Vesint

Sexuálně přenosné nemoci (STD) léčba

Pro dospívající: se kontroluje na pohlavní choroby

Pamatujte si: Jakýkoliv druh sexu při kterém je riziko pohlavních chorob. Podívejte se na příznaky pohlavních chorob na vás i vašeho partnera. Získejte zkontrolovat, pokud si nejste jisti. A pokud máte STD, zacházeno! Informujte svého partnera, aby mohli dostat zkontrolovat, taky.

Ne všechny pohlavní choroby mají příznaky, které můžete vidět. Ale věděl, společné znaky pomůže. Věnujte pozornost svému tělu a tělo svého partnera. Pokud někdo z vás vidět ani cítit něco, co vypadá jako symptom, se kontroluje.

Jak zkontrolovat, je jediný způsob, jak vědět, jestli máte STD. Můžete se nechat vyšetřit na zdravotní klinice nebo v ordinaci lékaře. Testy mohou zahrnovat:

Další informace o získání kontrolovat Pohlavně přenosné nemoci ›

Genitální HPV: diagnostika a léčba

Genitální HPV jsou často zjištěny během rutinní zkoušky. Váš poskytovatel zdravotní péče může požádat, pokud jste sexuálně aktivní, a pokud jste měli dysplazii nebo genitální bradavice před. Můžete také zkontrolovat, zda nejeví známky jiných sexuálně přenosných infekcí. Genitální HPV nelze vyléčit, ale jeho účinky mohou být léčeny.

  • Pap test může vykazovat známky dysplazie nebo bradavice na děložním hrdle. Vzorek buněk je převzat z děložního čípku a při pohledu pod mikroskopem.

  • Kolposkopie může být provedeno vidět dysplazie nebo bradavice jasněji. Zvětšovací rozsah (kolposkopu) se používá se podívat na děložním čípku přes pochvu.

  • Test acetowhite dělá bradavice lépe vidět. Ocet je aplikován na děložní čípek nebo jiné kůže, které mohou být ovlivněny. Pokud jsou přítomny bradavice, ale zase bílá. Tato zkouška může být provedena během kolposkopie.

  • Test DNA může zjistit, který kmen HPV máte. Abnormální buňky jsou studovány vidět, pokud jste na vyšší riziko vzniku rakoviny. To může mít vliv na léčebný plán.

Přečtěte si více o genitální HPV diagnostiky a léčby ›