Vesint

Běžné nemoci u žen

10 zdravotních onemocnění, častější u žen

Pokud jde o naše zdraví, ne všechny nemoci jsou stvořeni sobě rovni. Některé zdravotní problémy jsou specifické pro ženy, jako je těhotenství a menopauze. Ale věděli jste, že mnohé běžné zdravotní problémy, stávky ženy častěji než muži? Podívejte se na tento seznam.

1.. Deprese

Více než 20 milionů lidí v Evropě mají deprese, a ženy jsou 3 krát větší pravděpodobnost, že trpí depresemi než muži. Ve skutečnosti, asi 1 ze 4 žen zažije deprese v určitém okamžiku svého života ve srovnání s pouze 1 z 12 mužů. Odborníci se domnívají, že jedním z důvodů může být, že měnící se hormony u žen, ale to není jednoznačně převažující faktor.

2. Osteoporóza

Osteoporóza je tichý, progresivní onemocnění, při kterém kosti stávají porézní, křehké a slabé v důsledku ztráty kostní denzity. Oslabené kosti zvyšuje riziko zlomenin, které mohou být pomalu hojí, způsobit oslabující bolest, a vyústit v život ohrožující komplikace. Ve srovnání s muži, jsou ženy 4 krát větší pravděpodobnost, že se s diagnózou osteoporózy a 6 krát vyšší pravděpodobnost být hospitalizován na zlomeniny spojené s osteoporózou. Zkontrolujte, zda vaše riziko zlomenin s tímto zdravotním testu.

3. Infekce močových cest a intersticiální cystitida

1 5 žen rozvíjí infekce močových cest (UTI) v průběhu svého života. Můžete mít infekce močových cest, pokud máte časté nutkání na močení a bolestivé, pálivé pocity v oblasti močového měchýře nebo močové trubice při močení. Příznaky infekce močových cest, která neodejde by mohlo naznačovat, intersticiální cystitida (IC), což je zánětlivé onemocnění, které se skládá z opakujících se pánevní bolest, tlak nebo nepříjemné pocity v močovém měchýři a pánevní oblasti doprovodu frekvence močení a naléhavosti. Téměř dvakrát tolik žen než mužů trpí IC. Přečtěte si: Je to infekce močových cest, nebo něco jiného?

4. CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (COPD), odkazuje na skupinu plicních onemocnění, která vedou k závažné problémy s dýcháním, nejčastěji v důsledku kouření. Běžné příznaky patří dušnost a chronický kašel. Nejméně 12 milionů amerických dospělí mají nemoc, a až 12 milionů více lidí, může mít CHOPN, ale nevím to. Větší procento žen než mužů umírá CHOPN, a odborníci se domnívají, plíce žen mohou být náchylnější k poškození od kouře. Mohli byste mít CHOPN a neví?

5. Rosacea

Rosacea je chronické kožní onemocnění, které začíná jako sklon k vyprázdnění snadno a postupuje k trvalé zarudnutí, akné, jako hrboly nebo pupínky, tlusté kůže a viditelných drobných cév na lících, nosu a občas víček. To mohou být zaměněny za akné dospělých, ale akné dospělých nezpůsobuje návaly. Rosacea postihuje asi 16 milionů evropských dospělých. Ženy mají tendenci vyvíjet rosacea častěji než muži, ale onemocnění je často mnohem závažnější u mužů. Podívejte se na fotky růžovky.

6.. Alzheimerova nemoc

Alzheimerova choroba je nejčastější formou demence, a to postupně a trvale poškozuje paměť, uvažování, rozhodování, a řeč. To také způsobuje osobnostní a změny chování a emocionální apatii. Odhady ukazují, že 2 až 4 miliony lidí trpí demencí souvisejících se stárnutím obyvatelstva, a dvě třetiny těchto lidí má Alzheimerovu nemoc. Jeden z 6 žen je riziko Alzheimerovy choroby ve srovnání s 1 z 10 mužů. Ačkoli není tam žádný lék na nemoc v této době, dříve je diagnóza je, tím větší je pravděpodobnost, že příznaky budou reagovat na léčbu.

7. Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida (RA) je autoimunitní onemocnění, které způsobuje zánět tkání výstelky kloubů a další části těla. To má za následek bolest, otok, ztuhlost a ztráta funkce kloubu, který může dělat to obtížný používat své ruce a chodit. Přibližně 1,3 milionu lidí RA, a to je 2 až 3-krát častější u žen než u mužů.

8. Hyperaktivní močový měchýř

Máte-li močit 8 nebo vícekrát denně nebo vstávat 2 nebo vícekrát v noci, můžete mít hyperaktivní močový měchýř. Symptomy zahrnují pocit silné, náhlé nutkání k močení, navíc k močení častěji, než je obvyklé. Ženy jsou více pravděpodobné, že hyperaktivní močový měchýř a další formy inkontinence moči než u mužů.

9. Migrény

Migréna je víc než jen špatné bolesti hlavy. Migrény se běžně zahrnují intenzivní, pulzující bolest, která může vést k nevolnosti, změny vidění, a citlivost na světlo a zvuk. Asi 30 milionů lidí trpí migrénou, a oni jsou 3 krát častější u žen než u mužů. Migrény u žen může být spojena s menstruací a je spojen se změnami hladiny estrogenů. Dobrou zprávou je, že jsou k dispozici, aby se zabránilo migrény a přinést úlevu možnosti léčby.

10. Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza (MS) je chronická, často vypnutí onemocnění centrálního nervového systému. Příznaky tohoto autoimunitního onemocnění, může být mírné, jako např. necitlivost v končetinách nebo závažné, včetně ochrnutí nebo ztrátu zraku. MS postihuje téměř 2,1 milionu lidí po celém světě. V Evropě, přibližně 400,000 lidí má MS a asi 200 dalších lidí je diagnostikováno každý týden. MS je 2 až 3-krát častější u žen než u mužů. Dnes, nové způsoby léčby a pokroky ve výzkumu dávají naději lidem postiženým touto chorobou

Ob / GYN roh

Ženy často vidět svého lékaře o kontrole porodnosti, ale to je také důležité rozpoznat příznaky gynekologických problémů. Příznaky vědět ›

Mysl Dámské a nálady

Pocit zdravé citově pomáhá udržet naše životy v rovnováze. Jóga je zdravý duch a tělo praxe. Jak jóga vám může pomoci ›