Vesint

Pohlavně přenosné nemoci

Sexuálně přenosné nemoci (STD), patří mezi nejčastější infekční onemocnění v Evropě. S lékařskými výsledky od obtěžující do smrtelné, pohlavně přenosné choroby se mohou šířit pohlavním stykem, a to i prostřednictvím pohlavních orgánů, konečníku nebo v ústech. Bakterie, které způsobují tyto nemoci mohou být přenášeny i na oči. Pohlavní styk není jediným prostředkem přenosu: orální sex, anální sex, a sdílení erotických pomůcek se může šířit také pohlavně přenosných chorob.

Existuje mnoho pohlavní choroby, ale nejběžnější v Evropě jsou herpes simplex virus typu II (genitální herpes), lidský papillomavirus (genitální bradavice a rakovina děložního čípku), chlamydie, kapavka, syfilis, pánevní zánětlivé onemocnění, a viru lidské imunodeficience (HIV ). Venerologický vřed je vzácný, ale závažný STD, která zvyšuje riziko nákazy HIV. Jiné infekce, které se mohou šířit podle pohlaví jsou hepatitidě B, která má vliv na játra a stydké vši, které se šíří především prostřednictvím non-pohlavním stykem. Některé typy záněty pochvy, včetně Trichomonas, jsou běžné a mohou být předány spolu pohlavním stykem.

STD fakta

 • 19 milionů nových případů pohlavně přenosných chorob se vyskytují každý rok, téměř polovina mladých lidí ve věku 15 na 24.

 • Pohlavně přenosné nemoci hrají zásadní roli při přenosu HIV.

 • Odhadem 45 milionů lidí má genitální herpes, většina z nich o tom neví.

 • S odhadovaným 2,8 milionu nových případů každý rok, chlamydie je nejčastější infekční onemocnění v Evropě.

 • U žen, pohlavní choroby mohou způsobit rakoviny reprodukčního traktu, zánětlivé onemocnění, neplodnosti, a ektopické těhotenství.

 • Pohlavně přenosné nemoci mít vážné důsledky pro kojence, kteří jsou infikováni prenatálně nebo během porodu.

 • Pohlavně přenosné nemoci mohou způsobit oční infekce nebo zápal plic.

 • Pohlavně přenosné nemoci se často vyskytují společně. Osoba s diagnózou jednoho by měla být testována i pro ostatní.

Příznaky se liší v závislosti na STD. Někteří lidí nakažených STD nemusí vyvinout příznaky vůbec. Váš lékař může provést předběžnou diagnózu na základě výsledků svého fyzikálního vyšetření. Například, bolestivé vředy by naznačovaly, genitální herpes, zatímco nebolestivé vředy může znamenat syfilis.

Časté příznaky pohlavních chorob patří následující:

 • Bolestivé nebo nebolestivé vředy na kůži pohlavních orgánů u mužů i žen, a v pochvě u žen

 • Horečka

 • Zduřelé uzliny

 • Spodní břišní (pánevní) bolest

 • Výtok z penisu

 • Vaginální výtok

 • Hořící potíže při močení

 • Bolest při pohlavním styku.

Pamatujte si, že i když kondomy mohou pomoci snížit expozici vůči pohlavně přenosných chorob, které nejsou stoprocentní.

Poté, co jste byl diagnostikován s STD, je důležité informovat své sexuální partnery ze dvou důvodů. Některé pohlavní choroby jsou poměrně tiché a mohou být předány bez povšimnutí mezi partnery, a může dojít k jeho poškození. Například, chlamydia nemůže způsobit symptomy u všech infikovaných, ale zjizvení vliv bakterií může vést k neplodnosti, a to zejména u žen. I když příznaky odezní bez léčby, může člověk zůstat nakažený a šíření nákazy na někoho jiného. A co víc, s řádnou identifikaci a léčbu, může být snížena míra infekce.

Většina pohlavně přenosných chorob dobře reagují na léčbu, a to i v případě, že není možné zcela vyléčit. U pacientů s chlamydie nebo kapavka, léčba antibiotiky může zkrátit příznaky tím, týdnů nebo měsíců. Navíc, léčba chlamydie, kapavka, syfilis a zabrání možným dlouhodobým komplikacím. Virové infekce, jako je například genitální bradavice, genitální herpes a HIV, nelze vyléčit, ale lze snesitelnější s léky.

