Vesint

Diabetes a sexuální intimita

Sexuální intimita je důležitou součástí života. Pro lidi s cukrovkou, je nutné věnovat velkou pozornost na otázky týkající se jejich sexuálního zdraví. To je proto, že poškození nervů nebo cév způsobené cukrovkou může ovlivnit sexuální funkce. Tak mohou některé léky užívané k léčbě komplikací diabetu související. Diskutovat o těchto otázkách se svým poskytovatelem zdravotní péče, můžete i nadále využívat tuto část vašeho životního stylu.

Pánské sexuální problémy

Diabetes může poškodit cévy a nervy penisu. Toto poškození může vést k erektilní dysfunkce (ED), neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci. Diabetes také zvyšuje riziko deprese, což může přispět k erektilní dysfunkce. Kromě toho, erektilní dysfunkce může být vedlejším účinkem některých léků používaných k léčbě vysokého krevního tlaku a pálení žáhy důsledku gastroparézy - diabetes související onemocnění žaludku. Muži s diabetem je třikrát častěji než ty bez něj mít erektilní dysfunkce. Oni také mají tendenci k rozvoji tohoto problému v mladším věku.

Je-li erektilní dysfunkce souvisí s poškozením nervů způsobené diabetem, možnosti léčby zahrnují prášky, přípravek vloží do penisu, vakuové trubice a čerpadlo, nebo chirurgický zákrok implantovat zařízení uvnitř penisu. Operace lze také provádět na opravu cév v této oblasti.

Dámské sexuální problémy

Nervové poškození a snižuje průtok krve do pochvy může vést k suchu. Toto, podle pořadí, může způsobit potíže během sexuální aktivity. Deprese může také narušit sexuální touhy a odpovědi, že některé ženy zkušenosti a ztěžují mluvit. Vaginální mazivo krémy mohou pomoci s sucha. Váš poskytovatel může doporučit změny v poloze nebo Kegel cvičení na posílení svalů v pánevní oblasti pro zlepšení sexuální odezvu.

Mluvit s lékařem

Pokud máte pocit, nepříjemné mluvit o problémech s vaší sexuální zdraví, pamatujte, že váš poskytovatel zdravotní péče pomohl mnoha lidem s diabetem vyřešení těchto problémů. On nebo ona může také doporučit možnosti léčby deprese. Pokud si nejste jisti, jak hovořit o těchto otázkách, zkuste říct, že máte osobní otázku, na kterou bych se zeptat. Společně, můžete vy a váš poskytovatel najít řešení.

Lékařské Recenzent: Akin, Louise RN BSN
Lékařské Recenzent: Kelley Gaskin, RN, MSN, CPNP
Lékařské Recenzent: Siegel, Richard, MUDr