Vesint

Hodnota sítí

Je to chytrý, aby dal přednost na síti, protože většina věcí, které potřebujete při práci pocházejí z jiných lidí.

"Networking je opravdu pro výměnu informací. Používáme vztahy stavíme s cílem získat informace," říká Peggy Collins, který vede seminář s názvem Věda sítí a umění připojení. "Možná budete potřebovat znát lidi, kteří si opravit problém nebo kupovat vaše produkty. V práci často potřebujete informace z jiných oddělení. Pokud máte vztah s těmito zaměstnanci, budou s větší pravděpodobností, aby vám pomohl."

Následující doporučení vám pomohou vytvářet úspěšné sítě.

Mít sítí plán

"Tam musí být cílem vytváření sítí, protože tam je velký rozdíl mezi sítí a socializaci. Se sítí, budete mít vzájemný prospěch a účel pro vaše připojení," vysvětluje paní Collins.

Chcete-li pomoci formulovat své síťové plán, zeptejte se sami sebe na tyto otázky:

  • Jaké informace potřebuji?

  • Kdo může dát mi to?

  • Co mohu nabídnout na oplátku?

Napište si seznam potřeb

Vezměte si tužku a papír a vytvořit seznam potřeb. Přemýšlejte o všech aspektech své práce. Jaké informace by vám více produktivní? Kdo vám může pomoci s počítačovým problémem? Kdo ti mohl říct, kde koupit tvrdý-k-najít zásoby? Kdo se můžete obrátit na potenciální zákazníky?

Zjistěte svůj příspěvek

U sítí uspět, musí být obousměrný tok energie. To nemůže být všechno dávat a ne brát. Co můžete nabídnout ostatním?

Každý, kdo má zvláštní schopnosti, které někdy považujeme za samozřejmost. Takže na další list papíru, seznam své schopnosti, svůj talent a ty oblasti, ve kterých máte rozsáhlé znalosti a kontakty. Jaké služby můžete nabídnout někdo jiný? Můžete být odkaz k ostatním lidem, kteří potřebují prostředky? Pokud nemůžete osobně pomoci někoho na oplátku, snad znáte někoho, kdo může vědět.

Nyní, když jste zjistili, vaše potřeby a co můžete nabídnout někoho jiného, ​​jste připraveni začít budovat síť.

Přidejte se k profesní organizace

Podívejte se na profesní sdružení, ale být selektivní. Kde se můžete setkat s lidmi, s informacemi, které potřebujete? Poté, co se stal členem, zapojit se do práce výborů, kde budete tvořit trvalé vztahy.

Dát čas do sdružení za práci ve výborech začíná vzájemně prospěšnou část sítě. Jako členové všimnete, že dávat, budou s větší pravděpodobností oplatit.

Seznamte se s lidmi v jiných oblastech vaší společnosti

Přitom vám může pomoci získat pomoc, když to budete nejvíce potřebovat.

"Tvorba dat na oběd s lidmi, které neznáte velmi dobře, je jedním ze způsobů, jak tyto souvislosti," naznačuje paní Collins.

Dodavatelé soudu

Dodavatelé vaší společnosti může být velké zdroje informací. Seznamte se s nimi osobně. Zjistěte, jak vám mohou být užitečné pro sebe.

Neočekávaný bonus

"Přidané hodnoty k vytvoření sítě jsou vztahy a vazby Vyrábíme a smysluplnost přidáme do našich životů," říká paní Collins. "Vzhledem k tomu, sítí nám pomáhá pouto s ostatními, nás obohacuje, zatímco nás to vede k úspěchu."