Genitální herpes

Genitální herpes je virová infekce, která pravidelně propuká v puchýře a kožní vředy v oblasti genitálií. To může být způsobeno tím, jeden ze dvou typů herpes simplex virus, HSV-1 nebo HSV-2. Ta je více obyčejné příčiny zhruba 45 milionů lidí v Evropě více než 12 let je infikováno virem HSV-2. Mnoho herpes nosiče jsou vědomi svých infekcí, protože nemají zkušenosti žádné příznaky.

V Evropě, počet genitální herpetické infekce se výrazně zvýšil v průběhu posledních dvou desetiletí, a to zejména u dospívajících a mladých dospělých. Přibližně jeden z každých čtyř žen a jeden z pěti mužů ve věku mezi 15 a 45 mezi má genitální herpes.

Infekce HSV, který způsobuje genitální herpes, je celoživotní problém, ve kterém příznaky přicházejí a odcházejí. První epizoda je obvykle nejhorší. Pokud se potíže poprvé, se vyskytují asi jeden týden po kontaktu s nakaženou osobou. O 40% nakažených lidí nikdy mít druhý útok. V jiných, nicméně, se znovu příznaky nemoci několik mnohokrát za rok.

Objeví-li se příznaky, které jsou obvykle mírné a mohou zahrnovat:

 • Svědění, pálení, bolestivost a drobné puchýřky v oblasti genitálií

 • Malé vředy (kožní vředy), kdy se puchýře rozbít

 • Lokální bolest, pokud moč dotýká genitální vředy

 • Zvětšené nebo bolestivé lymfatické uzliny (oteklé žlázy), v tříslech

 • Bolest hlavy, horečka, a celkový pocit nemoci.

Vzor příznaků, recidivy, a závažnosti se liší pro každého. Pro ty, kteří mají opakované epizody herpes příznaky jsou nejčastější po pohlavním styku, po opalování, a v době fyzické nebo emocionální stres. Lidé s oslabeným imunitním systémem jsou více náchylné k prožívání nejzávažnější příznaky.

HSV se šíří prostřednictvím kůže na kůži kontaktu, včetně líbání. Infikovaná osoba často přenáší virus, pokud jsou viditelné puchýře na kůži nebo vředy během aktivního období infekce, ale také virus se může šířit, když nejsou žádné příznaky vůbec.

Těhotné ženy mohou přenést infekci HSV (obvykle HSV-2), aby jejich děti v průběhu porodu, což způsobuje infekce novorozence kůži, v ústech, plicích nebo do očí. Pokud virus herpes se šíří prostřednictvím dítěte krevního oběhu, může to způsobit závažné infekce mozku a dalších životně důležitých orgánů, což vede k letargii, podrážděnost, záchvaty a potíže s dýcháním. Příznaky u novorozenců "se obvykle objeví devět až 11 dní po porodu a mohou zahrnovat kožní puchýře, červené oči, a abnormální výtok z očí. Pokud jste těhotná, informujte svého porodníka, zda jste měl genitální herpes, takže mohou být přijata vhodná opatření k ochraně dítěte.

Nahlásit příznaky genitální herpes se se svým lékařem. On nebo ona může testovat vzorek tekutině puchýřů nebo bolest na přítomnost viru. Lékař vám může předepsat jeden ze tří ústních antivirových léků na snížení trvání, závažnost a přenos infekcí: acyklovir, famciklovir, nebo valacyclovir. Také umýt rány mýdlem a vodou a osušte je každý den.

Nejlepší způsob, jak zabránit přenosu herpes je nemít sex, dokonce is kondomem, když máte vředy. A vy nebo váš partner by měl používat latexové kondom pokaždé, když máte sex, i když nemáte aktivní ohniska. I když to není 100% účinná, kondomy snížit pravděpodobnost šíření viru.

Lidský papillomavirus (HPV) / genitální bradavice

Genitální bradavice jsou bradavice, které tvoří na kůži genitální oblasti. Ty jsou způsobeny některými subtypy lidského papilomaviru (HPV), které rovněž způsobují bradavice na jiných částech těla. Více než 24 milionů lidí má lidský papillomavirus, který je zodpovědný za téměř všechny případy rakoviny děložního čípku na celém světě.

Genitální bradavice se šíří na muže i ženy při pohlavním styku. Oni jsou také známé jako condyloma acuminate nebo pohlavní bradavice, a může vyvinout kdekoliv v blízkosti pochvy, děložního čípku, penisu nebo konečníku. Poté, co smlouvu HPV, může virus zůstat několik let, pravidelně reaktivace produkovat bradavice a nakazit sexuální partnery.

