povzbudivé vědět, že web-based je k dispozici nápověda těchto párů," řekl Kavaler.

Více informací

Nás Národní ledvin a urologické nemoci informace clearinghouse více o erektilní dysfunkci.