Vesint

Předčasná ejakulace

Co je to?

Předčasná ejakulace nastává, když člověk dosáhne orgasmu a ejakuluje příliš rychle a bez kontroly. Jinými slovy, ejakulace nastane dříve, než člověk chce, aby se to stalo. To může nastat před nebo po začátku předehry nebo pohlavní styk. Někteří muži zažít spoustu osobních nouzi kvůli této nemoci.

Tolik jako jeden z pěti mužů, potíže s nekontrolovaným nebo časné ejakulace v určitém okamžiku v životě. Když se předčasné ejakulace se stane, tak často, že to se střetává s sexuální potěšení člověka nebo jeho partnera, se stává zdravotní problém.

Několik faktorů může přispět k předčasné ejakulace. Psychické problémy, jako je stres, deprese a další faktory, které mají vliv na duševní a emocionální zdraví může zhoršit tuto nemoc. Nicméně, tam je stále více zřejmé, že biologické faktory mohou někteří lidé více náchylní k zažít předčasné ejakulace.

Zřídka, předčasná ejakulace může být způsobeno tím, konkrétní zdravotní problém, jako je například zánět prostaty nebo míchy problém.

Příznaky

Hlavními příznaky předčasné ejakulace patří:

  • Ejakulace, že běžně dochází s malou sexuální stimulace a s malou kontrolou

  • Snížená sexuální potěšení, protože špatné kontroly nad ejakulací

  • Pocity viny, rozpaky nebo frustrace

Diagnóza

Předčasná ejakulace je diagnostikována na základě typických příznaků. Chcete-li pochopit váš problém, bude Váš lékař muset diskutovat o své sexuální historii s vámi. Být upřímný a otevřený. Čím více Váš lékař ví, tím lepší on nebo ona vám může pomoci.

Pokud váš sexuální historie nedokáže odhalit významné mentální nebo emocionální faktory, které mohou přispět k předčasnou ejakulací, může Váš lékař chtít prozkoumat. Váš lékař může vyšetřit prostatu nebo se neurologické testy (testy na nervový systém) k určení, zda je fyzický problém, který by mohl být příčinou předčasné ejakulace.

Očekávaná doba trvání

Někdy, předčasná ejakulace je pryč na jeho vlastní v průběhu několika týdnů nebo měsíců. Práce se zbavit stresu či jiné psychické problémy, může pomoci situaci zlepšit.

Ostatní muži mají trvalé problémy s předčasnou ejakulací, a vyžadují odbornou pomoc. Někteří lidé reagují na léčbu okamžitě, zatímco jiní se potýkají s tímto problémem po delší dobu. Účinná léčba není k dispozici.

Prevence

Neexistuje žádný známý způsob, jak zabránit předčasné ejakulace. Nicméně, měli byste zvážit následující doporučení:

  • Udržovat si zdravou postoj k sexu. Pokud se setkáte s pocity úzkosti, viny či frustrace o svém sexuálním životě, zvažte hledá psychoterapie nebo sexuální terapii.

  • Mějte na paměti, že každý může zažít sexuální problémy. Pokud se setkáte s předčasnou ejakulací, snažte se obviňovat, nebo pocit nedostatečné. Zkuste mluvit otevřeně se svým partnerem, aby se zabránilo nedorozumění.

Léčba

Behaviorální terapie je jedním z možných přístupů pro léčbu předčasné ejakulace. Nejčastěji se používá "zmáčknout technika". Pokud se člověk cítí, že je asi zažít předčasné orgasmus, že přerušuje sexuální vztahy. Pak se muž nebo jeho partnerka vymačká hřídel jeho penis mezi palcem a dvěma prsty. Muž nebo jeho partnerka platí lehkým tlakem těsně pod hlavu penisu po dobu asi 20 sekund pustí, a pak sexuální vztahy mohou být obnovena. Tato technika se může opakovat tak často, jak je třeba. Když je tato technika úspěšná, že umožňuje člověku naučit oddálit ejakulaci s squeeze, a nakonec, získat kontrolu nad ejakulací bez stlačení. Behaviorální terapie pomáhá 60% až 90% mužů s předčasnou ejakulací. Nicméně, to vyžaduje spolupráci obou partnerů. Také, předčasná ejakulace často vrací, a může být zapotřebí další behaviorální terapie.

Dalším možným léčba léků na předpis, který pomáhá oddálit ejakulaci. Zpožděné orgasmus je běžný vedlejší účinek některých léků, zejména těch, které používají k léčbě deprese. To platí i pro muže, kteří nejsou stlačeny. Když se tento typ léků je věnována mužům, kteří trpí předčasnou ejakulací, může to pomoci odložit orgasmus až několik minut. Léčiva používaná pro tento typ léčby jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), jako jsou fluoxetin (Prozac), paroxetin (Paxil), nebo sertralin (Zoloft) a tricyklická antidepresiva, jako je například klomipramin (Anafranil).

Někteří muži s předčasnou ejakulací může mít prospěch z léků nazývaných inhibitory fosfodiesterázy, jako je sildenafil ( Viagra ), vardenafil (Levitra) a tadalafilu (Cialis). Inhibitor fosfodiesterázy mohou být použity samostatně nebo v kombinaci s SSRI. Jeden lék by měla být zahájena v okamžiku, s výhodou v nízké dávce.

Někteří muži s předčasnou ejakulací také těžit z snižuje stimulaci prožívají při sexu. Počet krémy jsou k dispozici, které mohou částečně zanestetizovat (znecitlivění) penis a snížení stimulace, která vede až k orgasmu. Další možností je použít jeden nebo více kondomy. Nicméně, tyto techniky mohou interferovat s radostí zažil při sexu.

Kdy volat profesionální

Promluvte si se svým lékařem, pokud jste stále ejakulovat před kterou chcete. Pamatujte si, že jedna instance předčasné ejakulace neznamená, že máte onemocnění, které vyžaduje léčbu. Váš lékař vám může odkazovat na sex terapeuta, pokud předčasné ejakulace způsobuje velké problémy ve svém sexuálním životě nebo v osobních vztazích, nebo pokud byste chtěli, aby zvážila behaviorální terapie.

Prognóza

Mnozí muži pociťují krátké období předčasné ejakulace, pak zlepšit jejich vlastní. Dokonce i pro muže, kteří potřebují lékařskou péči, výhled je obvykle dobrá.

Další informace

Evropská společnost pro reprodukční medicínu
1209 Montgomery Highway
Birmingham, AL 35216-2809
Telefon: 205-978-5000
Fax: 205-978-5005
http://www.asrm.org/