Vzhledem k tomu, genitální bradavice mohou trvat šest měsíců vyvíjet, můžete mít infekci, aniž by si všiml nějaké příznaky. Podtypy, které jsou s největší pravděpodobností způsobit rakovinu jsou odlišné od těch, které obvykle způsobují bradavice. Nicméně, mnoho lidí je nakaženo více než jednoho podtypu. Proto lidé s genitální bradavice, jsou více pravděpodobné, že bude napaden způsobující rakovinu virus stejně.

Genitální bradavice objeví na vlhké povrchy, a to zejména u vchodů do pochvy a konečníku u žen. Vypadají jako bradavice, které rostou na ruce nebo paže: malé, ploché, tělové barvy hrboly nebo drobné, květák, jako hrboly. V některých případech, bradavice mohou být tak malé, že nemůžete vidět. Genitální bradavice mohou nezpůsobí žádné příznaky, nebo mohou způsobit svědění, pálení, bolestivost nebo bolest.

Genitální bradavice mohou odejít na vlastní pěst, nebo s léčbou, nebo mohou trvat několik let. Je běžné, že genitální bradavice vrátit poté, co jsou odstraněny.

Použití kondomů může pomoci, aby se zabránilo infekci. Nicméně, kondomy nelze vždy pokrýt všechny postižené kůže. Faktory, které zvyšují riziko nákazy patří:

 • S dalších pohlavně přenosných chorob (protože rizikové faktory jsou stejné)

 • Více sexuální partnery

 • Léky a zdravotní onemocnění, které potlačují imunitní systém, jako je AIDS.

HPV se nedávno stal mnohem předejít. V červnu 2006, Food and Drug Administration schválil vakcínu proti HPV u žen. V současné době k dispozici vakcína se zaměřuje na kmeny HPV 6 a 11, které způsobují 90% genitálních bradavic, stejně jako hlavní o rakovině děložního čípku způsobuje napětí, 16 a 18. Vzhledem k tomu, jako sada tří snímků než šest měsíců, bude vakcína chránit pouze proti těm čtyřem kmenům a nebude léčit existující infekce. To je v současné době doporučuje pro ženy devět až 26 let.

Léčba genitálních bradavic je závislá na velikosti a umístění bradavic. Váš lékař může rozpustit bradavice s chemikáliemi. V opačném případě, může on nebo ona Doporučujeme elektrokauteru nebo zmrazení kapalným dusíkem (kryoterapie), aby se bradavice zmizí. Některé větší bradavice vyžadují ošetření laserem nebo chirurgické odstranění. Nepoužívejte léčbě genitálních bradavic se s over-the-counter přípravků používaných pro běžné bradavice, ty by mohly vážně poškodit křehkou kůži genitální oblasti. Vyhněte se sexuální vztahy až do ukončení léčby.

Ženy, které měly genitální bradavice by měly být testovány na rakovinu děložního čípku nejméně jednou za rok. Rakovina děložního čípku lze předejít pravidelným Pap stěry a může být vytvrzen ve většině případů, kdy je zjištěna v počátečním stádiu.

Kapavka

Kapavka je způsobeno bakterií zvanou Neisseria gonorrhoeae. Tyto bakterie mohou být přenášeny během sexuální aktivity (vaginální, orální a anální styk), která vede k infekce děložního čípku, pochvy a močové trubice (trubice moč). Přibližně 700.000 lidí v Evropě je diagnostikováno s kapavkou každý rok, ale proto, že mnoho lidí s kapavkou nevyhledávají léčbu, celkový počet případů může být mnohem vyšší.

Ženy mají tendenci být bez příznaků, častěji než muži. Při onemocnění způsobuje příznaky, které se obvykle objeví během dvou až 14 dnů po expozici, často v době menstruace. Ženy se mohou vyvinout bolest nebo nepohodlí upon močení, časté močení, vaginální výtok, a nepříjemné pocity v konečníku nebo konečníku. V nejméně 15% žen, budou bakterie šířit do dělohy a vejcovodů, což způsobuje bolest při pohlavním styku, bolest břicha, abnormální menstruační krvácení, a horečka.

