Vesint

Obezita

Obezita

Nadváha a obezita společně představují druhou nejčastější preventabilní příčinou úmrtí v Evropě. Obezita je závažné, chronické onemocnění, které může způsobit značnou škodu na zdraví člověka. Přečtěte si více o obezitě ›

Příznaky obezity

Obezita je určeno procento tělesného tuku a hmotnosti, podle National Heart, Lung a Blood Institute (NHLBI). Mít velké procento tělesného tuku, bez ohledu na to, kolik vážíte, je nezdravé. Ty by mohly být normální hmotnosti nebo s podváhou a stále mají nezdravé množství tělesného tuku.

Přečtěte si více o příznacích obezity ›

Léčba obezity

Bez ohledu na typ nebo kombinace léčby obezity, stanovení cílů je důležitou součástí jakéhokoli plánu léčbu obezity. Snížení váhy o pouhých 5 procent na 10 procent tělesné hmotnosti přinese důležité, pozitivní zisky v oblasti zdraví. Bez ohledu na léčebný plán osoba následuje, hubnutí pomalu bude efektivnější a zdravé v dlouhodobém horizontu, protože rychlé hubnutí často ostruhy návratu k původní hmotnosti.

Další informace o léčbě obezity ›

Co je žaludeční bypass

Bariatrické bypass je výkon prováděný bariatrické chirurg, který změní velikost žaludku a délku svého tenkého střeva omezit, jak může být mnohem jídlo jedené a vstřebává najednou. Typy žaludeční bypass, nebo malabsorptive, chirurgické zákroky patří Roux-en-Y žaludeční bypass (RGB) a Biliopancreatic zneužívání (BPD).

Přečtěte si více o bypass ›