Vesint

Odborníci FDA zpátky nové ' ráno - po ' pilulky

Panel expertů podpořil schválení nové "ráno-po pilulky", které pracuje déle než ty, které jsou nyní na trhu. Panel hlasoval 17.června doporučit schválení ellaOne, vyrobený HRA Pharma. Canadian Press psal o hlasování. US Food and Drug Administration není nutné dodržovat pokyny svých odborných komisí. Nicméně, to často dělá. Studie provedené na drogy výrobce ukázal, že ellaOne brání těhotenství, pokud jsou užívány až do 5 dnů po nechráněném pohlavním styku. Plan B, starší značky, mohou být přijata až 3 dny po sexu. Je vyroben Teva Pharmaceuticals. Generické verze jsou také prodávány. Ve studii, 1700 žen dostávalo buď ELLAONE nebo plán B mezi 3 a 5 dnů po sexu. Riziko otěhotnění je 1,8% žen, kteří se Ellaone. Bylo to 2,6% pro ty, kteří se plán B. potrat oponenti kritizovali tvůrci ellaOne. Říká se, že je to spíš jako potrat pilulku, protože je chemicky podobný potrat drogy Mifeprex.

Jaká je reakce na lékaře?

Nový "ráno-po" pilulka byla přezkoumána panelu odborníků z US Food and Drug Administration (FDA). Dohodly se, že nová pilulka, známý jako ellaOne, pracuje déle než ráno-po pilulky je nyní k dispozici, plán B. Oni také řekl, že se zdá být bezpečná.

Nová pilulka obsahuje drog ulipristal-acetát. Je již prodává v Evropě. FDA musí schválit ELLAONE před tím, než mohou být prodávány v Evropě. Hlasování podle tohoto zvláštního přezkumu panelu přináší ELLAONE blíže ke schválení FDA.

Ellaone je navržen tak, aby se zabránilo otěhotnění po nechráněném pohlavním styku. To je považováno za "nouzové antikoncepce." To je antikoncepce přijata po (spíše než dříve) pohlavním stykem. Nouzová antikoncepce je obecně používán při pravidelné forma antikoncepce:

  • Nebyla použita

  • Byl nesprávně použit

  • Nepodařilo během pohlavního styku

Plan B je obecně účinný při prevenci otěhotnění v průběhu 3 dnů po nechráněném pohlavním styku. Tato nová pilulka snižuje pravděpodobnost otěhotnění po dobu až 5 dnů po sexu. To se také zdá být důsledněji účinnější než plán B.

FDA recenzenti nalezeno žádné zásadní zdravotní vedlejší účinky přípravku ellaOne.

Někteří anti-interupce skupiny říkají, že nová ráno-po pilulka je jako potrat drog mifepristonem. Tento lék je určen k ukončení stávající těhotenství. Nicméně, ellaOne není v rozporu se stanoveným těhotenství. Zdá se, že žádný důkaz o tom, že to způsobí potrat. Je to pouze zabrání nové těhotenství.

Jak ellaOne funguje? Jeho primární činnost se zdá být zastavení nebo pozdržení ovulace, uvolnění vajíčka z vaječníku. Tím by se zabránilo těhotenství od spuštění. Na rozdíl od Plan B, neobsahuje žádnou formu estrogenu. Z tohoto důvodu by mělo být bezpečné pro použití u žen s anamnézou krevních sraženin nebo citlivých na estrogen problémy, jako jsou migrény.

Jaké změny mohu udělat teď?

Pokud nechcete otěhotnět, používejte spolehlivou formu antikoncepce, když mají pohlavní styk.

  • Pamatujte si, že pokud je použita žádná antikoncepce, je až 10% šance, že budete otěhotnět po styku se. Je zde 80% šance na otěhotnění během jednoho roku, pokud jste sexuálně aktivní, a nepoužívají antikoncepci.

  • Teenageři tvoří asi jednu čtvrtinu všech "náhodných" těhotenství v této zemi. Odhaduje se, že 4 z 5 Teen těhotenství je neplánované.

Nepoužívejte "ráno-po" pilulky jako pravidelná metoda antikoncepce. Je lepší plánovat a používat některou spolehlivou metodu antikoncepce. Mezi příklady patří antikoncepční pilulky, nitroděložní tělísko (IUD), nebo kondomy.

Potřebujete-li pohotovostní antikoncepci, pak zváží plán B. Například nouzová by bylo, kdyby kondom slzy vašeho partnera nebo pokud jste zapomněli vzít antikoncepční pilulku. Plan B je pouze nouzové forma antikoncepce nyní schválen FDA a jsou k dispozici bez lékařského předpisu. (Ženy, které nemohou užívat estrogeny, protože sraženin nebo jiné zdravotní problémy, by neměli plán B.)

Pokud FDA schválí ELLAONE, budete moci požádat o předpis od svého lékaře. Budete muset vzít jednu tabletu přípravku ellaOne do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku nebo selhání antikoncepce.

Některé bylinné léky mohou udělat ellaOne méně efektivní v prevenci těhotenství. Tak lze léky používané k léčbě epilepsie, HIV infekci nebo bakteriální infekce.

Pamatujte si, že ani ellaOne ani plán B by měly být použity pro pravidelné antikoncepce. Ani vás může ochránit před pohlavně přenosnými chorobami.

Co mohu očekávat, že při pohledu do budoucnosti?

FDA zváží, zda schválit ELLAONE v blízké budoucnosti. Pak budeme vědět, zda tento nový přístup k nouzové antikoncepce bude k dispozici na amerických žen.

Výrobce plánuje sledovat určitých výsledků, jako je selhání, aby se zabránilo těhotenství. Droga výrobce bude také sledovat vedlejší účinky a lékové interakce. To umožní lékařům lépe pochopit užívání drogy, a případné problémy.

Pokud ellaOne k dispozici, je v konečném důsledku umožní ženám mít větší kontrolu nad jejich vlastní reprodukční zdraví.