Neléčí, kapavka může rozšířit až na reprodukční trakt, což způsobuje zánět prostaty (záněty prostaty) a Epididymo-orchitis (zánět nadvarlete a varlat u mužů), a pánevní zánětlivé onemocnění (PID) u žen. V konečném důsledku by to mohlo vést k neplodnosti.

Méně často, kapavka může šířit do dalších částí těla prostřednictvím krevního oběhu, což způsobuje horečku, charakteristickou vyrážku a bolesti kloubů. U těhotných žen s neléčenou kapavku, dítě může vyzvednout bakterie během porodu, což může vést v gonokokovou oftalmie, závažné oční infekce u novorozenců. Příznaky zahrnují zarudnutí dítěte očí, otok očních víček, a tlustý, kočička, jako je výtok z očí. Pokud se neléčí, gonokoková oftalmie může způsobit oslepnutí.

Muži se může vyvinout absolutorium z močové trubice (trubice, jehož prostřednictvím moč opouští penis), který je čirý nebo bílý, nebo tlustý, žlutý, a kočička podobně, které mohou znečistit spodní prádlo. Muži mohou také vyskytnout zarudnutí kolem močové trubice, časté močení a bolesti, nebo hořící nepohodlí při močení.

Kapavka může také způsobit gonokoková proktitidu (zánět konečníku a konečníku), a to zejména u lidí, kteří praktikují anální styk. Mnoho lidí s gonokokovou proctitis nemají žádné příznaky. Mezi příznaky patří rektální bolest nebo svědění, rektální výtok, který obsahuje krev, sliz, hnis, nebo trvalé nutkání k pohybu střeva. Lidé, kteří praktikují orální sex může vyvinout Gonokoková hltanu. V těchto případech nemusí být žádné příznaky, nebo osoba, může mít bolesti v krku.

Váš lékař může domníváte, že kapavku na základě vašich příznaků, sexuální historii, a výsledky fyzikálních a gynekologické vyšetření. Diagnóza gonokokovou infekce se získá stěry postiženou oblast (močové trubice, děložního hrdla, konečníku, hltan) a testování je pro bakterie. Pokud není výtok, ale infekce zůstává podezření, může váš lékař testovat první kapky moči.

Infekce Gonorrhea rychle zlepšit s antibiotickou léčbou, včetně cefiximu a ceftriaxonu. Nicméně, některé kmeny kapavky bakterií se staly rezistentní na konkrétní antibiotikům. Pokud příznaky přetrvávají po celý průběh léčby, může být nutné znovu otestovat a vyzkoušet jiný antibiotika.

Chlamydia

Chlamydia je způsobeno bakterií, Chlamydia trachomatis. Tyto bakterie se vyskytují v moči a genitální sekrety infikovaných osob a jsou přenášeny při pohlavním styku. S odhadovaným 2,8 milionu nových případů ročně, chlamydie je epidemie v Evropě. Polovina nakažených mužů a tři čtvrtiny nakažených žen nejsou ani vědomi, že mají, protože její příznaky jsou často chybí nebo je vágní.

Chlamydia může způsobit vážné komplikace. To může ovlivnit několik oblastí reprodukčního systému, což způsobuje močové trubice, zánět pochvy, cervicitidu a pánevní zánětlivé onemocnění (PID), který může vést k mimoděložní těhotenství a neplodnost. Chlamydia může také způsobit oční infekce a pneumonie u novorozenců dodaných infikovaných matek.

U žen, příznaky chlamydie jsou

 • Pálení při močení

 • Abnormální výtok z pochvy

 • Světlo vaginální krvácení (zvláště po pohlavním styku)

 • Bolest v oblasti pánve nebo podbřišku.

U mužů, příznaky chlamydie jsou

 • Abnormální výtok (odkapávací) tekutiny, která není moči nebo spermatu (tzv. vybíjení penisu)

 • Pálení při močení.

Vzhledem k tomu, chlamydia nemůže způsobit nějaké symptomy, bude Váš lékař posoudit své riziko vzniku infekce na základě vaší historie. Sexuálně aktivní ženy v jejich 20s jsou v největším ohrožení. Váš lékař může potvrdit, zda máte chlamydie testem moči nebo pomocí tampónu ke shromažďování tekutiny z močové trubice nebo děložního čípku. Pokud jste v ohrožení pro chlamydie, měli byste být testována nejméně jednou za rok, i když nemáte žádné příznaky.

Pokud se neléčí, chlamydie může trvat mnoho měsíců. Během této doby, bakterie se mohou šířit na jiné prostřednictvím nechráněného pohlavního styku.

