Vesint

Sexuálně přenosné nemoci (STD), příznaky a příčiny

Příznaky pohlavně přenosných chorob

Příznaky pohlavních chorob se liší v závislosti na typu a STD jednotlivého případu. Některé pohlavní choroby nemají žádné příznaky na počátku onemocnění. Přečtěte si více o příznaky Pohlavně přenosné nemoci ›

Bolest v tříslech

Bolest v tříslech je jakékoli potíže v oblasti třísel. Třísla je místo, kde vaše břicho končí a nohy začnou. Třísla je také nazýván tříselné oblasti a zahrnuje horní část vnitřní stehna, stejně jako čelní plochy, kde se vaše nohy připojit k vašemu trupu.

U mužů, bolest v tříslech může také se odkazovat na bolest, která vyzařuje do nebo z šourku a varlat v šourku. Ženy mohou pociťovat bolest třísla kvůli onemocnění pohlavních orgánů nebo reprodukčních orgánů. Bolest může vyzařovat i do rozkroku z onemocnění kyčle, dolní části páteře, pánve, ledvin, močového měchýře nebo tlustého střeva.

Přečtěte si více o bolesti třísel ›

Horečka

Horečka je zvýšení teploty vašeho těla na oblast, která je vyšší než normální (98,6 stupňů Celsia). Normální tělesná teplota může změnit celý den o několik stupňů. Různé faktory mohou zvýšit vaše tělesná teplota, včetně výživy, fyzické aktivity, léky, okolí (místnosti nebo venkovní teplota), nebo silné emocionální reakce.

Část vašeho těla přirozené obranné reakce na infekci je zvýšit tělesnou teplotu. Většina patogenů přežít nejlépe při normální tělesné teplotě. Proto, zvýšení teploty je vaše tělo je přirozený způsob zabití infekčního agens nebo zamezení jeho šíření.

Orální teplota 99,5 stupňů Celsia u dítěte a více než 99 až 99,5 stupňů Celsia u dospělých je považován horečka. Horečka může být způsobeno poměrně benigní onemocnění, jako je nachlazení nebo závažných onemocnění, jako je chřipka a meningitidy. Kojenecká kousací, poslední imunizace, autoimunitní a zánětlivé poruchy, a některých druhů rakoviny může způsobit horečku, stejně.

Přečtěte si více o horečkou ›