Vesint

Srdeční záchvat

Srdeční infarkt fakta

Srdeční infarkt, také volal infarkt myokardu, se stane, když se stane průtok krve k srdci zablokovat.Telefon dostatek kyslíku dostat se do srdce. Zablokování je často způsobeno tím, nahromadění plaku v koronárních tepnách. Přečtěte si více o infarkty ›

Programy prevence infarktu

Některé z faktorů, které zvyšují riziko srdečního infarktu jsou pod vaší kontrolou. Ať už doktor vydal vám důrazné varování, nebo chcete získat na cestě zdraví srdce na vlastní pěst, můžete chtít, aby zvážila zapsat do programu prevence infarkt. Tímto způsobem můžete řešit své osobní srdeční rizika a snížit šanci budete mít infarkt.

Přečtěte si více o tom, co program prevence infarkt může udělat pro vás ›

Varovné příznaky srdečního infarktu u žen

Známky a příznaky srdečního infarktu u žen jsou často odmítány nebo přičíst dalších nemocí. Ale to brush-off je hrozný nápad, protože zpoždění srdeční infarkt léčby může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Jaké známky na infarkt by ženy měly věnovat pozornost? Tip: Není to jen bolest na hrudi.

Přečtěte si varovné příznaky srdečního infarktu u žen ›

Varovné příznaky srdečního infarktu u mužů

Pokud jste nikdy neměl infarkt, je těžké si představit, co by se dalo pocit. Ale věděl, co příznaky věnovat pozornost, aby vás mohla udržet od odložení léčby a možná i zachránit život. Přes obecnou víru, bolest na hrudi není jediným příznakem. Je-li přítomna bolest na hrudi, že ne vždy je náhlé a těžké. Příznaky infarktu u mužů může být také postupné, jemné, a přicházejí a odcházejí s časem.

Přečtěte si varovné příznaky srdečního infarktu u mužů ›

První pomoc při infarktu: Co byste měli udělat?

Pokud někdo má srdeční záchvat, je důležité, aby se jim dostalo lékařské ošetření bez odkladu, aby záchranné opatření může začít co nejdříve. Bez času nazbyt, co byste měli dělat? Existuje několik dobrých akcí, které můžete podniknout, aby výrazně snížit riziko vážného poškození srdce, nebo dokonce smrt.

Přečtěte si více o první pomoci pro někoho, srdeční záchvat ›

Jak ischemická choroba srdeční způsobuje srdeční infarkt

Ischemická choroba srdeční je hlavní příčinou úmrtí v Evropě. Krevní cévy, které přinášejí potravu a kyslík do srdečního svalu může být zúžena nebo blokovány s mastnými štítku nebo krevních sraženin. Hladovějící srdce krví způsobí tkáně zemřít, a to poškození srdce je důvod, proč můžete mít infarkt.

Jak ischemická choroba srdeční způsobuje infarkt ›

Typy onemocnění srdce u žen

Zatímco ischemická choroba srdeční je nejčastější příčinou úmrtí u mužů i žen, existuje několik překvapivých rozdíly v tom, jak jsou příznaky ženské vnímána, hodnocena a léčit. Ale pozor na těchto klíčových rozdílů, a přijímání péče od kardiologů informovaných srdečních onemocnění u žen, může pomoci ženám získat rychlou a náležitou péči.

Více informací o onemocnění srdce u žen ›

Onemocnění srdce a mrtvice: co je to spojení?

Onemocnění srdce a mrtvice se může zdát jako různých onemocnění, ale jsou úzce souvisí a která je způsobena stejným chorobného procesu v tepnách. Po zúžení cév, průtok krve skrze ně je omezena. Bez přístupu k kyslíku a živin v krvi nese, buňky v srdci a mozku zemře.

Přečtěte si více o souvislosti mezi onemocněním srdce a mozkové mrtvice ›