Sexuálně aktivní ženy s rizikem chlamydie by měl mít rutinní pánevní vyšetření s testem chlamydie-screening každý rok. Těhotné ženy s rizikem chlamydie by měl být také promítán.

Lékaři léčbě chlamydií s antibiotiky ústní zkoušky. Sexuální partneři by se mělo zacházet stejně.

Antibiotická léčba léčí chlamydie a lze obvykle předejít dlouhodobé problémy. Poté, co žena se vyvíjí pánevní zánětlivé onemocnění z chlamydie nebo z jiného důvodu, že má až do 20% rizikem komplikací, jako je neplodnost nebo chronické pánevní bolesti. Proto je zvláště důležité, aby sexuálně aktivních žen, aby se pravidelně detekční.

Negonokokových uretritida

Negonokokových uretritida je sexuálně přenosné onemocnění, které vytváří zánět močové trubice, ale je způsobeno jinými než Neisseria gonorrhoeae (organismus, který způsobuje kapavku) organismů.

Negonokokových forma je častější než kapavky. Stejně jako kapavka, to sexuálně přenosné onemocnění, postihuje muže i ženy. Ve většině případů jsou způsobeny tím, Chlamydia trachomatis, i když genitální mykoplazmata a Trichomonas může být také viníky.

Příznaky jsou stejné jako pro gonokokovou uretritida: bolestivé a časté močení a výtok z močové trubice. U mužů, výtok je mnohem snáze všimli, protože špička močové trubice je velmi viditelné. Z tohoto důvodu, negonokokových uretritida diagnostikována častěji u mužů.

Někteří muži jsou infikovány organismů, jako jsou chlamydie nebo genitální mykoplazmy a nemají žádné příznaky. Bílé krvinky mohou být přítomny ve vzorku moči nebo vypouštění z močové trubice, které mohou být testovány na chlamydií, Mycoplasma, a Trichomonas.

Negonokokových uretritida se léčí antibiotiky. Všechny sexuálních partnerů-včetně těch, kteří nemají žádné příznaky, by měli být léčeni.

Syfilis

Syfilis je způsobena typ bakterie zvané Treponema pallidum. Syfilis je možné přenášet pomocí kontaktních obvykle sexuální-s charakteristickou genitální vřed, nebo prostřednictvím jiných infekčních vředy, které jsou dále v nemoci.

I když je to méně časté, než tomu bylo dříve, v Evropě, více než 11.000 lidí nakazit syfilis každý rok.

Pokud se neléčí, syfilis se pohybuje přes sérii stádií:

 • Primární syfilis-bezbolestný vřed tzv. chancre vyvíjí, obvykle v genitální oblasti, kde syfilis bakterie do těla. Tato etapa začíná 10 až 90 dnů (v průměru tři týdny), poté, co osoba byla vystavena na někoho, kdo se syfilis. Bolest zmizí bez léčby ve čtyři až osm týdnů.

 • Sekundární syfilis - Syfilis bakterie šířit a způsobit zarudnutí po většinu těla spolu s horečkou, bolesti a dalších symptomů. Tato etapa začíná šest až osm týdnů poté, co člověk je vystaven syfilis, a to trvá až jeden rok.

 • Latentní syfilis - Tato fáze začíná, když sekundární etapa končí. Ačkoli nejsou tam žádné symptomy, člověk zůstává infikovaný. Tato fáze může trvat mnoho let, a to i po zbytek života člověka. Přibližně jedna třetina případů latentní syfilis pokroku na terciární syfilis.

 • Terciární syfilis - Syfilis bakterie způsobit vážné škody na mnoha různých vnitřních orgánů, včetně mozku a míchy. To obvykle začíná v 10 letech infekce a může být fatální.

Těhotné ženy s syfilis může přenést bakterie na jejich děti, což způsobuje onemocnění známé jako vrozené syfilis. Vrozená syfilis způsobuje řadu zdravotních problémů u kojenců, a to může být smrtelný.

Pokud jste napaden syfilis, může to být pro vás jednodušší, aby se nakazit virem HIV. A pokud máte HIV a syfilis, je více pravděpodobné, že šíří HIV na jiné osoby.

Není-li léčena, syfilis je celoživotní onemocnění. Pokud váš lékař podezření, že máte syfilis, on nebo ona bude hledat na některý z typických příznaků onemocnění, a to zejména pro chancre v oblasti genitálií. Váš lékař může diagnostikovat syfilis odběrem vzorku tekutiny z podezřelého vředu a mají tu tekutinu zkoumal pod mikroskopem na přítomnost bakterií syfilis.

