Vesint

Cholesterol

Cholesterol fakta

Cholesterol a jiné tuky jsou přepravovány v krvi ve formě kulovitých částic, tzv. lipoproteiny. Dvě nejvíce obyčejně známý lipoproteiny jsou lipoproteiny o nízké hustotě (LDL) a lipoproteiny s vysokou hustotou (HDL). Přečtěte si více o cholesterolu ›

Příznaky vysoké hladiny cholesterolu

Vysoká hladina cholesterolu v krvi nezpůsobí symptomy, mnoho lidí si neuvědomuje, že jejich hladina cholesterolu je příliš vysoká, až to způsobilo příznaky kardiovaskulárních onemocnění. To je důvod, proč je důležité, aby zjistili, jaké jsou vaše hladina cholesterolu je. Pokud je vysoká hladina, můžete podniknout kroky k jeho snížení, a tím snížit riziko vzniku CVD, nebo umírá na srdeční infarkt, pokud již máte onemocnění srdce.

Udržet hladinu cholesterolu v zdravých mezích, je pro vás důležité bez ohledu na váš věk nebo pohlaví, zda máte CVD nebo ne. Každý věk 20 a starší by měli mít vyšetření krevního cholesterolu alespoň jednou za každých pět let. Nejpřesnější test je "lipoprotein profil", který se provádí po půstu.

Dozvědět se více o vaší hladinu cholesterolu ›

Léčba vysokého cholesterolu

Tvorba zdravé změny životního stylu sama o sobě dost pomoci někteří lidé dosáhnout cholesterolu cíle předepsané lékařem. Jiní, nicméně, je třeba, aby se léky na snížení cholesterolu, stejně.

Další informace o léčbě vysoké hladiny cholesterolu ›

Život s vysokým obsahem cholesterolu

Všichni jsme slyšeli varování: I když chutnají opravdu dobře, jít snadno na cheeseburgery, klobásy, smažené potraviny, pečivo a zmrzlinu. Tyto potraviny mají vysoký obsah nasycených tuků, které mohou zvýšit svou hladinu cholesterolu v krvi na nebezpečnou úroveň. Ale co o dobré zprávy? Které potraviny jsou dobré pro vaše hladiny cholesterolu - a zdravé pro vaše srdce?

Dozvědět se více o životě s cholesterolem ›