Vesint

Jaká je vaše zdravé váhy?

V dnešní společnosti, honit celebrity mediální zda ztratit kila nebo získat jeden, takže je těžké pochopit pojem zdravé hmotnosti.

Obezita je určeno procento tělesného tuku a hmotnosti, podle National Heart, Lung a Blood Institute (NHLBI). Mít velké procento tělesného tuku, bez ohledu na to, kolik vážíte, je nezdravé. Ty by mohly být normální hmotnosti nebo s podváhou a stále mají nezdravé množství tělesného tuku. Nadváha znamená, že máte těžkou váhu, ale ne nutně příliš mnoho tělesného tuku. Například lidé, kteří jsou svalové váží více než ti, kteří nejsou, jejich váhu navíc pochází ze svalů, nikoliv tělesného tuku.

Podle směrnic NHLBI, posouzení toho, zda máte nadváhu zahrnuje použití tři hlavní opatření:

  • Index tělesné hmotnosti (BMI)

  • Obvod pasu

  • Rizikové faktory pro onemocnění a chorob spojených s obezitou, mezi něž patří vysoký krevní tlak, vysokou hladinu LDL ("špatného") cholesterolu, vysoké hladiny triglyceridů, vysoký krevní cukr a kouření.

Index tělesné hmotnosti

První měření zjistit, zda máte nadváhu nebo jsou obézní spočívá ve stanovení své body mass index, BMI nebo. Pro výpočet BMI, vynásobte svou váhu v librách od 703, pak se rozdělí podle vaší výšky v palcích. Pak se rozdělí podle vaší výšky v palcích znovu.

BMI = (hmotnost v librách) X 703

(Výška v palcích) X (výška v palcích)

Například, pokud si váží 162 liber a je 69 palců vysoký, váš BMI je 23,9, nebo (162 x 703) ÷ (69 x 69), a je normální.

  • BMI 18,4 nebo nižší: podváha

  • BMI 18,5-24,9: Normální

  • BMI 25-29,9: Nadváha

  • BMI 30 nebo vyšší: obézní

Pro lidi, kteří jsou považováni za obézní, nebo ty, kteří jsou obézní a mají dva nebo více rizikových faktorů, pokyny NHLBI Doporučujeme zhubnout.

I když BMI je spolehlivým ukazatelem celkového tělesného tuku, ale má určitá omezení. To může přeceňovat tělesného tuku u sportovců a dalších s svalnatý stavět. To může podceňovat tělesného tuku u starších dospělých a jiné, kteří ztratili svalovou hmotu.

Břišní tuk / obvod pasu

Dalším způsobem, jak zjistit, zda jste obézní nebo s nadváhou je změřit své břišní tuk, který lze předpovědět riziko onemocnění spojených s obezitou. Určete obvod pasu umístěním krejčovským metrem těsně kolem pasu. Váš obvod pasu je dobrým ukazatelem vašeho břišní tuk. Vaše riziko onemocnění spojených s obezitou se zvyšuje s pasem měření více než 40 cm v mužů a více než 35 palce žen.

Měli byste používat vaše břišní měření tuku spolu s BMI posoudit riziko. Lidé, kteří mají nadváhu (BMI 25-29,9), ale nemají velký měření pasu a mají méně než dva rizikové faktory, může být nutné pouze, aby se zabránilo další přibývání na váze, spíše než, jak zhubnout.

Pokud máte nadváhu a mají další rizikové faktory pro onemocnění spojených s obezitou, měli byste zhubnout. Pokud jste obézní, měli byste zhubnout, i když nemáte žádné jiné rizikové faktory.

Alternativní prostředky

Třetí způsob, jak zjistit, zda jste obézní nebo s nadváhou je, aby se vaše tloušťky kožní řasy měřit. Tato měření, tzv. antropometrie, je vzít kolem triceps, na lopatkách a na bocích. Výsledky můžete určit, zda je vaše hmotnost je od svalu nebo tuku.

Metoda BMI je obecně výhodné, protože BMI odráží přesnější znázornění celkového tělesného tuku ve srovnání s výškou a hmotností, říká NHLBI. Pro nejlepší určení toho, zda jste na zdravé hmotnosti, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče. Váš poskytovatel bude brát v úvahu i své osobní zdraví a rodinnou historii.