Při správné antibiotické léčby, infekce časné syfilis lze léčit, aniž by došlo k trvalému poškození. Přestože pozdější stadia syfilis také reagovat na léčbu, může antibiotika nelze opravit poškození orgánů způsobené tímto onemocněním. Bez léčby, přibližně jedna třetina pacientů s latentní syfilis rozvoj terciární syfilis, a tito pacienti závažné riziko selhání orgánů.

HIV / AIDS

Imunodeficience člověka (HIV), oslabuje imunitní obranyschopnost organismu tím, že zničí CD4 (T-lymfocytů) lymfocyty, skupinu bílých krvinek, které chrání proti cizím vetřelcům. Bakterie, viry, bakterie a další, které by za normálních okolností tělo snažila potlačit místo způsobit vážné problémy. Nakonec se buňky CD4 jsou vyčerpány kolem kritické hranice. Výsledný konstelace symptomů se nazývá syndrom získaného selhání imunity nebo AIDS.

I když to nelze vyléčit, HIV mohou být léčeny. Lékaři mohou zvolit kombinaci léků tzv. vysoce aktivní antiretrovirové terapie (HAART). Při použití několika drog současně (často nazývá lék koktejl), terapie napadá virus různými způsoby. Kombinace léků také snižuje pravděpodobnost, že virus se stanou rezistentní na léky, v podstatě stala neúčinnými. Od roku 1995, kdy se stal HAART k dispozici, se počet úmrtí na AIDS v Evropě snížil o více než 80%. Míra hospitalizací AIDS a komplikace se také výrazně poklesl.

Ačkoliv HIV / AIDS je nevyléčitelná, je vysoce předejít. Můžete snížit vaše šance na nakažení virem HIV tím, že zamezují vysoce rizikové chování, jako například:

 • Nechráněný pohlavní styk (heterosexuál nebo homosexuál)

 • Orální sex s nakaženou osobou

 • Kontaminované krevní transfúze (vzácné v Evropě od roku 1985, kdy zásobování krví začal být testován na HIV)

 • Sdílení jehel

 • Omezování expozice (náhodné injekční jehlou s infikovanou krví)

 • Umělé oplodnění s infikovanými spermatu

 • Transplantace orgánů od HIV-infikovaných dárce

Neexistuje žádný důkaz, že HIV se může šířit přes nahodilý kontakt, jako je líbání, sdílení jídlo nádobí, ručníky, nebo ložní prádlo, koupání v bazénu, použití WC sedátka, pomocí telefonů, nebo prostřednictvím komára nebo jiných bodnutí hmyzem. Ačkoli několik HIV vakcíny jsou testovány, žádný byly schváleny.

Ihned zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že můžete být vystaveni HIV. Je-li expozice je považován za významný, bude Vám Váš lékař doporučit, abyste si postexpoziční profylaxi, což je kombinace HAART snížit riziko nákazy HIV. Tyto léky fungují nejlépe, když jsou přijata do tří dnů od vystavení. Těhotné ženy s HIV nebo s rizikem, měli také hovořit se svým lékařem, aby se dozvěděli o opatření k prevenci přenosu viru na jejich děti.

Venerologický vřed

Venerologický vřed je sexuálně přenosné onemocnění charakterizované zvětšením lymfatických uzlin v tříslech a vředy na genitáliích, je to způsobeno tím, bakterie Haemophilus ducreyi.

Příznaky se objeví do jednoho týdne od sexuálního kontaktu. Za prvé, pupínek, jako je bolest nebo vředy objeví, obklopen červenou kůží na genitáliích. Během dvou dnů, pupínek praskne otevřít, aby se stala bolestivé, krvácení vředu. Mízní uzliny v tříslech může být oteklé a něžný. Vzhledem k tomu, venerologický vřed vředy může být obtížné odlišit od jiných infekcí, které způsobují genitální vředy, jako je syfilis a genitální herpes, bude Váš lékař odebere vzorek z vředu pro hodnocení laboratorních.

Léčba požaduje orální antibiotika. Latex nebo polyuretan kondom může pomoci snížit riziko nákazy venerologický vřed při pohlavním styku. Otevřené rány typické venerologický vřed může zvýšit riziko nákazy virem lidské imunodeficience (HIV).